آمریکا: نظام ایران یکی را باید انتخاب کند.. توقف بی‌ثبات کردن خاورمیانه یا فروپاشی

جستجو

آمریکا: نظام ایران یکی را باید انتخاب کند.. توقف بی‌ثبات کردن خاورمیانه یا فروپاشی

اهمیت:
بی اهمیتکم اهمیتمتوسطمهمخیلی مهم
Loading...

آخرین به روز شدن: دوشنبه 10 ربیع الاول 1440هـ – 19 نوامبر 2018م KSA 20:10 – GMT 17:10

آمریکا: نظام ایران یکی را باید انتخاب کند.. توقف بی‌ثبات کردن خاورمیانه یا فروپاشی

برایان هوک نماینده ویژه دولت آمریکا در امور ایران دوشنبه 19 نوامبر تاکید کرد که نظام ایران باید میان متوقف کردن سیاست‌هایش در بی ثبات کردن خاورمیانه یا فروپاشی، یکی را نتخاب کند.

او با اشاره به تحریم‌های اعمال شده علیه ایران گفت که بانک‌های بین‌المللی از تعامل با تهران هراس دارند.

هوک در مصاحبه با شبکه خبری «الحدث» گفت، ایران بزرگترین حامی تروریسم در جهان است. او افزود که رساندن صادرات نفت ایران به صفر، به داده‌های بازار بستگی دارد.

او سفر جرمی هانت وزیر امور خارجه بریتانیا به ایران را با پرونده بریتانیایی‌های زندانی در ایران مرتبط دانست.

او ادامه داد: «هدف از تحریم‌های ما (آمریکا) متوقف کردن منابع درآمدی نظام ایران است. سامانه مالی سویفت ارتباط خود را با 50 بانک ایرانی قطع کرد. ما این بانک‌ها را مشخص کردیم».

او توضیح داد: «ایران میلیون‌ها دلار به حوثی‌ها در یمن می‌بخشد. ما از مارتین گریفیتس نماینده ویژه سازمان ملل متحد و نقش او حمایت می‌کنیم. ما مانع از رسیدن اموال ایرانی به حماس، جهاد اسلامی، شبه‌نظامیان شیعه، حزب‌الله و شبه‌نظامیان عراقی خواهیم شد».

هوک گفت: «ما در اقداممان بسیار جدی هستیم. ایران یا باید از بی ثبات کردن خاورمیانه دست بکشد یا نظامش به طور کامل فرو خواهد پاشید».

او یادآورد شد که برخی از معافیت‌های کوچک برای خرید نفت از ایران «به منظور جلوگیری از افزایش قیمت نفت صورت گرفته است، هنگامی که تحریم‌ها را آغاز کردیم، بازار نفت بسیار ناپایدار بود. با خالد الفالح وزیر انرژی سعودی و خالد بن سلمان سفیر سعودی در آمریکا در این زمینه همکاری می‌کردم».

هوک تاکید کرد: «در سال 2019 بازار نفت باثبات‌تر خواهد بود، آن هنگام می‌توانیم صادرات نفت ایران را به صفر برسانیم».

او ادامه داد: «این دیکتاتوری دینی خونین در ایران را از به دست آوردن پول محروم خواهیم کرد (…) مردم ایران از اداره امور روزانه‌اش توسط این نظام خشنود نیستند».

او تاکید کرد: «نظام ایران باید رسیدن مستقیم کمک‌ها به مردم را تضمین کند (…) تحریم‌های ما شرکت‌های بین‌‎المللی بیمه را از بیمه کردن همه کشتی‌های ایرانی منع می‌کند».

هوک افزود: «حمایت کشورهایی در خاورمیانه و شمال آفریقا، به ما در اجرای تحریم‌هایمان علیه ایران کمک کرد». او ایران را میان متوقف کردن امنیت خاورمیانه یا فروپاشی کامل اقتصادش، مخیر کرد.

او گفت که دولت‌های خلیج به ویژه در سعودی و امارات، برای مردم خود سرمایه‌گذاری می‌کنند «اما ایران اموال مردمش را برای تامین مالی تروریسم و تندروی سرمایه‌گذاری می‌کند».

او توضیح داد: «از نزدیک کشتی‌های ایرانی را زیر نظر داریم. از برچیدن پرچم‌های کشتی‌هایی که به هوایت‌شان شک کنیم، بیم نداریم».

 

Subscribe
Notify of
0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments