ابتلای ۳۵۰ نفر از کارکنان بیمارستان سینا تهران به کرونا/ ویروس محنوس جان پزشک بوشهری را گرفت

اهمیت موضوع:
بی اهمیتکم اهمیتمتوسطمهمخیلی مهم
Loading...
ویروس کرونا در تهران,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت
۳۵۰ نفر از کارکنان بیمارستان سینا تهران به کرونا مبتلا شدند.

رئیس بیمارستان سینا تهران با اشاره به فعالیت یکهزار و ۲۰۰ پرسنل در این بیمارستان، اظهار‌کرد: یک سوم کادر پزشکی، پرستاری و خدمات بیمارستان درگیر و مبتلا به این بیماری هستند؛ به طوری که   در زمان زمان حاضر حدود ۳۵۰ نفر از پرسنل این بیمارستان به ویروس کرونا مبتلا شده اند که نشان دهنده موج شدید بیماری است.

به گزارش ایرنا، «محمد طالب پور» چهارشنبه شب در یک گفتگوی تلویزیونی در مورد وضع بیمارستان سینا تهران در مقابله با کرونا، گفت: هرچند اکثر این اشخاص بهبود پیدا می کنند، ولی شیوع بیماری حتی از محاسبه ما نیز خارج شده؛ به شکلی که شاید روزانه در حال تغییر است.

او گفت: این بیمارستان حدود ۵۰۰ تخت دارد که همواره اشغال است و بیماران مختلفی در آن ها بستری هستند وحال حاضر ۱۴۰ تخت بیمارستان سینا به بیماران کرونایی اختصاص دارد. در بخش آی سی یو بیمارستان سینا، ۳۰ تخت اشغال شده و اورژانس نیز همواره شلوغ است.

پزشکان و پرستاران پای کار هستند

رئیس بیمارستان سینا تهران اظهار‌کرد: موجی بین بیماران کرونایی و غیرکرونایی وجود دارد. پزشکان و پرستاران با وجود خستگی و فشارهای مالی با استفاده از تمامی امکانات و تجهیزات پای کار هستند و این افتخاری است که میتوان بیان کرد.

به گفته او، خیرین نیز با وجود طولانی شدن این مشکل، به کمک بیمارستان آمده اند و در زمینه تجهیزات کمبود نداریم ولی مشکل این است که دیگر تختی نداریم که بستری کنیم. گاهی ضریب اشغال ما ۱۱۰ و ۱۲۰ درصد می شود. این هجوم بیماران کرونایی و غیرکرونایی مدیریت را دشوارتر کرده است.

ابتلای سنین پائین تر به کرونا (corona) 

«خسرو صادق نیت» رییس مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) تهران نیز در این گفتگوی تلویزیونی گفت: شدت بیماری افزایش پیدا کرده و حتی ابتلای سنین پائین تر را هم بیشتر از گذشته می بینیم. نسبت به اردیبهشت و خرداد افزایش چشم‌گیر بیماری را داریم و بدحالی بیماران نیز افزایش یافته است.

میزان ابتلا به کرونا در پرسنل مجتمع بیمارستانی امام

او ادامه داد: در شرایط فعلی بیش از ۶۰۰ تخت به بیماران غیرکرونایی اختصاص پیدا کرده و خدمات در مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) در تمام رشته های تخصصی به بیماران ارائه می شود. این دو جبهه بیماران کرونایی و غیرکرونایی کار را دشوارتر کرده است. اگر این شدت مراجعه بیماران کرونایی افزایش پیدا کند، قدر مسلم، ما هم در ارائه خدمت دچار مشکلاتی خواهیم شد.

ویروس کرونا در تهران,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت

او در مورد میزان ابتلای پرسنل این بیمارستان به ویروس کرونا گفت: تعداد ابتلای پرسنل ما افزایش چشمگیری داشته و یکی از اساتید ما و سه نفر از کادر درمان در آی سی یو بستری هستند؛ هرچند حال عمومی خوبی دارند، ولی تحت مراقبت های ویژه قرار دارند.

وضعیت بیمارستان فیروزگر تهران

«فرهاد زمانی» رییس بیمارستان فیروزگر تهران نیز در این گفتگوی تلویزیونی گفت: بیمارستان فیروزگر نیز به شکل شدیدی درگیر این بیماری است. در حدود ۲۰۰ تخت این بیمارستان را بیماران کرونایی اشغال کرده اند که ۷۰ نفر در آی سی یو هستند و ۱۵ نفر زیر دستگاه تنفسی قرار دارند. باتوجه به روند افزایش مراجعه به بیمارستان، بخش های دیگر نیز به بیماران کرونایی اختصاص پیدا کرده است.

او افزود: مسیری که برای بیماران کرونایی انتخاب شده، اختلالی برای خدمت رسانی به بیماران غیرکرونایی ایجاد نمی کند و خدمت رساني به سایر بیماران نیز انجام می شود.

زمانی اظهار‌کرد: خواهش ما این است که مردم رعایت کنند، زیرا هم پرسنل بیمارستان خسته شده اند و هم نمی توانیم در برخی مواقع به سایر بیماران دیابتی یا سرطانی خدمات ارائه بدهیم.

ویروس کرونا در تهران,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفته که تا به حال ۲۹۸ هزار و ۹۰۹ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده اند و با فوت ۱۹۶ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، شمار جان باختگان این بیماری به ۱۶ هزار و ۳۴۳ نفر رسید، چهار هزار و ۲۷ بیمار نیز در آی سی یو هستند.

***

کرونا پزشک بوشهری را آسمانی کرد

ایسنا نوشت: دیشب – سه شنبه ۷ مردادماه-، این پزشک بوشهری به علت ابتلا به کووید۱۹ در بیمارستان شهدای خلیج فارس بوشهر و در سن ۵۴ سالگی، جان به جان آفرین تسلیم کرد.

سعید کشمیری، رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان بوشهر در پیام تسلیتی به مناسبت درگذشت این پزشک نوشت: «این خبر در این روزهای مبارزه با ویروس منحوس قلب مردم و همه ما را به درد آورد. بی شک از دست دادن این پزشک شریف، بااخلاق، متین که سال ها بدون منت و چشمداشتی به معلولین خدمات رایگان ارائه می داد و با تعهد و تخصص خود باعث نجات جان بسیاری از انسان ها شده باعث تاثر و تأسف است و جامعه از بودن و از خدمات ارزشمندش محروم خواهد شد.

بدون شک اعمال و خدمات بی شائبه شهید دکتر همایون فیوض که عمر خود را وقف خدمت به بندگان خدا کرد، در نزد خداوند متعال محفوظ است و دعای خیر بیماران بهترین توشه برای آخرت ایشان خواهد بود. اینجانب با قلبی سرشار از اندوه، شهادت دکتر همایون فیوض، ششمین شهید مدافع سلامت استان بوشهر را به خانواده سوگوار ایشان، مردم شریف استان بوشهر و تمامی جامعه فرهیخته و خدوم حوزه سلامت، تسلیت عرض نموده و برای آن زنده یاد علو درجات و رحمت واسعه الهی و برای بازماندگان محترم صبر و شکیبایی مسألت دارم.»

ویروس کرونا در تهران,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت
sarpoosh

با این خبر موافقم با این خبر مخالفم

نظرات