از حیوان خانگی رباتیک مجهز به هوش مصنوعی رونمایی شد

اهمیت:
بی اهمیتکم اهمیتمتوسطمهمخیلی مهم
Loading...
“مافلین” نام ربات کوچک و بامزه ای است که به هوش مصنوعی مجهز است و مانند یک حیوان خانگی عمل می کند.

به گزارش ایسنا و به نقل از انگجت، نمایشگاه CES هر سال میزبان حداقل یک محصول بامزه و دلربا است که حتی سردترین قلب ها را نیز آب می کند. امسال این افتخار نصیب “مافلین” (Moflin) شده که یک ربات خانگی مجهز به هوش مصنوعی است که به شکلی است که بنظر میرسد کسی آب روی یک میکروفون ریخته است.

” مافلین” مانند همتایان خود دارای توانایی های عاطفی و توانایی یادگیری است. این ربات بامزه تاکنون بیش از ۶۰۰ هزار دلار سرمایه جمع آوری کرده است تا با خیال راحت از یک مفهوم به واقعیت تبدیل شود.

طبق گفته شرکت سازنده این ربات موسوم به “Vanguard Industries”، احساسات “مافلین” مانند یک حیوان واقعی تکامل می یابد. بطور دقیقتر می توان گفت که “مافلین” این توانایی را دارد که در محدوده ای از احساسات مانند هیجان، آرامش و عادی بودن قرار گیرد.

به نظر میرسد که “مافلین” به اندازه کافی هوشمند هست که بتواند نحوه برخورد افراد مختلف با خود را تشخیص دهد و متناسب با رفتار آن ها با طیف وسیعی از صداها و حرکات به ابراز احساسات بپردازد.

“مافلین” یک حیوان خانگی مدرن برای یک عصر مدرن است. به همین ترتیب، به شکل مدرنی شارژ می شود و به شکل سنتی نباید آن را برای شارژ شدن به پریز دیوار وصل کرد. در عوض ، “مافلین” یک لانه تخم مرغی شکل دارد که وقتی مانند یک حیوان خانگی واقعی می خواهد به استراحت بپردازد به لانه خود رفته و به صورت بی سیم شارژ می شود. “مافلین” در هنگام استراحت حتی گاهی تکان می خورد و صداهایی را زمزمه می کند.

یک میکروفون در آن تعبیه شده است تا بتواند صدای افراد را بشنود و به آن پاسخ دهد. ضمن این که “مافلین” برای برقراری ارتباط با برنامه های موبایلی به بلوتوث (Bluetooth) مجهز است که هنوز جزئیات بیشتری در این مورد ذکر نشده است.

“مافلین” همچنین دارای خز قابل جابجایی است که به رنگ قهوه ای یا نقره ای موجود است و می توان هر از چند گاهی آنرا درآورد و شست. همچنین باتری های آن قابل تعویض هستند.

قیمت این ربات خانگی حدود ۴۰۰ دلار تخمین زده شده است.

sarpoosh

با این خبر موافقم با این خبر مخالفم

Subscribe
Notify of
0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments