آخرین تماس نوید افکاری و صحبتهای او در باره شکنجه و کتک زدن توسط خادم الحسینی رئیس گارد زندان

مجله ویدیویی بدون سانسور توفیدز، حاوی آخرین اخبار ایران و جهان، ویدیوهای طنز سیاسی و دینی، ویدیوهای افشاگرانه و سکس اسلامی، دوربین مخفی و مطالب بزرگسالان 18+، سرگرمی و فیلم.

جستجوی توفیدز

مطالب مرتبط

آخرین تماس نوید افکاری و صحبتهای او در باره شکنجه و کتک زدن توسط خادم الحسینی رئیس گارد زندان

اهمیت:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

نوید افکاری متولد سال ۱۳۷۲، کارگر گچ‌کار، از قهرمانان کشتی‌ بود و مقام‌های کشوری فراوانی نیز کسب کرده بود. نوید، در شهریور ۱۳۹۷، نزدیک به یک ماه پس از اعتراضات مرداد ۹۷ در شیراز، به دلیل شرکت در اعتراضات، دستگیر و به اتهام واهی محاربه و با اتهام‌های ساختگی، به دو بار اعدام، ۶ سال و ۶ ماه حبس و ۷۴ ضربه شلاق محکوم شد. نوید صبح روز ۲۲ شهریور۱۳۹۹، در زندان عادل‌آباد شیراز، ناگهانی و بدون اطلاع به خانواده و به وکیلش اعدام شد. اعدام نوید، در نیمه شب و بدون طی کردن تشریفات اداری، در شرایط مشکوکی اجرا شد. برخی شواهد حاکی از این است که مأموران امنیتی، نوید را زیر شکنجه به قتل رسانده‌اند و برای لاپوشانی این قتل،‌ اعلام کرده‌اند که اعدام شده‌است.
وحید افکاری، برادر نوید، هم‌زمان با او، در شهریور ۱۳۹۷ و حبیب، برادر دیگر آن‌ها، در آذرماه همان سال، به اتهام شرکت در اعتراض‌های مرداد ۹۷، دستگیر شدند.
وحید افکاری سنگری، برادر نوید، متولد ۱۳۶۴، کارگر گچ‌کار، به اتهام «معاونت در قتل»، به ۲۵ سال حبس محکوم شد. وحید به ۵۴ سال و ۶ ماه حبس تعزیری محکوم شده‌است.
نوید و وحید، در دادگاه‌ گفته بودند که تمام اعتراف‌های آن‌ها دروغین بوده و زیر شکنجه اخذ شده است.
حبیب افکاری سنگری، متولد ۱۳۷۰، برادر دیگر نوید و وحید، جوشکار و زندانی سیاسی اعتراضات مردادماه ۹۷ است. حبیب، سه ماه پس از بازداشت دو برادر دیگرش، در شیراز در منزلش بازداشت شد. حبیب متهم به «فعالیت تبلیغی علیه نظام و اقدام علیه امنیت ملی» است. وی به ۱۲ سال و ۶ ماه حبس تعزیری محکوم شده‌است.
وحید و حبیب، تنها شاهدانی هستند که از پشت پرده آنچه بر نوید افکاری رفته باخبرند. به همین دلیل نیز از بیش از ۹ ماه پیش، در سلول انفرادی تحت فشار شدید قرار دارند.
شکنجه‌های وحشتناک برادران افکاری عدالت مورد نظر ابراهیم رئیسی
یک منبع نزدیک به خانواده افکاری، از شکنجه‌های وحید افکاری و دو برادر دیگرش در بازداشتگاه وزارت اطلاعات اطلاع‌رسانی کرده‌است. به گفته او، برادران افکاری، روزهای طولانی تحت فشار اداره آگاهی و شکنجه‌های غیر انسانی، علیه خود «اعتراف» نکردند. از جمله روی سر آنها کیسه پلاستیکی کشیده و محکم می‌بستند تا نتوانند تنفس کنند. در چنین شرایطی از آنها می‌خواستند تا اعتراف به قتل کنند. اما در «پلاک ۱۰۰» اداره اطلاعات، ماجرا به کلی تغییر کرد و چیزهایی که از اداره اطلاعات شیراز تعریف کردند دهشتناک است. در اداره اطلاعات بازی روانی می‌کنند. حبیب را که بسیار به نوید وابسته بوده، تهدید کرده بودند که اگر اعتراف نکنی، نوید را می‌کشیم. یا نوید را تهدید می‌کردند که وحید را می‌کشیم. با استفاده از هر کدام دیگری را تحت فشار می‌گذاشتند. گفته بودند می‌دانید اگر پای خواهر و مادرتان کشیده شود این‌جا چه بر سرشان خواهد آمد؟ یا فلانی و فلانی را می‌شناسید؟ و اسم «کاووس سیدامامی» را برده بودند که در زندان کشته شده بود و گفته بودند ما او را با آن همه شهرتش کشتیم و آب از آب تکان نخورد، شما که عددی نیستید.
