اعلام "وضعیت فاجعه" در شهر ملبورن استرالیا

اهمیت موضوع:
بی اهمیتکم اهمیتمتوسطمهمخیلی مهم
Loading...
اعلام "وضعیت فاجعه" در شهر ملبورن استرالیا

به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران  پویا؛ مقامات ایالت ویکتوریا به‌دلیل ثبت 671 مورد جدید از ابتلا به ویروس کرونا در 24 ساعت گذشته، “وضعیت فاجعه” اعلام کردند.

پایگاه خبری “sbs” نوشت، ایالت “ویکتوریا” استرالیا در 24 ساعت گذشته 671 مورد جدید ابتلا به ویروس کووید19 را ثبت کرد همچنین 7 نفر نیز بر اثر ابتلا به کرونا در 24 ساعت گذشته جان خود را از دست دادند.

“دنیل اندروز” نخست وزیر ایالت ویکتوریا، دقایقی پیش در برابر خبرنگاران حضور یافت و خبر از معرفی محدودیت‌های مرحله 4 در ملبورن داد.

در حال حاضر در ایالت ویکتوریا، 385 نفر بر اثر ابتلا به این بیماری در بیمارستان بستری شده‌اند و 38 نفر از آنها در بخش‌های مراقبت ویژه هستند؛ تعداد موارد فعال این بیماری در ویکتوریا در حال حاضر 11 هزار و 557 مورد است.

نخست وزیر ایالت ویکتوریا گفت: از ساعت 6 بعد از ظهر امروز یکشنبه دوم آگوست، “ملبورن” در «وضعیت فاجعه» (State of Disaster) قرار خواهد گرفت.

این وضعیت به مقامات پلیس قدرت و اختیارات به مراتب بیشتری برای اجرا قوانین خواهد داد.

به گفته نخست وزیر این ایالت، از امشب از ساعت 8 شب تا 5 صبح روز بعد در ملبورن «مقررات منع رفت و آمد شبانه»  (night time curfew) به اجرا گذاشته خواهد شد.

اندروز گفت: «هر فردی که مقررات منع رفت و آمد شبانه را رعایت نکند 10 هزار دلار جریمه خواهد شد.»

ساکنان ملبورن فقط برای یک ساعت و در فاصله حداکثر 5 کیلومتری از خانه خود مجاز به ورزش خواهند بود؛ متخلفین با جریمه‌های 1600 دلاری روبه‌رو خواهند شد.

همچنین از روز پنجشنبه مراسم عروسی ممنوع خواهند شد و مراسم مذهبی و عبادت نیز به 5 نفر محدود خواهد شد.

این مقررات جدید برای مدت 6 هفته (تا 13 سپتامبر) به اجرا گذاشته خواهد شد.

انتهای پیام/

اعلام "وضعیت فاجعه" در شهر ملبورن استرالیا
نظرات