آموزش سرقت برای 4 مسافر جویای کار در پایتخت!

اهمیت:
بی اهمیتکم اهمیتمتوسطمهمخیلی مهم
Loading...
سارقان در تهران,اخبار حوادث,خبرهای حوادث,جرم و جنایت
چهار  بچه محل که از شهرشان به تهران آمده بودند، از سوی یک مرد آموزش سرقت دیدند .

چندی قبل چهار پسر جوان از یکی از شهرهای غربی کشور سوار بر پرایدی سفید رنگ برای کار به تهران سفر کردند، هر کدام به صورت جداگانه به دنبال کار در تهران گشتند و شب ها بعد از انجام کارهایشان در همان پراید سفید رنگ یا در پارکینگ ترمینال جنوب می خوابیدند تا این که پس از مدتی صاحب پراید که افشین نام دارد با مرد جوانی آشنا شد.

مرد جوان وقتی دید چهار پسر جوان شب ها داخل خودرو می خوابند پیشنهاد عجیبی را پیش روی آن ها قرار داد و ادعا کرد به آن ها جای خواب می دهد و به جای پرداخت پول از آن ها خواست تا هر شب یک گوشی سرقتی تحویل او بدهند.چهار پسر جوان پس از مشورت با یکدیگر تصمیم گرفتند برای این که شب ها در اتاقی راحت استراحت کنند، پیشنهاد مرد غریبه را بپذیرند.

آموزش سرقت

چهار پسر جوان برای اجرای نقشه شان ابتدا از مرد غریبه موارد لازم را برای دزدی آموزش دیدند و تصمیم بر آن شد که افشین پشت فرمان خودرو بنشیند و سه دوست دیگرش در نقش مسافر سوار بر خودرویش شوند و پس از سوار کردن یک مسافر با تهدید اقدام به زورگیری از وی کنند.

مرد غریبه برای این که شاگردانش گرفتار پلیس نشوند، از آن ها خواست تا قبل از اجرای نقشه پلاک پراید را مخدوش کنند و بدین ترتیب سناریوی زورگیری های این چهار دوست به اجرا در آمد.

سارقان در ابتدا دو  طعمه را در نقشه هایشان گرفتار کردند اما نتوانستند گوشی گران قیمتی به دست مرد غریبه برسانند که در این مرحله مرد جوان به آن ها گفت که به سراغ سوژه هایی بروند که جوان و شیک پوش باشند.بدین ترتیب سرقت های این باند چهار نفره زیر نظر مرد جوان به اجرا درآمد و دزدان هر شب با گرفتار کردن یک مسافر در خودرویشان شب را در اتاقی آرام به صبح می رساندند.

تحقیقات پلیسی

با توجه به افزایش این سرقت ها در منطقه میدان آزادی، تیمی از ماموران پلیس تهران برای دستگیری دزدان وارد عمل شدند و در گام نخست پی بردند که دزدان با مخدوش کردن شماره پلاک خودرویشان سرنخ پلیسی را از بین برده اند.

تجسس های فنی و پلیسی ادامه داشت تا این که یک وکیل دادگستری با حضور در اداره پلیس از گرفتار شدنش در دام زورگیران مسافرکش‌نما خبر داد.این مرد به ماموران گفت: قصد رفتن به خانه را داشتم که سوار بر خودروی پراید سفید رنگی شدم چهار پسر جوان که داخل خودرو بودند با تهدید به سرقت گوشی موبایل و وسایل با ارزش و پول هایم اقدام و سپس مرا رها کردند.وی افزود: وقتی از خودروی دزدان نجات پیدا کردم، در آخرین لحظه فرار دزدان موفق به برداشتن شماره پلاک خودرویشان شدم.

همین سرنخ کافی بود تا تیم پلیسی برای دستگیری صاحب پراید وارد عمل شود و در این مرحله مشخصات افشین که از شهر خودشان به تهران آمده بود به دست آمد.

فروش پراید

افشین و دوستانش پس از سرقت از وکیل جوان وقتی به مخفیگاهشان بازگشتند متوجه شدند که در زمان سرقت پلاک را مخدوش نکرده بودند و از مرد جوان کمک خواستند.مرد جوان وقتی پا در خانه شاگردانش گذاشت متوجه شد که چهار پسر جوان قبل از سرقت شروع به خوردن مشروبات الکلی کرده و در حالت مستی دست به این دزدی زده اند و در یک قدمی لو رفتن نقشه هایشان قرار دارند.

مرد جوان در این مرحله با چرب زبانی به افشین پیشنهاد داد تا خودرویش را به مبلغ ۱۰ میلیون تومان به او بفروشد و پسر جوان که نمی خواست دستگیر شود، این  پیشنهاد را پذیرفت و با دریافت ۱۰ میلیون تومان خودرو را تحویل مربی سرقت هایشان داد. افشین در گام بعدی با پول دریافتی و پس اندازی که داشت یک خودروی پراید دیگر خرید و تصمیم بر آن شد تا مدتی برای پنهان ماندن سرقت هایشان دست به دزدی نزنند.

دستگیری افشین

ماموران در بررسی های فنی و اطلاعاتی پی بردند که افشین یک خودروی دیگر خریده است و با توجه به این که هیچ آدرسی از متهم در دست نبود، شماره پلاک خودروی افشین به دستور بازپرس پرونده از دادسرای ناحیه ۳۴ تهران، در سامانه پلیس ثبت شد.تجسس های پلیسی ادامه داشت تا این که خودروی افشین توسط ماموران شناسایی شد و در یک عملیات غافلگیرانه و قبل از این که این جوان به فکر فرار بیفتد، مسیر برای او بسته و افشین به ناچار تسلیم ماموران شد.افشین پس از دستگیری، به ارتکاب سرقت با همدستی سه تن از دوستانش اعتراف کرد و در ادامه ماموران قبل از این که همدستان افشین با اطلاع از دستگیری او پا به فرار بگذارند، در یک عملیات غافلگیرانه آنان را دستگیر کردند.

متهمان از سوی شاکیان پرونده شان شناسایی شدند و وقتی دیدند راهی جز اعتراف ندارند سرگذشت شان را که توسط یک مرد آموزش های سرقت را آموخته و دست به سرقت زده اند، فاش کردند.بنا به این گزارش، تحقیقات برای دستگیری مرد ناشناس، در دستور کار ماموران پلیس تهران قرار دارد.

khorasannews.com
sarpoosh

با این خبر موافقم با این خبر مخالفم

Subscribe
Notify of
0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments