آن پیکانی که اعتراض می کرد، پیکان اصفهان بود؟ | تصمیم داور را داور چهارم برگرداند نه مربی یا بازیکن پیکان

جستجو

آن پیکانی که اعتراض می کرد، پیکان اصفهان بود؟ | تصمیم داور را داور چهارم برگرداند نه مربی یا بازیکن پیکان

اهمیت:
بی اهمیتکم اهمیتمتوسطمهمخیلی مهم
Loading...

در فولادشهر اتفاق عجیبی رخ داد اما از آن عجیب تر، روایت هایی است که درباره این بازی می شنویم! از همه عجیب تر این است که می خوانیم و می شنویم یک بازیکن گفت خطا روی من پنالتی نبود! پس لابد آنها که به داور حمله ور شده بودند و داشتند از جوراب داور، کروات درست می کردند، اعضای پیکان اصفهان بودند!

ذوب آهن که بی شک در فصل جدید مغضوب ترین تیم لیگ برتری نزد داوران است، این هفته هم مثل دو بازی قبلی خود از اشتباه داوری آسیب دید اما این بار خلاف دو بازی قبلی، با دخالت داور چهارم، داور پنالتی اشتباهی که علیه ذوب آهن اعلام کرده بود را پس گرفت اما در ادامه این پیکان بود که از شرایط غیرعادی بازی بهره برد و با گرفتن یک امتیاز دست خالی به تهران برنگشت. ذوب آهن هم همین که می دید قربانی نشده، انگار برایش کافی بود و دست از حمله برای کسب هر سه امتیاز برداشت.

 به گزارش طرفداری، در فصل جدید لیگ برتر، هیچ تیمی به اندازه ذوب آهن از داوری آسیب ندیده است. هفته اول، ثانیه آخر یک پنالتی مشکوک به نفع فولاد گرفته شد. ذوب آهن 2 بر یک جلو بود که داور برخورد ساده مدافع این تیم با مهاجم فولاد را که پشت محوطه جریمه رخ داده بود، خطا تشخیص داد و در کمال تعجب توپ را روی نقطه پنالتی کاشت! هفته دوم این بار در دقیقه اول، داور روی یک برخورد معمولی، مدافع ذوب آهن را با کارت قرمز از زمین اخراج کرد تا این تیم مقابل ماشین سازی در تبریز بیش از نود دقیقه 10 نفره بازی کند!

میزبان بال بال می زد، میهمان سکوت کرده بود

هفته سوم هم داور خطای کف پای مهاجم پیکان روی مدافع ذوب آهن را به اشتباه پنالتی تشخیص داد اما بعد از اعتراض ذوب آهنی ها، داور چهارم داخل گوشی به او گفت هیچ خطایی رخ نداده و با اصرار داور چهارم، مهدوی که به اشتباه پنالتی اعلام کرده بود، نظرش را برگرداند. از لحظه ای که مهدوی اعلام پنالتی کرد، بازیکنان ذوب آهن مثل اسپند روی آتش بال بال می زدند تا داور اشتباه خود را تصحیح کند و محض رضای خدا، حتی یک نفر از مجموعه پیکان به داور نزدیک نشد که حقیقت را به او بگوید. همین که داور تصمیم خود را تغییر داد، نوبت به اعتراض بازیکنان و مربیان پیکان رسید! چند بازیکن پیکان به سمت داور هجوم بردند و مهدی تارتار و همکارانش هم کنار زمین به داور اعتراض کردند تا جایی که داور به آنها کارت زرد نشان داد.

فیلم دو دقیقه ای بازیکن پیکان در محوطه جریمه ذوب آهن

 در فیلم 5 دقیقه ای منتشر شده از بازی اصفهان هم همه چیز واضح است؛ بازیکنی که بعد از خطای کف پای خودش، تمارض کرده و روی زمین افتاده تا داور را به اشتباه وادار کند، تا دو دقیقه از روی زمین بلند نمی شود. به حدی که حتی بازیکنان خودی هم باور می کنند او بر اثر شدت ضربه آسیب دیده و بالای سرش جمع می شوند اما از صبح امروز برخی اصرار دارند به اهالی فوتبال بگویند رفتار پیکان در این صحنه، جوانمردانه بود! از قول پورامینی (همان بازیکن پیکان که تمارض کرد و باعث فریب داور شد) مصاحبه منتشر شده که خودم به داور گفتم پنالتی نبود! برخی هم پا را فراتر گذاشته و به سرمربی پیکان کارت سبز (خوش اخلاقی) نشان داده اند و مدعی هستند بازیکن پیکان باید برای بردن جایزه بازی جوانمردانه نامزد شود! باور کنید اگر این فیلم را برای فیفا بفرستیم، احتمالا بازیکن پیکان را به خاطر تلاش برای فریب داور جریمه می کنند اما اگر به مراسم اسکار بفرستیم احتمال دارد بابت نقش آفرینی اش جایزه بگیرد! 

هیچ کس از پیکان به داور نگفت پنالتی نبود

 ما که هر بار فیلم بازی را دیدیم چیزی که نشانه رفتار جوانمردانه و خوش اخلاقی باشد، ندیدیم. داور روی تمارض بازیکن پیکان به اشتباه علیه ذوب آهن پنالتی گرفته، بازیکن پیکان روی زمین نقش بازی می کند و پایی که هیچ ضربه ای به آن نخورده را با دست می مالد! بازیکنان ذوب آهن بالا و پایین می پرند اما حتی یک نفر از تیم پیکان حاضر نمی شود سراغ داور برود و بگوید پنالتی نبود. حتی بعد از آن که داور چهارم از طریق سیستم رادیویی و گوشی به مهدوی می گوید پنالتی نبود و مهدوی تصمیم خود را تغییر می دهد، پنج بازیکن پیکان به سمت او هجوم می برند و مربیان این تیم هم کنار زمین شروع به فریاد و اعتراض می کنند. 

ما کوری رنگ داریم؟

کدام رفتار که مترادف خوش اخلاقی باشد در این صحنه ها دیده شد؟ لطفا فیلم را دوباره ببینید و کمتر به شعور مردم توهین کنید. نه پورامینی و نه هیچ یک از بازیکنان پیکان سمت داور نمی روند و به او نمی گویند پنالتی نبود. این تصمیم را داور چهارم داخل گوشی به داور وسط منتقل می کند. حالا اگر عده ای می خواهند روغن ریخته را نذر امامزاده کنند و حالا که داور تصمیم اشتباه خود را اصلاح کرده، مدعی اخلاق شوند، راهش این نیست که اتفاق یک روز قبل را جعل کنند! تصاویر تلویزیونی و فیلم های رسیده از اصفهان کاملا شفاف و گویاست؛ هیچ یک از مربیان و بازیکنان پیکان به داور نگفتند پنالتی نبود، آنها آماده بودند با یک پنالتی اهدایی از داور بازی را ببرند و وقتی هم داور چهارم تصمیم داور را برگرداند، دست کم سه دقیقه داخل زمین و بیرون میدان به داور اعتراض کردند و حتی کارت هم گرفتند. رنگ کارتی هم که گرفتند، سبز نبود، زرد بود مگر آن که شما بفرمایید ما کوری رنگ داریم و زرد و سبز را تشخیص نمی دهیم!

بیشتر بخوانید:

اولین VAR فوتبال ایران بدون زیرساخت لازم در دیدار ذوب آهن و پیکان / ویدیو

Subscribe
Notify of
0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments