انتخاب اعضای بنیانگذار تالار مشاهیر فوتبال آلمان

جستجو

انتخاب اعضای بنیانگذار تالار مشاهیر فوتبال آلمان

اهمیت:
بی اهمیتکم اهمیتمتوسطمهمخیلی مهم
Loading...

کد خبر: 1570969/50 زمان: 12:31   1397/09/03 بازدید: 106

اعضای بنیانگذار تالار مشاهیر فوتبال آلمان به ابتکار موزه‌ی فوتبال آلمان، توسط روزنامه‌نگاران ورزشی مطرح این کشور انتخاب شدند.

به گزارش “ورزش سه”، موزه‌ی فوتبال آلمان برای انتخاب اعضای بنیانگذار تالار مشاهیر فوتبال آلمان تصمیم گرفت انتخاب این اعضا را به هیاتی از نخبه‌ترین روزنامه‌نگاران ورزشی این کشور بسپارد. رأی نهایی این هیات در آلمان بسیار مورد توجه قرار گرفته است. بر اساس انتخاب روزنامه‌نگاران ورزشی آلمان، اعضای بنیانگذار تالار مشاهیر فوتبال این کشور از این قرارند: سپ مایر، فرانتس بکن‌باوئر، آندریاس برمه، پل براینتر، فریتز والتر، لوتار ماتیوس، ماتیاس سامر، گونتر نتزر، گرد مولر، اووه زیلر، و هلموت ران. در رده‌ی مربیان هم سپ هربرگر از هیات روزنامه‌نگاران ورزشی، بیشترین رای را بدست آورد.

مانوئل نوی‌کرشنر، مدیر موزه‌ی فوتبال آلمان بعد از اعلام این اسامی گفت:” فوتبال آلمان سرانجام صاحب تالار مشاهیر خود شد. برای اولین بار در این کشور، تالار مشاهیر به افتخار بزرگترین اسطوره‌های فوتبال آلمان فعالیت خواهد کرد. این نقطه‌ی شروع یک نهاد جدید در فوتبال آلمان است”.

تالار مشاهیر فوتبال آلمان از ماه فوریه‌ی 2019 در محل موزه‌ی فوتبال آلمان در شهر دورتموند افتتاح خواهد شد.

هیات 26نفره‌ی متشکل از روزنامه‌نگاران ورزشی نخبه‌ی آلمانی، هر یک با ارائه‌ی لیست خود نامزدهایشان را برای ورود به تالار مشاهیر معرفی کردند. تنها فوتبالیست‌های آلمانی‌الاصلی که دست‌کم پنج سال پیش بازنشسته شده بودند می‌توانستند به این فهرست راه یابند. به این ترتیب با رای اعضای هیات در نهایت لیست نهایی که بیشترین رای را بدست آورده بود به افکار عمومی معرفی شد.

تالار مشاهیر به صورت دائمی در موزه‌ی فوتبال آلمان فعلایت خواهد کرد و قرار است هر ساله افراد جدیدی به آن اضافه شود. بنیانگذاران تالار مشاهیر سال آینده در ماه آوریل طی مراسمی خاص به صورت رسمی به عضویت تالار مشاهیر در خواهند آمد.

Subscribe
Notify of
0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments