امکان غیرفعال شدن ویروس کرونا با پاستوریزه کردن شیر مادر

اهمیت موضوع:
بی اهمیتکم اهمیتمتوسطمهمخیلی مهم
Loading...
تاثیر پاستوریزه کردن شیر مادر بر ویروس کرونا,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,تازه های پزشکی
پاستوریزه کردن شیر مادر می‌تواند کروناویروس را غیرفعال کند.

در یک مطالعه جدید که در نوع خود اولین است، پژوهشگران می گویند امکان دارد پاستوریزه کردن شیرمادر بتواند منجر به غیر فعال شدن کروناویروس جدید شود.

به گزارش ایسنا به نقل از آی ای، پژوهشگران دانشگاه تورنتو و مؤسسه “سلامت سینای” ادعا می کنند که پاستوریزه کردن شیر مادر از طریق یک روش خاص ویروس مرتبط با بیماری کووید- ۱۹ را غیرفعال می کند.

پژوهشگران در این مطالعه می گویند:در صورتی که مادری که مبتلا به بیماری کووید- ۱۹ باشد، شیر خود را که حاوی ویروس “SARS- CoV- ۲” است، اهدا کند و به منظور این که از طریق پستان یا قطرات تنفسی، پوست، پمپ های شیردوش و ظروف شیر بیماری منتقل نشود، پاستوریزه کردن آن شیر میتواند آنرا برای مصرف ایمن کند.

این مطالعه نخستین بار است که تأثیر پاستوریزاسیون شیر انسان را بر کووید- ۱۹ در یک مقاله علمی بررسی می کند.

امروزه به مادران مبتلا به کووید- ۱۹ توصیه می شود به شیردهی به فرزند خود ادامه دهند.

همچنین در کانادا اهدا و پاستوریزه کردن شیر مادر برای نوزادانی که با وزن بسیار کم به دنیا می آیند یا مادرانی که قادر به تغذیه مناسب نوزدان خود نیستند؛ امری رایج است. این امر به این دلیل است که بانک های شیر در کانادا روش “هولدر” (Holder) را تمرین می کنند.

تاثیر پاستوریزه کردن شیر مادر بر ویروس کرونا,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,تازه های پزشکی

این روش شیر را به مدت ۳۰ دقیقه در دمای ۶۲.۵ درجه سانتیگراد گرم می کند و روش مناسبی برای خنثی سازی ویروس ها من جمله HIV، هپاتیت و سایر ویروس های قابل انتقال از طریق شیر انسان است. بنابراین محققان به این فکر کردند که از نظر منطقی این روش شاید بتواند برای خنثی سازی ویروس کووید- ۱۹ هم مفید باشد.

پژوهشگران برای آزمایش این فرضیه، شیر یک مادر را به ویروس SARS- CoV- ۲ آلوده کردند. آن ها سپس دو نمونه از این شیر را آزمایش کردند؛ یکی را به مدت ۳۰ دقیقه در دمای اتاق گذاشتند و دیگری را به مدت ۳۰ دقیقه در دمای ۶۲.۵ درجه سانتی گراد گرم کردند (روش هولدر).

آن ها متوجه شدند که کروناویروس جدید پس از گرم شدن به این روش، غیرفعال شده و همچنین در نمونه رها شده در دمای اتاق نیز ضعیف شده است. این میتواند نشان دهد که بعضی از خواص شیر مادر (Breast milk) امکان دارد ویروس را بطور طبیعی و بدون کمک پاستوریزاسیون خنثی کنند.

پژوهشگران اینک بودجه لازم را برای پیگیری بیشتر این مطالعه و این موضوع جالب دریافت کرده اند.

محققان می گویند نوشیدن شیر مادر برای نوزادان بی خطر و مفید است.

این مطالعه در مجله انجمن پزشکی کانادا (Canadian Medical Association Journal) منتشر شده است.

sarpoosh

با این خبر موافقم با این خبر مخالفم

نظرات