اسرائیل ‘به هدف‌های مرتبط با ایران در سوریه حمله کرد’

اهمیت:
بی اهمیتکم اهمیتمتوسطمهمخیلی مهم (1 رای)
Loading...
حق نشر عکس Getty Images

ارتش سوریه از حمله اسرائیل به اهدافی در این کشور خبر داده و منابع سوری هدف این حمله را تسلیحاتی ارسالی از ایران توصیف کرده‌اند.

خبرگزاری دولتی سوریه – سانا – به نقل از “یک سخنگوی نظامی” گزارش کرده است که ساعت ۲۳:۴۵ شب گذشته “واحدهای ارتش تعدادی موشک را که از سوی بلندی‌های اشغال شده جولان به سوی سوریه پرتاب شده بود مشاهده و دفاع ضد هوایی تعدادی از آنها را قبل از اصابت به هدف ردگیری و منهدم کرد.”

براساس این گزارش، سخنگوی ارتش سوریه گفته است که “هدف این حملات هوایی مناطقی در اطراف دمشق، پایتخت، بوده است و دفاع ضدهوایی برای مقابله با این حملات وارد عمل شد.”

خبرگزاری دولتی سوریه در مورد آثار احتمالی این حملات توضیحی نداده است.

حق نشر عکس Getty Images
Image caption تظاهرات طرفداران دولت سوریه – ایران متحد اصلی دولت سوریه در جنگ داخلی این کشور بوده است

گروه ناظران حقوق بشر سوریه که اوضاع داخلی این کشور را زیر نظر دارد گفته است که هدف حملات اسرائیل مراکز شبه‌نظامیان مورد حمایت ایران در آن کشور بوده است.منابع نظامی اسرائیل در این مورد اظهار نظری نکرده‌اند.

دولت اسرائیل گفته است که اجازه نخواهد داد ایران و نیروهای وابسته به حکومت این کشور در سوریه مستقر شوند و در این راستا حملات متعددی به نقاط مختلف در خاک سوریه صورت داده است. گفته می‌شود که هدف این حملات مراکز و نفرات نظامی ایران و مرتبط با ایران بوده‌اند که در مواردی تلفاتی را هم متحمل شده‌اند.

هفته گذشته گزارش شد که هواپیماهای اسرائیلی به هدف‌هایی در داخل سوریه حمله کردند. در پی این حملات، نیروهای روسی مسقتر در سوریه گفتند که یک هواپیمای مسافربری را که از ایران به سوریه سفر کرده بود در جریان این حملات و عملیات واحد ضدهوایی ارتش سوریه در آسمان این کشور پرواز می‌کرد.

به توصیه نیروهای روسی، این هواپیما در فرودگاه نظامی آنها در سوریه به زمین نشست.

روسیه: هواپیمای تهران – دمشق را هنگام حمله هوایی اسرائیل به سوریه نجات دادیم

Subscribe
Notify of
0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments