ابوالفضل قدیانی: جمهوری اسلامی اصلاح‌ناپذیر است

اهمیت:
بی اهمیتکم اهمیتمتوسطمهمخیلی مهم
Loading...

۱۴ دقیقه پیش

اعتراضات آبان

توضیح تصویر،

در آبان ۹۸ شهرهای مختلف ایران به طور بی‌سابقه صحنه اعتراضات خودجوش شد

ابوالفضل قدیانی، از چهره‌های جنبش سبز در سال ۱۳۸۸ حکومت ایران را “اصلاح‌ناپذیر” خوانده و گفته است جامعه ایران به دلیل “فجایع در حال وقوع، به شدت مستعد جنبش و قیام است”.

این فعال سیاسی در متنی که در وبسایت کلمه، نزدیک به میرحسین موسوی، منتشر شده، آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر ایران را مسئول مشکلات کنونی ایران دانسته و گفته نارضایتی مردم از سیاست‌های او روز به روز بیشتر می‌شود.

در آبان ۱۳۹۸ با تصمیم سران سه قوه، بدون تصویب مجلس و با تایید رهبر، قیمت بنزین به طور ناگهانی و شبانه سه برابر شد و اعتراضات وسیعی در شهرهای مختلف ایران به راه افتاد که در مواردی با بستن راه‌ها، به آتش کشیدن بانک‌ها و امثال آن همراه بود.

ماموران امنیتی ایران در برخورد با معترضان به طور وسیعی آنها را به ضرب گلوله کشتند.

ابوالفضل قدیانی با درخواست همراهی در “دادخواهی” برای قربانیان اعتراضات آبان، گفته است موارد مرگ زندانیان همچون نادر مختاری به معنای بی‌اهمیت بودن جان مردم برای حکومت، هراس حکومت از اینکه قدرتش را از دست بدهد و تلاش برای ایجاد وحشت در میان مخالفان است.

قدیانی

آقای قدیانی حکومت ایران را “نظام فاسد استبدادی ضد مردمی” خوانده که از نظر او با مخالفت اکثریت مردم مواجه است.

او گفته حکومت “به زور سرنیزه” پایدار نیست، چرا که “اگر قرار بود حکومت های استبدادی ضد مردمی به هر قیمت ممکن تداوم یابند نوبت به حکومت علی خامنه‌ای و امثال او نمی‌رسید.”

ابوالفضل قدیانی از اعضای ارشد سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی بوده که یکی از تشکل‌های کلیدی اصلاح‌طلبان به شمار می‌رفت.

با این حال آقای قدیانی گفته: “سرنوشت محتوم تمام حکومت‌های استبدادی است که توسط جنبش‌های اعتراضی مردم کنار گذاشته شوند، از جمله نظام استبدادی جمهوری اسلامی در ایران، چون این نظام اصلاح ناپذیر است و هرگز تن به اصلاح نخواهد داد.”

او افزوده است: “دم از اصلاح نظام زدن جهد بی توفیق و آب در هاون کوبیدن است.”

پس از اعتراضات گسترده دی ۱۳۹۶ جناح اصلاح‌طلب در حکومت ایران با انتقادهای گسترده‌ای از میان هواداران خود روبرو بوده و برخی از چهره‌های کلیدی آن عملا مواضعی خلاف مواضع رهبران اصلاح‌طلبان همچون محمد خاتمی گرفته‌اند.

Subscribe
Notify of
0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments