اعتصاب کامیونداران به چه دلیل دوباره آغاز شد؟ فیلم آغاز اعتصاب کامیونداران در مناطق مرزی

جستجو

اعتصاب کامیونداران به چه دلیل دوباره آغاز شد؟ فیلم آغاز اعتصاب کامیونداران در مناطق مرزی

اهمیت:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

از روز اول شهریور ماه اعتصاب کامیونداران در مناطق مختلف کشور آغاز شد. آنها برای رسیدن به خواسته‌های اولیه خود مجبور شدند زیان‌های ناشی از اعتصاب را پذیرفته و شروع کنند.
رانندگان خودروهای سنگین معتقد هستند که مسئولان حقوق اولیه آنها را جدی نمی‌گیرند. به همین دلیل خودروهای خود را در پارکینگ‌ها و گذرگاه‌های مرزی پارک کردند.
به گزارش سایت فراز، با افزایش فشار اقتصادی بر اقشار کارگری جامعه، اعتراضات در حال افزایش است. در چنین شرایطی اصناف کارگری وارد فاز جدیدی شده‌اند. آنها تلاش می‌کنند در چارچوب قانون اساسی، حقوق عقب‌مانده خود را دنبال کنند!
اما اصناف و تشکل‌های کارگری توان پیگیری مشکلات آنها را ندارند. موضوعی که بطور مستمر اعتراض فعالان کارگری و صنفی را به همراه داشته است.
اما اکنون شاهد موفقیت‌هایی در اعتصاب کمپین ۲۰-۱۰ کارگران صنعت نفت هستیم. این ایده‌ای است که بقیه اصناف و تشکل‌های کارگری نیز می‌خواهند آن را الگوی خود برای رسیدن به خواسته‌هایشان قرار دهند.
در روزهای گذشته فعالان صنف کامیون‌داران و اتحادیه رانندگان کامیون فراخوان‌هایی مبنی بر شروع اعتصاب منتشر کردند. این فراخوان‌ها در شبکه‌های اجتماعی بخصوص کانال‌ها و گروه‌های تلگرامی کامیون‌داران بطور گسترده پخش شد. فراخوانی که از یک اعتصاب سراسری خبر می‌داد. نمایندگان کامیون‌داران، اعتصاب کامیونداران را در ادامه اعتراضات کامیون‌داران در سال ۹۷ می‌دانند.
گذری بر اعتصاب کامیونداران در خردادماه ۹۷
اعتصاب خردادماه ۹۷ در ۱۶۰ شهر از ۲۵ استان گسترش یافت. بسیاری از جایگاه‌های سوخت بدلیل اعتصاب کامیون‌های تانکر بطور موقت از مدار خارج شد. رانندگان به بالا رفتن قیمت لاستیک، گران شدن عوارض و لوازم یدکی و ثابت ماندن کرایه اعتراض داشتند. این اعتصاب به شهرهای کوچک و برزگ راه یافت و در روز پنجم رانندگان اتوبوس‌های شهری به این اعتصاب سراسری پیوستند.
در نهایت برخی مشکلات رانندگان با پرداخت یارانه و افزایش حداقلی قیمت حمل و نقل به پایان رسید. اکنون همان رانندگان نسبت به شرایط کنونی معترض هستند و خبر از یک اعتصاب سراسری دیگر می‌رسد.
اعتصاب سراسری اعتصاب کامیونداران در شانزدهمین روز خود؛ آمار بازداشتی‌ها ۲۵۴ تن
مشکلات رانندگان خودروهای سنگین از زبان یکی از آنها
یکی از رانندگان خودرو سنگین روز گذشته (دوشنبه اول شهریور) در مرز خسروی پرویزخان در اعتراض خودرو خود را خاموش کرده بود. وی از دیگر همکاران می‌خواست که به این اعتراضات بپیوندند.
وی به خبرنگار فراز می‌گوید: «الان که با شما صحبت می‌کنم قیمت لاستیک ۸۰ درصد نسبت به گذشته افزایش پیدا کرده است. ولی کرایه حمل بار تغییری نکرده است. با توجه به این شرایط که هر روز باید شاهد افزایش قیمت لاستیک و دیگر لوازم یدکی باشیم بهتر است کامیون را در پارکینگ بگذاریم. حداقل استهلاک ماشین پایین‌تر بیاید. نه ما بلکه در هر صنف دیگری هیچکس نمی‌خواهد برای کسی مجانی کار کند.»
وی در صف اعتصاب کامیونداران معترض ایستاده است. او ادامه می‌دهد: «در سال‌های پیش به دلیل پایین بودن آگاهی همکاران‌مان تا بخواهید دست در جیب رانندگان کامیون کرده‌اند. از هر راحتی برای پایین نگاه داشتن سقف توقعات‌مان استفاده کرده‌اند. ولی باید بگویم که نسل جدید رانندگان کامیون را عمدتا جوانان تحصیل کرده تشکیل می‌دهند. آنان به حقوق قانونی خود اطلاع کامل دارند. واقعیت این است که کمر ما زیر بار فشارهای اقتصادی خم شده است. امیدی برای ادامه کار نداریم. حداقل چیزی که ما می‌خواهیم به آن دسترسی داشته باشیم کف حقوق صنفی است.»
خواسته‌های پایه‌ای در اعتصاب کامیونداران
این راننده خواسته‌هایشان را این‌گونه بیان می‌کند: «توزیع ناعادلانه بار(توسط شرکت‌های باربری)، گران بودن لاستیک کامیون. نداشتن امکانات بهداشتی و استرحت‌گاه در پایانه‌ها. فرسوده بودن کامیون‌ها که در واقع عمر بیشتر ماشین‌ها بالای ۲۰سال است. گرانی هر ساعته قطعات یدکی، نداشتن بیمه تامین اجتماعی مشخص. گران بودن مبالغی که در عوارضی‌ها پرداخت می‌کنیم. عدم واکسیناسیون رانندگان و … از جمله مشکلات صنف ما محسوب می‌شود. اگر به مشکلات ما دقتی بکنید می‌بینید که چرا می‌گویم خواستار حقوق اولیه خود هستیم.»
#کامیونداران
خبرها و ویدئوهای بیشتر در لینک: http://www.irankargar.com

Subscribe
خبر بده در مورد
guest
0 نظر
Inline Feedbacks
نمایش تمامی نظرات