استقبال پوتین از پیشنهاد دعوت ترامپ به اجلاسG7

اهمیت موضوع:
بی اهمیتکم اهمیتمتوسطمهمخیلی مهم
Loading...
استقبال پوتین از پیشنهاد دعوت ترامپ به اجلاسG7

کاخ کرملین امروز اعلام کرد که روسیه لازم است پیش از پاسخ به پیشنهاد رئیس جمهور آمریکا مبنی بر دعوت این کشور به اجلاس هفت کشور صنعتی، درباره جزئیات این نشست بیشتر بداند. در عین حال رئیس جمهور روسیه از گفت‌وگو درباره این موضوع استقبال می‌کند.

به گزارش ایسنا به نقل از رویترز، ترامپ روز شنبه اعلام کرد که اجلاس “جی۷” را که قرار بود ماه آینده برگزار شود، تا سپتامبر یا دیرتر به تعویق می‌اندازد و لیست دعوت‌شدگان را نیز توسعه خواهد داد و کشورهای استرالیا، روسیه، کره جنوبی و هند را در این لیست وارد خواهد کرد.

سخنگوی وزارت خارجه روسیه در این رابطه اظهار کرد که واضح نیست که این پیشنهاد ترامپ رسمی بوده باشد. از سوی دیگر مسکو نیاز است پیش از پاسخ به دعوت، درباره اجلاس “جی‌۷” بیشتر بداند و از مواردی همچون دستور کار اجلاس و قالب برگزاری آن اطلاع پیدا کند.

>رئیس ‌جمهور آمریکا روز یکشنبه اعلام کرد که برگزاری اجلاس سران کشورهای عضو گروه هفت به تعویق خواهد افتاد. این تصمیم پس از آن اعلام شد که صدراعظم آلمان اعلام کرد به علت پاندمی کرونا در این اجلاس شرکت نخواهد کرد. این نشست بنا بود در ماه ژوئن در آمریکا برگزار شود.

رئیس جمهور امریکا با بیان اینکه برگزاری اجلاس سران کشورهای عضو گروه هفت دستکم تا سپتامبر به تعویق خواهد افتاد، گفت: این اجلاس را به تاخیر می‌اندازد چون فکر نمی‌کند اعضای آن نماینده همه دیدگاه‌ها و رخدادهای جهانی باشند.

ترامپ در ادامه اظهارات خود ترکیب گروه هفت را تاریخ مصرف‌ گذشته خواند و گفت که از روسیه، استرالیا، هند و کره‌جنوبی برای حضور در این اجلاس دعوت خواهد کرد.

علاوه بر آمریکا، فرانسه، آلمان، کانادا، بریتانیا، ایتالیا و ژاپن اعضای گروه هفت هستند.

به گزارش آسوشیتدپرس، از چین برای حضور در این اجلاس دعوت نشده است.

نظرات