ارگ: ۳۰۰ دوربین امنیتی در نقاط مختلف شهر کابل نصب شده

اهمیت:
بی اهمیتکم اهمیتمتوسطمهمخیلی مهم
Loading...

۵۱ دقیقه پیش

.

توضیح تصویر،

آقای غنی گفته است امنیت روانی مردم باید اعاده گردد

در پی افزایش جرم و جنایت در شهر کابل، ارگ ریاست جمهوری افغانستان اعلام کرده است که باید امنیت روانی مردم کابل تامین گردد و از تکنولوژی برای تامین امنیت پایتخت استفاده شود.

محمد اشرف غنی، رئیس جمهوری افغانستان امروز، پنج‌شنبه (۲۵ میزان/مهر) گفته است در پلیس باید تغییرات اساسی رونما گردد تا با ابعاد مختلف جرم مبارزه صورت گیرد.

در خبرنامه ارگ ریاست جمهوری آمده که ۳۰۰ دوربین امنیتی در نقاط مختلف کابل نصب شده است.

در پی افزایش جرم و جنایت در شهر کابل، کاربران شبکه‌های اجتماعی در روزهای اخیر هشتک “کابل_امن_نیست” را به راه انداخته و خواهان توجه جدی مسئولان به این موضوع شدند.

اعتراضات شهروندان سبب شد، هفته گذشته مسعود اندرابی، سرپرست وزارت داخله به پلیس فرمان شلیک به عاملان ناامنی را صادر کند.

آقای اندرابی به همه آمران حوزه‌های پلیس در کابل رسما دستور داد که تمام مجرمین را در مناطق‌شان شناسایی و بازداشت کنند.

در این اواخر اخبار کشته شدن افراد عادی از سوی دزدان، شمار زیادی باشندگان کابل را نگران ساخته است. در آخرین مورد هفته گذشته، کشته شدن سید مظفر، یک دکتر جوان در منطقه دشت برچی در غرب کابل توسط دزدان بین کاربران شبکه‌های اجتماعی دست به دست می‌شد.

.

اعلام آمادگی طالبان در مبارزه با جرایم در کابل

چند روز پیش در اعلامیه‌ای منسوب به طالبان که شماری از اعضای این گروه آن را تایید کردند، آمده که برای مبارزه با جرایم و حل مشکل باشندگان کابل، گزمه‌ها و عملیات‌هایی را در این شهر راه اندازی خواهند کرد.

طالبان گفته مجرمان را کشته و یا بازداشت کرده و به محاکم طالبان خواهند سپرد.

وزارت داخله/کشور افغانستان اظهار آمادگی طالبان را برای تامین امنیت کابل را “خنده‌دار و مضحک” توصیف کرده و گفته که طالبان در افزایش جرایم و جنایات در شهر کابل نقش داشته و با شبکه‌های مجرمان تبانی کرده است.

طارق آرین، سخنگوی این وزارت روز دوشنبه ۲۱( میزان/مهر) در یک نشست خبری گفت که ناامنی دو بعد جنگ و جرم و جنایت دارد که در هر دو طالبان نقش دارد.

Subscribe
Notify of
0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments