افزوده شدن قابلیت Nearby Share به گوگل کروم در ویندوز

اهمیت موضوع:
بی اهمیتکم اهمیتمتوسطمهمخیلی مهم
Loading...
قابلیت Nearby Share در گوگل کروم,اخبار دیجیتال,خبرهای دیجیتال,شبکه های اجتماعی و اپلیکیشن ها
قابلیت Nearby Share ازطریق کروم به ویندوز اضافه شد.

گوگل اعلام کرده کاربران سیستم عامل ویندوز از این پس میتوانند ازطریق مرورگر کروم به قابلیت Nearby Share برای انتقال سریع فایل ها دسترسی پیدا کنند.

گوگل (Google) قابلیتی تحت عنوان Nearby Share به اندروید ۱۱ اضافه کرده که ازطریق آن میتوانید فایل های مدنظر را با سرعت بالا انتقال دهید. زمانی که Nearby Share در مراحل اولیه ی توسعه قرار داشت، کارشناسان موفق به پیدا کردن شواهدی شدند که نشان می داد این قابلیت صرفا محدود به گوشی های اندرویدی نیست و بعضی پلتفرم های دیگر هم اضافه می شود.

کارشناسان بطور دقیقتر گفتند احتمال دارد گوگل درنهایت بخواهد Nearby Share را به رایانه های شخصی ویندوزی، لینوکس، macOS و Chrome OS اضافه کند. Nearby Share بعنوان رقیب مستقیم AirDrop اپل شناخته می شود ماهها است که ازطریق بتای Play Services برای شماری از گوشی های اندرویدی منتخب در دسترس قرار دارد. گوگل همچنین به تازگی قابلیت موردبحث را به سیستم عامل Chrome OS اضافه کرده تا کروم بوک ها نیز به آن دسترسی پیدا کنند. گوگل در بیانیه ای رسمی اعلام کرده که Nearby Share را ازطریق مرورگر کروم به سیستم عامل ویندوز اضافه می کند.

قابلیت Nearby Share در گوگل کروم,اخبار دیجیتال,خبرهای دیجیتال,شبکه های اجتماعی و اپلیکیشن ها

درصورتی که با Nearby Share آشنایی کافی ندارید بهتر است بدانید به لطف Nearby Share میتواند فایل های موردنظر خود را به همه ی دستگاه های تحت پشتیبانی این قابلیت ارسال کنید. دو دستگاهی که در پی انتقال فایل هستند باید بلوتوث را روشن کنند. از این پس کاربران ویندوز میتوانند به لطف مرورگر کروم، فایل های مدنظر خود را با دستگاه هایی نظیر گوشی های اندرویدی ازطریق Nearby Share انتقال دهند.

به منظور دسترسی به قابلیت جدید باید مرورگر کروم را ازطریق کانال Canary یا توسعه دهنده نصب کنید. همچنین باید در نظر داشته باشید که قابلیت Nearby Share به صورت پیش فرض فعال نیست و باید خودتان به صورت دستی فلگ آن را در تنظیمات فعال کنید. بدین منظور وارد صفحه ی فلگ های کروم شوید و گزینه ی Nearby Sharing را فعال کنید. به دنبال ریستارت کردن مرورگر، قابلیت موردبحث در دسترس شما قرار می گیرد.

براساس گزارش رسانه ی XDA Developers، قابلیت Nearby Share بیش از یک سال است که در دست طراحی و ساخت قرار دارد. گفته می شود گوگل تصمیم دارد قابلیت Nearby Share را ماه آینده برای تمامی گوشی های اندرویدی که مجهز به نسخه های بعدی اندروید ۶ هستند در دسترس قرار دهد. فعلاً تاریخ دقیق آغاز به کار گسترده ی Nearby Share را نمی دانیم.

درحال حاضر میتوانید قابلیت موردبحث را روی شماری از گوشی های اندرویدی و دستگاه های مبتنی بر Chrome OS و رایانه های مجهز به گوگل کروم نصب کنید. انتظار میرود Nearby Share بزودی ازطریق کروم به سیستم های عامل لینوکس و macOS هم اضافه شود.

sarpoosh

با این خبر موافقم با این خبر مخالفم

نظرات