افزایش چشمگیر آمار بیماران بدحال کرونایی در ایران

اهمیت:
بی اهمیتکم اهمیتمتوسطمهمخیلی مهم
Loading...

رئیس بیمارستان امام خمینی نسبت به آمار چشمگیر بیماران بدحال کرونایی هشدار داد و با اشاره به چشمگیر بودن تعداد بیماران بدحال کرونایی در این بیمارستان بیان کرد: هم تعداد مراجعان ما نسبت به هفته‌های قبل بیشتر شده و هم در این میان بیماران بد حال‌ افزایش داشته است و تعداد بیشتری نیازمند به بستری شدن در بخش‌های ویژه هستند، که این مسائل مشکلاتی را برای پذیرش ما به وجود آورده است.

خسرو صادق نیت ادامه داد: تعداد قابل توجه‌ای از پرسنل ما به علت مراقبت از بیماران، خودشان هم به این بیماری مبتلا شدند، بعضی از پرسنل درمانشان را در خانه انجام دادند و برخی دیگر در بیمارستان بستری شدند، همکارانی را داریم که به همین دلیل اعضای خانواده‌شان بیمار شدند و بعضی از اعضای خانواده از جمله پدر یا مادر خود را از دست دادند، که فشار روحی زیادی بر آنها وارد شده است.

همچنین یک عضو هیئت رئیسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: با توجه به شرایط و تعداد فوتی‌ها و مبتلایان بر اثر بیماری کرونا، باید در مراکزی که تجمع در آنها ناگزیر است ماسک و مواد ضدعفونی‌کننده رایگان توزیع شود تا بتوانیم از شیوع بیشتر این بیماری پیشگیری کنیم.

محسنی بندپی گفت: احتمالا تعداد فوتی‌ها باید بیشتر از آمار اعلام شده باشد و با سیاست‌های شُل کن و سفت‌کن نمی‌توانیم جلوی شیوع کرونا را بگیریم.

شرایط اسف‌بار است / وقوع قتل‌عام؟

یک عضو کمیته علمی ستاد مقابله با کرونا، با تاکید بر پرهیز از هرگونه سفر در تعطیلات پیش‌رو، گفت: بر اساس پیش‌بینی‌ها در صورتی که مردم به سفر بروند، میزان مرگ و میر کرونا می‌تواند تا ۲ برابر افزایش یابد.

دکتر مسعود مردانی، ضمن اسف‌بار خواندن شرایط کرونا در کشور، گفت: وضعیت پیچیده‌ای را تجربه می‌کنیم‌. در شرایطی که موارد بستری و مرگ و میر ناشی از بیماری بسیار بالا است، تخت بیمارستانی هم در دسترس نیست.

…این روزها توی بیمارستانها جا برای سوزن انداختن نیست. پزشکان و پرستاران هم که ماههاست تو خط مقدم دارند می‌جنگند دیگه از رمق افتادند…. اینها سخنان گزارشگر صداوسیما است.

دکتر برزگر مدیر بیمارستان رسول اکرم در پاسخ به این گزارشگر می گوید: ما چند روز پیش یکی از اساتید بزرگ و برجسته دانشگاه مان را به‌خاطر همین ابتلا به کرونا اینجا از دست دادیم اساتیدی که دیگه جایگزین کردن اینها کار ساده‌ای نیست.

در همین حال مدیرکل روابط عمومی سازمان نظام پزشکی با ابراز نگرانی از آمار بالای ابتلا و مرگ ناشی از کرونا گفت: به عنوان یک پزشک اورژانس که هر روز بیماران مبتلا به کرونا و مرگ و میرها را می بینم، از مردم می‌خواهم که به میدان آیند و به داد همدیگر برسند.

به گزارش ایسنا، دکتر حسین کرمانپور مدیرکل روابط عمومی سازمان نظام پزشکی تاکید کرد: اگر مردم حواس‌شان نباشد، قتل‌عام رخ می‌دهد.

وی با اشاره به وضعیت کرونا در بیمارستان ها، گفت: امروز مهم‌ترین دغدغه جامعه پزشکی بالا رفتن تعداد مرگ‌ومیرهاست. چند روز پیش نمودار مرگ‌و میر ناشی از کرونا در کشور تا رتبه دوم‌ دنیا هم رسید

مدیرکل روابط عمومی سازمان نظام پزشکی گفت: متاسفانه کرونا جزو معدود بیماری هایی است که مدت بستری بیمار در بیمارستان بیش از سه روز است که منجر به اشغال تخت بیش از ظرفیت می‌شود. حال بهتر است بگوییم که پر شدن بیش از ظرفیت بیمارستان‌ها مانند پر شدن بیش از ظرفیت هواپیما است. چون اگر هواپیما بیش از حد مسافر داشته باشد، اصلا نمی‌تواند پرواز کند.

Subscribe
Notify of
0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments