آمریکا؛ تا ما شلاق می زنیم، بگذارید آنها نفس بکشند!

اهمیت موضوع:
بی اهمیتکم اهمیتمتوسطمهمخیلی مهم
Loading...
آمریکا؛ تا ما شلاق می زنیم، بگذارید آنها نفس بکشند!

زینت میرهاشمی

شلاق خامنه ای بر بدن فعال سندیکایی، رسول طلب مقدم

هنوز جوهر عفو ملوکانه خلیفه ارتجاع به مناسبت عید فطر و تبلیغات پر دود و دم «رافت اسلامی» در تیترهای درشت روزنامه های حکومتی خشک نشده که ۷۴ ضربه شلاق بدن رسول طالب مقدم را شکافت.

روز دوشنبه ۱۲ خرداد، فعال سندیکایی شرکت واحد که در گردهمایی روز کارگر بازداشت شده بود با اجرای حکم شلاق، دو سال تبعید به خراسان جنوبی و … با همان بدن زخمی به زندان منتقل شد. همچنان تعدادی از یازداشت شدگان روز کارگر بعد از مرخصی دوباره به زندان بازگردانده شدند.

همزمان با عمیق تر شدن شکاف در هرم قدرت، دستگاه سرکوب رژیم بدون دنده و ترمز مشغول به کار است. خامنه ای قصد دارد با تخته گاز، جنبش کارگری و حرکتهای اعتراضی مردمی را له کند و تخت خلافتش را محکم تر کند. سرمایه گذاری ولی فقیه روی پاسدار قالیباف، قاتل دانشجویان که دزدیهای کلان او مشهور است، حکایت از راهبردی انقباضی در حکومت و تشدید بی رحمی و سرکوب در برابر مردم است. اما بیدادگری و ظلم آنچنان شدت گرفته که داغ و درفش حکومت هم دیگر قادر نیست داد و خشم مردم را مهار کند و از لرزش زمین زیر پای دیکتاتوری ولایت فقیه جلوگیری کند.

مقاومت یک مادر آلونک نشین «آسیه پناهی» در برابر ماموران رژیم به قیمت از دست دادن جانش، نمونه ای از خشمی است که سر سازگاری با حکومت دزدان ندارد. همزمان با قتل آسیه پناهی، موج سواری رژیم و اشک تمساح ریختن برای کشته شدن یک شهروند آمریکایی و دفاع از شورشهای مردمی در شهرهای آمریکا، رذیلانه و منزجر کننده است. رژیم نَفَس آسیه پناهی را به راحتی قطع کرد اما از شعار نفس کشیدن اعتراضهای ضد نژآدپرستی در آمریکا فرصت طلبانه و ریاکارانه استفاده می کند.

شورشی که علیه نژاد پرستی و تبعیض در بسیاری از شهرهای آمریکا طی یک هفته اخیر اتفاق افتاده، اعتراضی بر حق است. می توان تصور کرد که اگر این شورشها علیه اقدامهای نژادپرستانه حکومت و ماموران آن صورت گیرد، سرکوب چه ابعاد گسترده ای خواهد داشت همچنان که در قیام آبان سال پیش دستکم ۱۵۰۰ تن زن و مرد و پیر و جوان ایرانی با شلیک مستقیم گلوله به قتل رسیدند.

سخنگوی وزارت امور خارجه رژیم به دولت آمریکا گفته است: «خشونتها علیه مردم خود را متوقف کنید و بگذارید آنها نفس بکشند.» این دروغگویان دون پایه در حالی رجزخوانی برای دولت آمریکا و دلسوزی برای مردم آمریکا می کنند که آوازه جنایتهای آنان در کشتار اقلیتهای مذهبی و قومی در همه جای دنیا پیچیده است.

نظرات