وحید و حبیب، از ۱۵ شهریور ۱۳۹۹در سلول‌های انفرادی بوده و بارها مورد ضرب و شتم و بدرفتاری قرار گرفته‌اند. خانواده آنها، بارها با ارسال نامه به مقام‌های قضایی از جمله ابراهیم رئیسی، خواستار رسیدگی به شرایط آنها شدند. اما تا کنون هیچ پاسخی دریافت نکرده‌ و این دو برادر کماکان در سلول انفرادی هستند.
خانم الهام افکاری، خواهر برادران افکاری، روز جمعه ۱۴ خرداد ۱۴۰۰، در پست اینستاگرامی نوشت که برادرانش حالا ۲۷۳ روز یعنی حدود ۹ ماه است که در بند و در انفرادی هستند.
سعید افکاری، برادر دیگر خانواده، چندی پیش، در حساب توییتر خود، به ۸ماه محرومیت برادرانش از درمان و تماس اشاره‌کرد.
سعید گفته‌بود: «با توجه به افزایش فشارهای همه‌جانبه به این دو برادر در زندان و اصرار بر نگهداری غیرقانونی آنها در سلول انفرادی با وجود ممنوعیت قانونی، به نظر می‌رسد حکومت از افشای جنایت علیه نوید افکاری که فقط این دو برادر به عنوان دو شاهد اصلی از وقوع آن در زندان اطلاع دارند، نگران است.»
پیش‌تر دو مقام امنیتی که مستقیما از سوی ابراهیم رئیسی، رئیس قوه قضاییه ماموریت داشتند، با برادران افکاری در زندان عادل آباد شیراز دیدار کرده و از وحید خواسته بودند «تا با اعتراف به قتل پس از یک سال از زندان آزاد و شرایط زندگی در خارج یا داخل از ایران برای او فراهم شود.»
آنها وحید را تهدید کرده‌اند که «در صورت عدم پذیرش این درخواست، او نیز اعدام خواهد شد.»
البته همگان می‌دانند که چنین سناریو‌هایی سال‌ها است در قضائیه حکومت ولایت فقیه اجرا می‌شود. بارها به زندانیان بیگناه وعده عفو و بخشش داده‌اند مشروط به اینکه به جرم نسبت داده شده اعتراف کنند. اما بعد با سوءاستفاده از همان اعتراف،‌ متهم را اعدام نموده‌اند. همچنین بارها زیر شکنجه‌های وحشتناک،‌ از متهم خواسته‌اند به جرم نسبت داده شده اعتراف کند تا شکنجه را قطع کنند. مثل همین نمونه برادران افکاری. اما بعد با سوء استفاده از همان اعتراف، فرد بازداشت شده را اعدام کرده‌اند. این روش‌های غیر انسانی فقط در زندان‌های جمهوری اسلامی یافت می‌شود. هدف از آن، ایجاد فضای ترس و ناامیدی در میان جوانان و رویگردانی آنها از اعتراض و مبارزه است. بویژه از زمان ریاست رئیسی بر قوه قضائیه، بکارگیری این شیوه‌های غیر انسانی در زندان‌ها، به امری رایج تبدیل شده‌است.
نامه پدر و مادر برادران افکاری به مقامات قضائیه و ابراهیم رئیسی
مادر و پدر نوید افکاری، در مهر ۹۹ اقدام به نوشتن نامه‌ای به قاضی ناظر بر زندان عادل‌آباد شیراز، نمودند . . . .
خبرها و ویدئوهای بیشتر در لینک: http://www.irankargar.com

اپلیکیشن مویابل سایت

مطالب دیگر

Subscribe
خبر بده در مورد
0 نظر
Inline Feedbacks
نمایش تمامی نظرات