اعتراضات؛ شلیک به گردن این زن فداکار + عکس

اهمیت موضوع:
بی اهمیتکم اهمیتمتوسطمهمخیلی مهم (1 رای)
Loading...

شلیک به گردن زن فداکاری که مشغول پانسمان پای یکی از مجروحین اعتراضات بود و قتل وی

به دنبال فرمان خامنه‌ای به مامورانش برای شلیک مستقیم به سوی مردم بی‌دفاع در جریان اعتراضات ، آنها در کرج خانمی که در حال کمک به یک مجروح بوده هدف قرار داده و به قتل رساندند.

اعتراضات؛ شلیک به گردن این زن فداکار + عکسماموران روز یکشنبه ۲۶ آبان ماه ۹۸، با شلیک به گردن یک زن شجاع ۳۴ ساله به نام آمنه شهبازی در مارلیک کرج به قتل رساندند.

این مادر فداکار و از جان گذشته که در حین تردد برای خرید در خیابان با مشاهده فردی که پایش هدف تیر مستقیم ماموران قرار گرفته بود، قصد داشت پای تیر خورده آن شخص را با شال‌گردنش ببندد؛ هدف تیراندازی ماموران امنیتی جنایتکار قرار گرفت و جان باخت.

یکی از افراد مطلع در باره نحوه به قتل رساندن آمنه شهبازی می‌گوید: «او برای گرفتن دارو از خانه بیرون رفته بود که متوجه شلوغی‌ها می‌شود. در نزدیکی او یک نفر تیر می‌خورد. او دولا شده بوده تا شالش را به پای فرد تیر خورده ببند که از پشت سر به گردن خودش شلیک می‌شود.»

او در ادامه می‌افزاید: «جنازه آمنه را تحویل نمی‌دادند؛ آشنایی در پزشکی قانونی پیدا شد و بعد گفتند جنازه را می‌فرستند به بهشت‌زهرا؛ اما وقت مراجعه به بهشت‌زهرا، پذیرش آنجا گفته بود که جنازه به ما تحویل داده نشده است.

اصرار و التماس‌ها باعث شد بگویند به قسمت سردخانه بروند. در سردخانه هم می‌گفتند نمی‌توانیم جنازه را تحویل بدهیم؛ به ما گفته‌اند جنازه‌ها را برگردانید پزشکی قانونی، خودشان خاکسپاری می‌کنند و بعد به شما خبر می‌دهند.»

او ادامه می‌دهد: «در پزشکی قانونی هم پیش از تحویل جنازه برای خانواده‌ها، کلاس توجیهی برگزار می‌شود و گفتند در مراسم نباید اشخاص خاص شرکت کنند و اجازه ندارید با جایی مصاحبه کنید.»

سرانجام روز سه‌شنبه ۲۸ آبان ماه، خانواده آمنه با وساطت آشناهایی در پزشکی قانونی و بهشت‌زهرا جنازه عزیزشان را تحویل می‌گیرند.

گفتنی است که موقع تحویل جنازه نیز می‌خواستند از خانواده فقیر او پول دریافت کنند.

نظرات