اظهارات ضد و نقیض درباره دلیل مرگ محمد رفیع رفیق صدیقی، روزنامه‌نگار افغان

اهمیت:
بی اهمیتکم اهمیتمتوسطمهمخیلی مهم
Loading...

۱۱ دقیقه پیش

.

روز گذشته جسد محمدرفیع رفیق صدیقی، روزنامه‌نگار افغان و رئیس پیشین تلویزیون خصوصی خورشید همراه با یک فرد دیگر در حومه کابل یافت شد.

درباره علت مرگ او اظهارات ضد و نقیضی نشر شده است.

برخی در شبکه های اجتماعی گفته اند که آقای صدیقی توسط افراد مسلح ناشناس به ضرب گلوله کشته شده است.

روز گذشته طارق آرین، سخنگوی وزارت کشور/داخله افغانستان به رسانه‌ها گفت که آقای صدیقی و همکارش بر اثر “گازگرفتگی” فوت کرده‌اند.

اجساد آقای صدیقی و زنی که گفته می‌شود همکارش در تلویزیون بوده، روز گذشته در یک باغ در ولسوالی استالف کابل پیدا شد. پلیس هویت این زن را مشخص نکرده است.

خواجه حنیف صدیقی، ولسوال قره‌باغ کابل به بی‌بی‌سی گفت که علایم ضرب و شتم و آثار گلوله در جسدها موجود نبود و به همین دلیل تیم جنایی پلیس کابل بررسی‌ در مورد چگونگی این واقعه را آغاز کرده است.

زمان دقیق درگذشت آقای صدیقی و همکارش نیز هنوز مشخص نشده است، به گفته ولسوال قره‌باغ، پیکر افراد یاد شده به پزشکی قانونی انتقال یافته‌ است.

پلیس کابل و وزارت بهداشت افغانستان حاضر نشدند در این مورد جزییات بیشتر ارایه کنند.

محمدرفیع رفیق صدیقى، رئیس اجرایى پیشین تلویزیون خصوصی خورشید در کابل بود، او گرداننده برنامه‌هاى سیاسى در تلویزیون بود و پیش از آن به عنوان سخنگوى وزارت معادن، رئیس مرکز اطلاعات و رسانه‌هاى کمیسیون مستقل انتخابات نیز کار کرده بود.

افغانستان، رفیع صدیقی،

در کمتر از یک ماه گذشته این سومین حادثه مرگ خبرنگاران افغان است.

الیاس داعی، خبرنگار رادیو آزادی در پی انفجار مین در ولایت هلمند در جنوب افغانستان کشته شد. آقای داعی ۳۳ ساله بود و از سال ۲۰۰۸ به این سو برای رادیو آزادی کار می‌کرد.

یما سیاوش، مجری پیشین تلویزیون طلوع کابل همراه با همکارش در انفجار بمب دستی کارگزاری شده در خودرو در کابل کشته شد که واکنش‌های گسترده‌ای بدنبال داشت.

کمیته مصونیت خبرنگاران افغان می‌گوید با ثبت مرگ محمدرفیع صدیقی، شمار خبرنگارانی که در جریان سال جاری میلادی در افغانستان جان باخته‌اند، به هفت نفر می‌رسد.

Subscribe
Notify of
0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments