اعدام نوید؛ خامنه‌ای حکم نابودی خود را امضا کرد+فیلم

جستجو

اعدام نوید؛ خامنه‌ای حکم نابودی خود را امضا کرد+فیلم

اهمیت:
بی اهمیتکم اهمیتمتوسطمهمخیلی مهم
Loading...

فایل صوتی زیر: آخرین سخنان تلفنی نوید افکاری؛ سند فریب و به مسلخ بردن قربانی. این مکالمه تلفنی نشان می‌دهد که نوید از اجرای حکم خود خبر نداشته است.

یک فعال سیاسی داخل کشور درباره استراتژی “نصر بالرعب” خامنه ای: مرعوب واقعی اعدام کنندگانند

رادیو آلمان امروز اعلام کرد با توجه به شواهد بدست آمده نمی‌توان اعدام نوید افکاری را اجرای یک حکم قضائی تلقی کرد و این کار بیشتر یک جنایت فجیع است که ظاهرا با هدف زهرچشم گرفتن از معترضان و دهن‌کجی به افکار عمومی بین‌المللی انجام شده است.

سفیر آلمان در تهران امروز پس از آنکه در توئیتر نوشت: عمیقا از اعدام نوید افکاری متحير شديم. پذیرفتنی نیست که برای خاموش کردن صداهای مخالف، قوانین اساسی حقوقی نادیده گرفته شوند. دو برادر نوید هنوز در زندان هستند و اکنون به همبستگی ما نیاز دارند!، به وزارت خارجه جمهوری اسلامی احضار شد.

بنا به گزارشها، به سفیر آلمان گفته شده که مداخله در قوانین و مقررات و رویه‌های قضایی مستقل جمهوری اسلامی به هیچ وجه قابل قبول و تحمل نیست و از سفارت آلمان انتظار می‌رود حد و حدود وظایف دیپلماتیک خود را شناخته و پا از آن فراتر نگذارد.

در همین حال شهناز اکملی مادر مصطفی کریم بیگی، که در جریان اعتراضات سال ۱۳۸۸ کشته شد، و خود نیز از زندانیان حکومت است در پیامی به مادر نوید افکاری نوشت: تا روز دادخواهی از این حکومت ظلم و استبداد در کنار هم خواهیم بود.

همچنین شعله پاکروان، مادر ریحانه جباری که در سال ۱۳۹۳ اعدام شد، در ویدئویی خطاب به مادر نوید افکاری گفت: من گریه نکردم و خشمم را نگه داشتم برای روز حسابرسی. گریه نکن و به سینه نکوب، زاری نکن، فریاد بزن، حالا باید پرچمدار دادخواهی فرزندت باشی.

ابوالفضل قدیانی٬ فعال سیاسی نیز در واکنش به اعدام نوید افکاری نوشت: اعدام غیرقانونی، انتقام جویانه و ظالمانه نوید افکاری جنایتی است مسلم و به شدت محکوم می باشد. این اعدام ورق سیاهی بر پروندهٔ سیاه تر از سیاه خود کامهٔ امروز ایران علی خامنه‌ای و عمال سرکوبگرش.

او افزود: این جنایت و جنایاتی نظیر این برای بقای این قدرت فاسد جهنمی است که خصلت خود ویرانگری آن تشدید شده و زوال مشروعیتش عیان گشته است. بر همگان آشکار است نظام تمامیت خواه حکومت اسلامی با تشبث به استراتژی رسوای نصر بالرعب می کوشد مردم را مرعوب و منفعل کند اما مرعوب واقعی اعدام کنندگانند که از وحشت قیام مردم علیه خود قدرت تعقل و تفکر را از دست داده اند. مسئول اصلی این جنایت علی خامنه‌ای است که باید پاسخگو باشد.

خامنه‌ای حکم مرگ خود را امضا کرد

خامنه ای با اعدام نوید افکاری، یک سمبل و قهرمان ملی برای مقاومت مردم ساخت. «خلیفهٔ خرف شده»! (۱) هنوز نفهمیده است که با دهن کجی به خواست مصرانهٔ مردم و هشتک‌های «اعدام نکنید» آنها، نه حکم قتل نوید، بل حکم نابودی خود را امضا کرده است. فهم این واقعیت زمان درازی نمی‌خواهد ولی دیکتاتورها در پایان عمر از درک آن عاجزند.

پانویس:
(۱) اصطلاحی که سلطان محمود غزنوی به هنگام خشم و هیجان در مورد خلیفهٔ عباسی و اصرار او به کشتن «حسنک وزیر» به اتهام قرمطی بودن به کاربرد:

«به این خلیفهٔ خرف شده بباید نبشت که من از بهر عباسیان انگشت در کرده‌ام در همهٔ جهان و قرمطی می‌جویم و آنچه یافته آید و درست گردد بردار می‌کشند، و اگر مرا درست شدی که حسنک قرمطی است خبر به امیرالمؤمنین رسیدی که در باب وی چه رفتی. وی را من پرورده‌ام و با فرزندان و برادران من برابر است. اگر وی قرمطی است من هم قرمطی باشم!» (تاریخ بیهقی)

[embedded content]

www.youtube.com/watch?v=-rL6klerfjs

با استفاده از لینک زیر می توانید ویدیوی مزبور را دانلود کرده و به اشتراک بگذارید. برای دانلود این ویدیو از سایت ایران پرس نیوز خارج میشوید.

DOWNLOAD

Subscribe
Notify of
0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments