اظهارات شدیداللحن پمپئو علیه رژیم متخاصم ایران

اهمیت موضوع:
بی اهمیتکم اهمیتمتوسطمهمخیلی مهم
Loading...
اظهارات شدیداللحن پمپئو علیه رژیم متخاصم ایران

وزیر خارجه آمریکا روز پنجشنبه، نهم مرداد (۳۰ ژوئیه) در نشست بررسی بودجه درخواستی وزارتخانه متبوعش در کمیته روابط خارجی سنای آمریکا ضمن تشریح اقدامات شرورانه رژیم ایران در منطقه، هشدار داد که نباید به این رژیم امکانات بیشتری داده شود.

مایک پمپئو گفت: ما رژیم ایران را آن‌طور که هست می‌بینیم، یعنی یک متخاصم و نه یک قربانی.

وزیر خارجه اآمریکا پیش از حضور در این نشست در پیامی در توئیتر نوشت، رژیم ایران بر پایه یک ایدئولوژی منفور و ورشکسته تثبیت شده است.

وی تاکید کرد که کارزار فشار حداکثری به حکومت ایران یکی از اولویت‌های اصلی واشنگتن به‌ شمار می‌رود و در این زمینه باید کارهای بیشتری انجام شود

پمپئو در ادامه گفت: ما از طریق دیپلماسی کشورها را به خودمان نزدیک کردیم و شاهد لیست‌گذاری حزب‌الله از جانب کشورهای اروپایی و آمریکای جنوبی بودیم. ما آمادگی نظامی‌مان در برابر رژیم ایران را تقویت کردیم. کار زیادی هست که باید انجام شود. شورای امنیت سازمان ملل باید تحریم تسلیحاتی آنها را قبل از این‌که در ۱۸اکتبر منقضی شود، تمدید کند. رژیم ایران پیش از این کشتی‌ها در تنگه هرمز را مین‌گذاری کرده است، به تأسیسات نفتی سعودی موشک شلیک کرده است و به حوثی ها تسلیحات می‌رساند. در صورتی که شورای امنیت اقدام نکند، رژیم ایران دست بازتری خواهد داشت که به ویرانی در خاورمیانه و در واقع در سراسر دنیا دامن بزند.
.

پروژه‌ای داریم که همه را علیه ملاها متحد می‌کند

فرستاده ویژه آمریکا در امور ایران در گفت‌وگویی با روزنامه الشرق الاوسط در پاسخ به این سوالی درباره تمدید تحریم تسلیحاتی رژیم ایران گفت: ما پروژه‌ای داریم که تلاش می‌کنیم تمامی اعضای دائم یا غیردائم شورای امنیت به آن رأی دهند؛ مهم آن است که این تحریم‌ها که از ۱۳ سال قبل آغاز شده و در ۱۸ اکتبر آینده به پایان می‌رسد، تمدید شود.

الشرق‌الاوسط در ادامه از برایان هوک پرسید: گام‌های آینده دولت آمریکا برای حمایت از این رویکرد سیاسی چیست؟ که وی پاسخ داد: به دلایل امنیتی و سیاسی جزئیات بیشتری ارائه نمی‌دهم اما این موضوع را با سفرای آمریکا در جهان برای توضیح تلاش‌های آمریکا پیگیری می‌کنم تا اینکه شورای امنیت تحریم تسلیحاتی علیه رژیم ایران را تمدید کند.

نماینده ویژه آمریکا در امور ایران پیش تر گفته بود که رژیم ایران حکومتی منزوی است و از پشتیبانی بین‌المللی برخوردار نیست.

به گفته برایان هوک، اختلاف ایالات متحده با سایر کشورها در مورد حکومت، ایران، تاکتیکی است.

وی در ادامه گفت آمریکا تلاش می‌کند تحریم تسلیحاتی سازمان ملل علیه رژیم ایران تمدید شود چرا که برداشته شدن تحریم‌ها به جمهوری اسلامی فرصتی برای بی‌ثبات کردن منطقه خواهد داد

در همین ارتباط، «مایک پمپئو» وزیر امور خارجه آمریکا نیز هفته گذشته گفت که واشنگتن هرگز اجازه برداشته شدن تحریم تسلیحاتی رژیم ایران را نخواهد داد.

نظرات