آمار کرونا در آمریکای لاتین؛ شمار قربانیان از مرز ۲۰۰ هزار نفر گذشت

اهمیت موضوع:
بی اهمیتکم اهمیتمتوسطمهمخیلی مهم
Loading...
آمار کرونا در آمریکای لاتین؛ شمار قربانیان از مرز ۲۰۰ هزار نفر گذشت

وزیر اطلاعات ایران گفت جمشید شارمهد، مسئول گروه تندر «در داخل ایران» در اختیار نیروهای این وزارت قرار گرفته است.

محمود علوی که شامگاه شنبه ۱۱ مرداد در یک برنامه تلویزیونی درباره بازداشت جمشید شارمهد سخن می‌گفت، بدون اشاره به جزییات و زمان بازداشت این فرد، مدعی شد که سرویس‌های امنیتی آمریکا و اسرائیل «پوشش حمایتی» از او داشتند.

وزارت اطلاعات ایران روز شنبه، ۱۱ مردادماه، در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که جمشید شارمهد، مسئول گروه مخالف جمهوری اسلامی به نام تندر، را «در پی عملیاتی پیچیده» بازداشت کرده است.

در بیانیه وزارت اطلاعات اشاره‌ای به نحوه بازداشت آقای شارمهد نشده بود و روز گذشته گمانه‌زنی‌هایی درباره احتمال ربودن او در خارج از کشور مطرح شد.

وزیر اطلاعات همچنین به نقل جمشید شارمهد گفت که این فرد «جای خود را در طبقه ششم اف‌بی‌آی می‌دانست» ولی تحت «اشراف اطلاعاتی» ایران بود و بازداشت شد.

دولت ایران در جریان بازداشت روح‌الله زم که در عراق صورت گرفت نیز تبلیغات گسترده‌ای درباره حمایت سرویس امنیتی فرانسه از این متهم انجام داد و آن را نمایش قدرت امنیتی سپاه پاسداران دانست.

سازمان اطلاعات سپاه و وزارت اطلاعات در موارد مشابه بدون ارائه شواهد،‌ کشورهای خارجی را متهم کرده‌‌اند که اغلب این اتهام‌ها از سوی دیگر کشورها رد شده‌اند.

آقای علوی در بخش دیگری از این گفت‌وگو با ماجرای قتل محمدرضا کلاهی در هلند هم اشاره کرد و گفت این فرد « ۳۰ سال با هویت جعلی در هلند زندگی می‌کرد تا این‌که به طور مرموزی از پا درآمد و کشته شد.

محمدرضا کلاهی ۲۴ آذر ۱۳۹۴ در شهر آلمیره هلند توسط فردی در خیابان از نزدیک هدف گلوله قرار گرفت و همان روز در بیمارستان جان سپرد.

به گفته مقام‌های ایرانی، محمدرضا کلاهی، مسئول اصلی انفجار ساختمان حزب جمهوری اسلامی در هفتم تیر سال ۱۳۶۰ بود؛ انفجاری که منجر به کشته شدن تعدادی از مقام‌های بلندپایه جمهوری اسلامی از جمله محمد حسینی بهشتی، رئیس وقت دیوان عالی کشور، شد.

آمار کرونا در آمریکای لاتین؛ شمار قربانیان از مرز ۲۰۰ هزار نفر گذشت

نظرات