آمریکا یک بانک فرانسوی را درپی نقض تحریم‌های ایران و کوبا 1.34 میلیار دلار جریمه کرد

جستجو

آمریکا یک بانک فرانسوی را درپی نقض تحریم‌های ایران و کوبا 1.34 میلیار دلار جریمه کرد

اهمیت:
بی اهمیتکم اهمیتمتوسطمهمخیلی مهم
Loading...

آخرین به روز شدن: سه شنبه 11 ربیع الاول 1440هـ – 20 نوامبر 2018م KSA 18:26 – GMT 15:26

آمریکا یک بانک فرانسوی را درپی نقض تحریم‌های ایران و کوبا 1.34 میلیار دلار جریمه کرد

دستگاه قضائی فدرال آمریکا در نیویورک، بانک «سوسیته ژنرال» فرانسه را به جرم نقض تحریم‌ها علیه ایران، کوبا، سودان و لیبی به 1.34 میلیارد دلار جریمه محکوم کرد.

خبرگزاری فرانسه به نقل از وزارت دادگستری آمریکا گزارش داد، تحقیقات این وزارت نشان می‌دهد که این بانک فرانسوی در حدفاصل سال‌های 2004 تا 2010، مبلغ 13 میلیارد دلار تراکنش مالی با کوبا انجام داده درحالی که این تراکنش‌ها مطابق تحریم‌های ایالات متحده باید مسدود می‌شدند.

در همین حال، اداره خدمات مالی نیویورک اعلام کرد که بانک «سوسیته ژنرال» به شیوه‌ای غیرشفاف بیش از 12.5 میلیارد دلار تراکنش با ایران انجام داده‌ است.

جفری برمن، وکیل دعاوی جنوب نیویورک در این باره گفت: «امروز سوسیته ژنرال به نقض عمدی قوانین تحریمی ایالات متحده و پنهان کردن بلندمدت این تخلفات اعتراف کرد، تخلفاتی که منجر به نقل و انتقال میلیاردها دلار به‌ شکل غیرقانونی از طریق سیستم مالی ایالات متحده شده‌ است.»

برمن هشدار داد: «بانک‌های دیگر باید توجه داشته باشند: «اجرای قوانین تحریمی ایالات متحده، اولویت اصلی این نهاد و نهادهای همکار ما است».

فردریک اودوا، رئیس این بانک، در بیانیه‌ای گفت: «ما به خطاهای خودمان در جریان این تحقیقات اعتراف کردیم و از این بابت متاسف هستیم. با مقامات آمریکایی همکاری کردیم تا بتوانیم این پرونده‌ها را ببندیم.»

این بانک فرانسوی همچنین اعلام کرد که کارمندان بیشتری را استخدام کرده تا تیم خود را در جهت پیروی کامل از قوانین متعلق به مجازات‌ها آموزش دهد.

براساس این گزارش، بانک فرانسوی سوسیته ژنرال پذیرفته تا این مبلغ جریمه تعیین شده از سوی دستگاه قضایی آمریکا را بپردازد.

پیشتر بانک «سوسیته ژنرال» به دلیل اتهاماتی در مورد لیبی سال گذشته نیز حدود یک میلیارد یورو جریمه پرداخت کرد و در پی آن معاون مدیرعامل این بانک از مقام‌اش استعفا داد.

Subscribe
Notify of
0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments