اعتراض دانشجویان دانشگاه فردوسی مشهد به بی اعتنایی نسبت به خودکشی‌ یک پژوهشگر به نام سعید قلی بیگلو

جستجوی توفیدز

اعتراض دانشجویان دانشگاه فردوسی مشهد به بی اعتنایی نسبت به خودکشی‌ یک پژوهشگر به نام سعید قلی بیگلو

اهمیت:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

یکی از دانشجویان پژوهشگر دانشگاه فردوسی مشهد بنام سعید ‌قلی‌بیگلو روز ۵ تیر ۱۴۰۰ دست به خودکشی زد. بدنبال این خودکشی جانگداز دانشجویان دانشگاه فردوسی مشهد، یک تجمع اعتراضی در مقابل ساختمان سازمان مرکزی دانشگاه برگزار کردند. دانشجویان معترض از مقامات آموزشی خواستار پاسخ‌گویی در مورد این خودکشی و شرایطی که برای قربانی پیش آمده بود شدند.
سعید قلی‌بیگلو از پژوهشگران دوره پسادکترا در رشته فیزیک دانشگاه فردوسی مشهد بود. وی پیش از این نیز یکبار اقدام به خودکشی کرده بود که این موضوع با بی‌‌اعتنایی مسئولین مربوطه روبرو شده بود. اقدام به خودکشی دوم سعید از طریق حلق‌آویز شدن به پنکه سقفی بود که منجر به جان باختن وی گردید.
مسئولین دانشگاه پس از اطلاع از وقوع حادثه، سریعا به محل شتافته و جسد وی را بصورت مخفیانه با آمبولانس منتقل کردند. لاپوشانی واقعه و سلب مسئولیت از این حادثه توسط مسئولین مربوطه، موجب خشم و ناراحتی دیگر دانشجویان این دانشگاه گردیده است.
دانشجویی که یکبار دست به خود‌کشی زده بود بحال خود رها شده
دانشجویان دانشگاه فردوسی مشهد می‌گویند پس از اقدام اولیه سعید برای خود‌کشی، باید او را نزد روانپزشک می‌بردند. اما مسئولین مربوطه، او را حتی برای یک جلسه مشاوره، به نزد روانپزشک نفرستادند و کاملا نسبت به این موضوع بی‌‌ اعتنایی کردند. دانشجویان معترض می‌گویند اگرچه اقدام به خودکشی اول وی منجر به مرگ او نشد، اما زنگ این هشدار را بصدا درآورد که او از مشکلاتی جدی رنج می‌برد. چرا مسئولین مربوطه نسبت به جان یک انسان اینقدر بی‌توجه هستند؟
دانشجویان معترضی که جلوی ساختمان مرکزی دانشگاه اجتماع کرده بودند به مشکلات موجود در دانشگاه اشاره می‌کردند. مشکلاتی که دانشجویان در خوابگاه دارند و بی‌احترامی‌هایی که بطور مستمر به آنها می‌شود. شرایط سخت دانشجویی که علاوه بر مشکلات مالی، با تهدیدات مداوم امنیتی نیز روبرو است.
یکی از دانشجویان گفت: «اگر یک شیشه اتاق خوابگاه توسط دانشجویی شکسته شده بود، حراست دانشگاه و نیروهای امنیتی اینجا پر می‌شد. اگر حتی یک توهین کوچکی به مسئولی شود علاوه بر نیروهای حراست، رسانه‌ای چون ایسنا آنرا در بوغ می‌کرد. چرا مأموران جسد سعید را بطور مخفیانه و از در پشتی خوابگاه خارج کردند؟ مسئولین درصدد پوشاندن چه چیزی هستند؟ چرا نسبت به خودکشی یک پژوهشگر پسا‌دکترا اینقدر بی‌اعتنا می‌باشند؟
#خودکشی
خبرها و ویدئوهای بیشتر در لینک: http://www.irankargar.com

Subscribe
خبر بده در مورد
0 نظر
Inline Feedbacks
نمایش تمامی نظرات