انتخابات آمریکا؛ قول بایدن برای میلیاردها دلار جهت بهبود برابری نژادی

جستجو

انتخابات آمریکا؛ قول بایدن برای میلیاردها دلار جهت بهبود برابری نژادی

اهمیت:
بی اهمیتکم اهمیتمتوسطمهمخیلی مهم
Loading...

۱۱ دقیقه پیش

آمریکا
توضیح تصویر،

بایدن رئیس‌جمهور آمریکا را متهم کرد که به نژادپرستی دامن می‌زند

جو بایدن، نامزد حزب دموکرات برای ریاست‌جمهوری آمریکا، قول داده است در صورت پیروزی در انتخابات در نوامبر ۲۰۲۰، میلیاردها دلار صرف کمک به رنگین‌پوستان آمریکا کند تا بتوانند بر نابرابری اقتصادی فائق آیند.

آقای بایدن در یک سخنرانی در زادگاهش، شهر ویلمینگتون، قول داد که فرصت‌های اقتصادی را برای کسب و کارهای سیاه‌پوستان، لاتین‌تبارها و سرخ‌پوستان در این کشور ارتقاء دهد.

آقای بایدن، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری، را متهم کرد که به آتش نژادپرستی دامن زده است، او همچنین گفت که آقای ترامپ نتوانسته است از مردم در مقابل ویروس کرونا حفاظت کند.

جو بایدن، در نظرسنجی سراسری اخیر به وضوح از دونالد ترامپ جلوتر بود.

بیشتر بخوانید:

آقای بایدن گفت که معاونش را “در هفته اول اوت” انتخاب خواهد کرد. او قبلا قول داده بود که از بین نامزدهای این پست، یک زن را انتخاب کند. او ادامه داد “هدف این انتخابات فقط رای دادن علیه دونالد ترامپ نیست… هدف پایان دادن به بحران کنونی است، درک مشکلاتی است که مردم با آن دست به گریبانند، و ساختن آینده‌ای است که در خور شهامت و بلندپروازی‌های این مردم باشد”.

جو بایدن، که معاون ریاست‌جمهوری در دوره بارک اوباما بود، دونالد ترامپ را متهم کرد که با کارت سیاست چنددستگی بازی می‌کند؛ او گفت “این سیاست، تلاش در جهت ایجاد شکاف در کشور است؛ و تاکنون، خدا را شکر، مردم آمریکا به آن تن نداده‌اند”.

آقای بایدن گفت که او “بیش از ۱۵۰ میلیارد دلار برای کمک به تجارت‌های کوچک در ایجاد سهام و فرصت‌های جدید سرمایه‌گذاری خواهد کرد، تجارت‌های کوچکی که نسل‌هاست در هیچ سیاستی در نظر گرفته نشده‌اند”.

این کمک‌ها شامل حق دریافت وام‌های تجاری با سود کم برای تجارت‌های کوچک خواهد بود.

عملکرد دونالد ترامپ باعث شده که جو بایدن در موضع قوی‌تری ظاهر شود.

چارچوبی که انتخابات را شکل می‌دهد اغلب بین دو گزینه استمرار و تغییر است؛ با این حال، نکته برنده جو بایدن این است که گزینه‌ای را پیش روی رای‌دهندگان قرار می‌دهد که ترکیبی از هر دوی آنهاست.

براساس نظرسنجی‌ها، از هر ۱۰ آمریکایی هشت نفر معتقدند که کشورشان در مسیر نادرستی پیش می‌رود، و آقای بایدن قول تصحیح و تحول این مسیر را می‌دهد. بنابراین، می‌شود گفت که او خود را به عنوان نامزد تغییر ارائه داده است.

ولی در عین حال، او قول داده است که مانند یک رئیس‌جمهور عرفی آمریکا عمل کند؛ یعنی به ضوابط و هنجارهای رفتاری جمهوری‌خواهان و دموکرات‌ها که دهه‌هاست سیاستمدران براساس آن عمل کرده‌اند، باز‌گردد؛ یعنی عملا اصلاح زنجیره‌ای که دونالد ترامپ حلقه گمشده آن را رقم زد. بنابراین، او استمرار را هم ارائه می‌دهد.

قطعا، ساده‌لوحانه خواهد بود که بگوییم این پایان دونالد ترامپ است، رئیس‌جمهوری که بیشتر از همه پیشینیانش با حوادث روبرو شده ولی از همه آنها جان سالم بدر برده است.

اما طی چهار سال گذشته، جای زخم‌های این حوادث روی هم انباشته شده، و در بحران همه‌گیری کووید-۱۹ هم زخم‌هایی که خودش باعث آنها بود هم اضافه شده است. به علاوه، حتی بعضی از حامیانش که به او ایمان داشتند دیگر از ترفند فرار او، یعنی خودستایی، تحریف واقعیت، و اهانت کردن، خسته شده‌اند.

این انتخابات، به انتخابات “کووید-۱۹” تبدیل شده است. حالا این ضعف عملکرد دونالد ترامپ در این بحران بوده که باعث شده است جو بایدن چنین قوی به نظر برسد.

Subscribe
Notify of
0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments