استفاده از بخاری در حمام و اتاق‌خواب مجاز است؟

جستجو

استفاده از بخاری در حمام و اتاق‌خواب مجاز است؟

اهمیت:
بی اهمیتکم اهمیتمتوسطمهمخیلی مهم
Loading...

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا؛ همه ساله با فرا رسیدن فصل سرما هموطنان سعی می‌کنند به هر طریقی منزل و محل کار خود را گرم کنند که البته کمی بی‌احتیاطی در نصب و راه‌اندازی وسایل گرمایشی و به ویژه وسایل گازسوز می‌تواند خطرات و حوادث بزرگی را رقم بزند.

بخاری یکی از این وسایل است که همه‌ ساله نصب غیراستاندارد و استفاده نامناسب از آن منجر به بروز حوادثی از جمله گازگرفتگی و حتی آتش‌سوزی می‌شود.

باید بدانید که استفاده از هرگونه بخاری با سوخت فسیلی اعم از دودکش‌دار و بدون نیاز به دودکش در حمام غیرمجاز است همچنین استفاده از بخاریهای دیواری دودکش‌دار و شومینه در اتاق غیرمجاز است.

استفاده از بخاریهای بدون نیاز به دودکش در اتاق‌خواب بر اساس استاندارد ملی ایران به شماره 1-ISIRI7268 مجاز نیست و کارشناسان توصیه می‌‌کنند از نصب بخاریهای زمینی دودکش‌دار در اتاقهای با مساحت کمتر از 12 مترمربع پرهیز و در صورت نصب، هوای مورد نیاز بخاری از زیر در اتاق تأمین و تهویه شود.

کارشناسان آتش‌نشانی توصیه می‌کنند در تمامی مکانهایی که وسایل گازسوز استفاده می‌شود، برای افزایش ضریب ایمنی محل، از سنسورهای حساس به گاز co استفاده شود.

انتهای پیام/

Subscribe
Notify of
0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments