اعتراضات نیشکر هفت تپه؛ ‘مدیرعامل شرکت فراری است’

جستجو

اعتراضات نیشکر هفت تپه؛ ‘مدیرعامل شرکت فراری است’

اهمیت:
بی اهمیتکم اهمیتمتوسطمهمخیلی مهم
Loading...
هفت تپهحق نشر عکس Ilna

با گذشت دو هفته از آغاز اعتراضات کارگران شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت ‌تپه در استان خوزستان، سندیکای کارگران از بازداشت دو نفر از نمایندگان شورای کارگران هفت‌تپه خبر داده است.

بنابر این گزارش اسماعیل بخشی و محسن آرمند روز یکشنبه ۲۷ آبان بازداشت شده‌اند.

تجمع اعتراضی کارگران هفت تپه به وضعیت صنفی و حقوق و مطالبات پرداخت‌نشده امروز هم در مقابل فرمانداری شوش ادامه داشته است. خبرگزاری کار ایران، ایلنا از حضور حدود ۷۰۰ نفر در این تجمع خبر داده است.

هم‌زمان به نقل از غلامحسین محسنی اژه‌ای، سخنگوی قوه قضاییه ایران گزارش شده است که مدیرعامل کشت و صنعت هفت تپه فراری است و “اصلا زندان نیست که فرصتی به او داده شود تا مشکلات را حل کند.”

ناکامی مالکان خصوصی شرکت کشت و صنعت هفت تپه در حل مشکلات صنفی و پرداخت معوقات، باعث شده است کارگران خواهان بازگرداندن نیشکر هفت‌تپه به بخش دولتی و اداره شورایی آن باشند.

پیش از اظهار نظر آقای محسنی اژه‌ای اخبار ضد و نقیضی درباره مدیران این شرکت منتشر شده بود و مشخص نبود که آنها بازداشت شده یا فرار کرده‌اند.

خبرگزاری ایلنا هم در روزهای گذشته گزارش داده بود که برخی از سهامداران و اعضای هیئت مدیره هفت تپه در فهرست متخلفان ارزی بوده‌اند.

هم‌زمان با بالا گرفتن اعتراض‌ها که به مراسم نماز جمعه شوش هم رسید، استاندار خوزستان از بررسی مشکلات کارگران نیشکر هفت تپه در دولت خبر داده است.

غلامرضا شریعتی در توییتر نوشته است که جلسه ویژه‌ای برای حل مشکل کارگران نیشکر هفت تپه با وزیر اقتصاد و دارایی برگزار شده و “با پیگیری‌های انجام شده مقرر گردید موضوع حقوق کارگران نیشکر هفت تپه و مسائل آن در دولت مطرح شود و معاون اول رئیس‌جمهور هم صحبت‌هایی کرده‌اند تا موضوع به نحو احسن حل شود.”

اما خبرگزاری ایلنا گزارش داده است که کارگران از محقق نشدن وعده‌هایی که در سال‌های اخیر برای پایان دادن به اعتراض‌ها به آنها داده شده راضی نیستند و قصد دارند که اعتراض‌های خود را تا وصول مطالباتشان ادامه دهند.

Subscribe
Notify of
0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments