استفاده محققان از روش‌های مبتنی بر هوش مصنوعی برای پیش‌بینی و درمان آلزایمر

اهمیت:
بی اهمیتکم اهمیتمتوسطمهمخیلی مهم
Loading...
پیش‌بینی و درمان آلزایمر با کمک هوش مصنوعی,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,تازه های پزشکی
محققان آمریکایی سعی دارند تا از روش های مبتنی بر هوش مصنوعی برای پیش بینی بموقع و درمان بهتر آلزایمر استفاده کنند.

به گزارش ایسنا به نقل از نوروساینس نیوز، محققان باور دارند که شاید شناسایی زیست نشانگرهای مربوط به بیماری آلزایمر (Alzheimer’s disease) بتواند کلید درمان ی باشداین بیمار. در هر حال برای اثبات این موضوع باید داده های بسياري در مورد بیماران مبتلا به آلزایمر جمع آوری شوند.

محققان “دانشگاه پنسیلوانیا” (UPenn) با همکاری ۱۱ مرکز پژوهشی دیگر سعی دارند زیست نشانگرها و اهداف درمانی دقیق تری را برای تشخیص آلزایمر تعیین کنند. آن ها از روش های مبتنی بر هوش مصنوعی برای یافتن الگوهای موجود در داده های به دست آمده از بیش از ۶۰ هزار بیمار مبتلا به آلزایمر استفاده کردند تا یکی از بزرگ ترين پژوهش ها را در مورد این بیماری انجام دهند.

“کریستوز داواتزیکوس” (Christos Davatzikos)، از پژوهشگران این پروژه اظهار‌کرد: در میان بیماری های عصبی ناشی از افزایش سن مغز، آلزایمر متداول تر است. پژوهش در مورد این بیماری می تواند به بهبود آزمایش های بالینی و ارائه درمان بهتر کمک کند.

پیش‌بینی و درمان آلزایمر با کمک هوش مصنوعی,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,تازه های پزشکی

“لی شن” (Li Shen)، از پژوهشگران این پروژه اظهار‌کرد: ما می دانیم الگوهای پیچیده ای در مغز وجود دارند که قابل تشخیص بصری نیستند. امکان دارد که یک نشانگر ژنتیکی مستقل وجود نداشته باشد که شخص را در معرض بیماری قرار دهد ولی ترکیبی از ژن ها وجود دارند که میتوانند الگوهای مربوط به بیماری را شکل دهند.

داواتزیکوس اظهار‌کرد: ما می خواهیم آلزایمر را دوباره تعریف کنیم. حقیقت این است که درمان مؤثر برای یک بیمار ممکن است برای یک بیمار دیگر کارآمد نباشد.

محققان تصمیم دارند با استفاده از یافته های این پژوهش، مدلی برای پیش بینی کاهش شناختی و پیشرفت آلزایمر ارائه دهند که در آینده میتوان از آن برای درمان استفاده کرد.

sarpoosh

با این خبر موافقم با این خبر مخالفم

Subscribe
Notify of
0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments