ابهام درباره زمان برگزاری کنکور سراسری

اهمیت موضوع:
بی اهمیتکم اهمیتمتوسطمهمخیلی مهم
Loading...
ابهام درباره زمان برگزاری کنکور سراسری

برادر غلامرضا منصوری، قاضی پیشین جمهوری اسلامی، به خبرگزاری برنا در ایران گفته جسدی به خانواده تحویل داده نشده، چرا که چهره قابل تشخیص نیست و آن‌ها نتوانسته‌اند هویت او را از ظاهر احراز کنند.

برادر آقای منصوری، که نام او در مصاحبه با برنا نیامده، گفته «جسدی که منصوب به برادر من است، [را] به ایران آوردند و دوبار هم با خانواده به پزشک قانونی رفتیم منتها نتوانستیم ظاهر جسد را احراز کنیم.»

او افزوده «پزشک قانونی از همه خانواده ما آزمایش دی‌ان‌ای گرفت اما جواب آزمایش هنوز اعلام نشده است. به همین خاطر ما هنوز جنازه را تحویل نگرفتیم و منتظریم که آزمایش دی‌ان‌ای اعلام شود چون به لحاظ رویت احراز نکردیم».

او در عین حال گفته نمی‌داند جواب آزمایش دی‌ان‌ای چه زمانی حاضر خواهد شد، و توضیحی هم نداده است که آیا پاسخ پزشک قانونی در مورد آزمایش دی‌ان‌ای خانواده‌اش را قانع خواهد کرد یا نه.

برادر غلامرضا منصوری چندین بار با همین عنوان یعنی «برادر قاضی منصوری» با رسانه‌های داخل ایران گفت‌وگو کرده‌است؛ از جمله سفارت جمهوری اسلامی در رومانی را به «کارشکنی» متهم کرده، و یا حتی اظهار کرده برادرش گفته بود «امنیت جانی ندارد» و به باور او «ترور شده است».

پیش‌تر دفتر دادستانی رومانی اعلام کرده بود کالبدشکافی نشان می‌دهد که مرگ غلامرضا منصوری بر اثر جراحت مرگبار، در پی برخورد به سطح سخت و احتمالا به دلیل سقوط رخ داده است.

وزارت خارجه ایران در ۲۳ تیر ماه گفته بود که «جسد قاضی غلامرضا منصوری، پس از رفع محدودیت‌های ناشی از شیوع ویروس کرونا از رومانی بازگردانده می‌شود».

یک وب‌سایت نزدیک به شورای عالی امنیت ملی ایران نیز اول مرداد ماه از «انتقال جسد» همراه «۲۹ صفحه گزارش شرح ماجرا» به ایران خبر داده بود.

اما این وب‌سایت گفته بود تصاویر دوربین‌های مداربسته تحویل داده نشده و اظهار کرده بود این موضوع به «تقویت شبهات طرح شده پیرامون این پرونده» می‌انجامد.

در ۳۰ خرداد ماه بود که گزارش شد جسد قاضی پیشین در هتلی در بخارست رومانی پیدا شده‌است.

او که از قضات مورد اعتماد مقام‌های ارشد قوه قضائیه در دوران صادق لاریجانی بود، متهم به دریافت ۵۰۰ هزار یورو رشوه از باند اکبر طبری بود که پس از بازداشت آقای طبری از کشور گریخت.

ابهام درباره زمان برگزاری کنکور سراسری

نظرات