امیدواریم برکات امام حسین، کرونا را از بین ببرد

اهمیت موضوع:
بی اهمیتکم اهمیتمتوسطمهمخیلی مهم
Loading...
امیدواریم برکات امام حسین، کرونا را از بین ببرد

یک عضو جامعه روحانیت مبارز در رابطه با ضرورت برگزاری مراسم عزاداری محرم در ایام کرونا گفت: جریان عاشورا و محرم، پایه و اساس دین و انقلاب ما است. زیرساخت تحولاتی که در تاریخ اسلام به وجود آمده را امام حسین(ع) آماده کرده اند. لذا این بیان چه به عنوان حدیث چه فرمایشی حکیمانه مبنی بر اینکه «اسلام به وسیله نبی اکرم(ص) به وجود آمد و بقاء آن را انقلاب اباعبدالله و نهضت حسینی تضمین کرد»، ارزشمند است.

حجت الاسلام حسین ابراهیمی افزود: اگر خون امام حسین(ع) نبود و این حرکت انقلابی صورت نمی گرفت، قطعا بنی امیه با تحریفاتی که انجام داده بودند و ورود به جنبه های مادی و ترک جنبه های معنوی، چیزی از اسلام باقی نمی گذاشتند. اما امروز با توجه به تاریخی که مطالعه می کنیم، می بینیم مردم؛ کرونا که هیچ حتی در جایی که می دانستند کشته می شوند، ترک زیارت اباعبدالله الحسین(ع) نکردند. افراد متدین هستند و می خواهند دین خود را حفظ کنند و بر مبنای هوا و هوس در این راه قرار نگرفته اند. لذا هرچه تاکنون از ستاد مقابله با کرونا به مراکز مذهبی ابلاغ شده چه در حرم های ائمه، چه در مساجد و حسینیه ها به نحو احسن رعایت شده است.

او گفت: برکات امام حسین(ع) آنقدر زیاد است که امیدواریم کرونا را هم از بین ببرد. لذا اعتقادم این است که عزاداری امام حسین(ع) از کارهای شایسته و بایسته ای است که نشاط می آورد و جامعه ما را دوباره به حرکت و نهضت تازه ای سوق خواهد داد.

عزاداری بدون پروتکل بهداشتی در تهران

ویدئویی در فضای مجازی منتشر شده که نشان می‌دهد دسته‌های مختلف هیات‌های مذهبی از نقاط مختلف تهران شب گذشته در شهرری گرد هم آمده و به عزاداری پرداختند که علی‌رغم تاکید مسئولان وزارت بهداشت مبنی بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی، این مراسم بدون رعایت فاصله اجتماعی برگزار شده است. (فیلم زیر)

این در حالیست که هیأت مجمع انجمن های گروه پزشکی ایران در نامه‌ ای خطاب به روحانی، نسبت به برگزاری کنکور و برگزاری مراسم عزاداری در ماه محرم برای به قربانگاه فرستادن عامدانه مردم هشدار داد و نوشت: هشدار می‌دهیم عدم رعایت توصیه‌های کارشناسانه مجمع و سیستم سلامت باعث ابتلا و مرگ و میر با ابعادی به ‌مراتب دهشتناک ‌تر از پیش خواهد شد.

در این نامه آمده است: اگر امروز روزانه دویست مرگ و دو هزار ابتلا ثبت می‌شود، بر اساس برخی پیش‌بینی‌ها در صورت عدم رعایت جدی دستورالعمل‌ها در سه ماه آینده این آمار تا ١٦٠٠ مرگ در روز هم افزایش خواهد یافت.

دکتر مسعود مردانی عضو کمیته علمی ستاد مقابله با کرونا با اشاره شرایط کنونی کشور نسبت به تصمیم دولت ابراز نگرانی کرد و به رویداد۲۴ گفت: برگزاری هرگونه تجمع جایز نیست زیرا با وضعی که کشور دارد و شاهد طغیان مجدد بیماری کروناست، برگزاری هر تجمعی جایز نیست.

دکتر مینو محرز متخصص بیماری عفونی و عضو کمیته علمی مبارزه با کرونا نیز برگزاری تجمعات محرم را فاجعه‌آمیز خواند و گفت: هنوز در شیب وحشتناک ابتلا به کرونا هستیم و خیلی از استان‌ها در وضعیت قرمز هستند.

[embedded content]

www.youtube.com/watch?v=ZI_ROn9S26E

با استفاده از لینک زیر می توانید ویدیوی مزبور را دانلود کرده و به اشتراک بگذارید. برای دانلود این ویدیو از سایت ایران پرس نیوز خارج میشوید.

DOWNLOAD

نظرات