آتش در جنگل‌ها و پارک‌ها؛ عمدی در کار است! + فیلم

اهمیت موضوع:
بی اهمیتکم اهمیتمتوسطمهمخیلی مهم
Loading...
آتش در جنگل‌ها و پارک‌ها؛ عمدی در کار است! + فیلم

ساعتی پیش یک آتش سوزی دیگر در پارک چیتگر در تهران اتفاق افتاد. شاهدان عینی می‌گویند ابتدا فردی که لباسی سبز به تن داشت شروع به آتش زدن علف‌ها کرد که ما فکر کردیم مأمور شهرداری است. (فیلم زیر)

بعد از اینکه آتش مقداری بیشتر شد، همان فرد به سمت چپ رفت و علف‌های ورودی دهانه غزه را آتش زد و بعد داخل جنگل رفت. روز گذشته نیز بوستان ولایت دچار حریق شده بود .

در همین حال رییس سازمان محیط زیست با اشاره به آتش‌سوزی‌های اخیر در جنگل‌ها و مراتع به خصوص مناطق زاگرس گفت: در طول یک ماه گذشته ۹۹۰ هکتار در آتش سوخت.

عمدی در کار است!

روزنامه سازندگی گزارشی درباره‌ی آتش‌سوزی جنگل‌ها در زاگرس نوشته و خبر داده است که سازمان جنگل‌ها بودجه‌ای برای اطفای حریق ندارد.

در این گزارش به نقل از فرمانده یگان حفاظت از جنگل‌ها و مراتع کشور آمده است: «عمدی در کار است تا ما نتوانیم در اطفای حریق جنگل موفق باشیم و احساس می‌کنم گوش شنوایی در سازمان برنامه و بودجه نیست. چطور در این مملکت برای همه چیز پول داریم، اما سی میلیارد تومان بودجه برای اطفای حریق جنگل نداریم؟ معاون اول رئیس‌جمهور تاکنون بیش از ده بار با سازمان برنامه و بودجه در این مورد مکاتبه داشته و من نامه‌هایش را در سیستم دارم، اما هنوز این بودجه تخصیص نیافته و من واقعا فکر می‌کنم عمدی در کار است.»

www.youtube.com/watch?v=0Q3CywB-KXY

با استفاده از لینک زیر می توانید ویدیوی مزبور را دانلود کرده و به اشتراک بگذارید. برای دانلود این ویدیو از سایت ایران پرس نیوز خارج میشوید.
DOWNLOAD

نظرات