اظهارات اردوغان همزمان با سربریدن کشیش فرانسوی

اهمیت:
بی اهمیتکم اهمیتمتوسطمهمخیلی مهم
Loading...

صبح امروز دستکم سه حمله تروریستی از سوی اسلامگرایان افراطی علیه فرانسه صورت گرفته که یکی از آنها حمله به گارد محافط کنسولگری فرانسه در شهر جده عربستان بوده است.

در جده عربستان فرد مهاجم پس از زخمی کردن نگهبان کنسولگری توسط پلیس بازداشت شده است. در شهر اوینیون فرانسه نیز فردی با چاقو قصد حمله به عابران را داشت که توسط ماموران پلیس از پای درآمد.

همچنین به گزارش رسانه های فرانسوی، صبح امروز فردی با سلاح سرد به کلیسای نتردام در شهر نیس در جنوب فرانسه حمله کرده است. در این حمله تروریستی تا کنون سه نفر کشته و تعدادی به شدت مجروح شده اند که حال برخی از آنان وخیم اعلام شده است.

به گفته یک منبع فرانسوی، کشیش کلیسا و همچنین یک زن در این حمله تروریستی سر بریده شده اند.

شهردار نیس نیز در گفتگو با رسانه‌ها اعلام کرده که دو نفر در داخل کلیسا به طرزی فجیع شبیه آنجه بر سر ساموئل پتی، معلم تاریخ سربریده شده آمد، کشته شدند.

خبرگزاری فرانسه به نقل از منبعی در پلیس گزارش داد که فرد مهاجم در حالی که فریاد الله اکبر سر می داد، توسط پلیس هدف قرار گرفته و دستگیر شده است.

این حمله در حالی صورت گرفته است که در پی افرایش تنش میان رئیس جمهور اسلامگرای ترکیه و رئیس جمهور فرانسه، اسلامگرایان افراطی، این کشور را به حملات تروریستی تهدید کرده بودند.

اردوغان امروز پنج شنبه در سخنانی در نشست فراکسیون حزب حاکم عدالت و توسعه در مجلس ترکیه از کشور‌های غربی به شدت انتقاد کرد و گفت: دشمنی با مسلمانان و بی احترامی به سرورمان پیامبر اسلام به ویژه در میان دولتمردان اروپایی مانند سرطان گسترش یافته است.

رئیس جمهور اسلامگرای ترکیه گفت: ایستادن در مقابل این اقدامات برای ما مسئله شرافت است. روزی که در مقابل این حملات سکوت کنیم روز مرگ ما است.

اردوغان گفت: دشمنان اسلام در باتلاق کینه و نفرتی که وارد آن شده اند، غرق خواهند شد.

Subscribe
Notify of
0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments