انفجار بیروت؛ نیترات آمونیوم در چه کشورهایی انبار می‌شود

اهمیت موضوع:
بی اهمیتکم اهمیتمتوسطمهمخیلی مهم
Loading...
  • کریستوفر جیلز، شروتی منون و ذوالفقار علی
  • بخش راستی‌آزمایی بی‌بی‌سی

۸ دقیقه پیش

محل تولید نیترات آمونیوم در فرانسه

توضیح تصویر،

محل تولید نیترات آمونیوم در فرانسه

در پی خرابی‌های گسترده ناشی از انفجار نیترات آمونیوم در بندر بیروت، نگرانی بابت انبار آن در سراسر دنیا بالا گرفته است.

این ترکیب شیمیایی استفاده گسترده‌ای در سراسر دنیا به عنوان کود یا ماده منفجره در معادن دارد. اما برای محل و مدت نگهداری آن قوانین سخت‌گیرانه‌ای وضع شده است و به خاطر احتمال استفاده از آن در ساخت بمب مکان این انبارها نیز اغلب مخفی نگه داشته می‌شود.

هند

حدود ۷۴۰ تن نیترات آمونیوم در ۳۷ کانتینر به مدت پنج سال در ۷۰۰ متری یک منطقه مسکونی در ۲۰ کیلومتری چنای، یکی از شهرهای بزرگ هند، نگهداری می‌شد. در آن مدت مقامات ایالت تامیل نادو در جنوب هند درگیر یک دعوای حقوقی با شرکتی بودند که این محموله را در سال ۲۰۱۵ از کره جنوبی وارد کرده بود و مدعی بود که مصرف کشاورزی دارد.

به این محموله اجازه خروج از گمرک داده نشده بود و تحقیقات نشان داد که این شرکت:

  • برای خرید این ماده شیمایی از یک پروانه نامعتبر استفاده کرده بود
  • درصدد فروش آن به “اشخاص حقیقی نامشخص” و شرکت‌هایی بود که قبلا در صنعت معدن مشغول بودند

مقدار کمی از این محموله بعد از آسیبی که در سال ۲۰۱۵ به خاطر سیل دید دور ریخته شد. ۶۹۷ تن باقی‌مانده در حراجی به فروش رسید و حالا به ایالات تلانگانا منتقل شده است.

بندر بیروت بعد از انفجار

توضیح تصویر،

بندر بیروت بعد از انفجار

یمن

دادستان کل این کشور جنگ‌زده دستور بررسی گزارش‌های رسانه‌ای مبنی بر وجود بیش از ۱۰۰ کانتینر نیترات آمونیوم در بندر عدن، در جنوب این کشور، را صادر کرده است.

بنا بر این گزارش‌ها، این ماده شیمیایی سه سال پیش وارد کشور شد و توسط نیروهای تحت رهبری عربستان که از دولت رسمی این کشور حمایت می‌کنند توقیف شد.

طارق سلام، فرماندار عدن، می‌گوید: “مسئولیت نگهداری این محموله خطرناک با نیروهای مستقر در این بندر است. بر اساس تخمین‌ها، ۴۹۰۰ تن نیترات آمونیوم در ۱۳۰ کانتینر انبار شده است.”

اما شرکت دولتی بنادر خلیج عدن می‌گوید که ماده‌ای که در این کانتینرها انبار شده است “اوره است که مصرف کود کشاورزی دارد”.

به گفته این شرکت “این ماده نه قابلیت انفجار دارد و نه خواص رادیواکتیو. انبار و استفاده از آن نیز ممنوع نیست.”

عراق

دولت عراق با صدور فرمانی خواستار بررسی سریع کلیه مواد خطرناک در بنادر و فرودگاه‌ها شد و دریافت که نیترات آمونیوم در فرودگاه بین‌المللی بغداد انبار شده بود.

یکی از مقامات نظامی این کشور روز ۹ اوت در توییتر اعلام کرد که “دایره مهندسی نظامی وزارت دفاع عراق… ترکیبات بسیار خطرناکی را در امنیت کامل از انبار بار فرودگاه بغداد خارج کرد و به مقصد نهایی یعنی انبارهای دایره مهندسی نظامی منتقل کرد.”

استرالیا

حتی پیش از انفجار بیروت هم ساکنان شهر نیوکاسل در ایالت نیو ساوت ولز خواهان تخلیه کامل یا کاهش یک محموله بزرگ نیترات آمونیوم در انباری در ۳ کیلومتری مرکز شهر بودند.

اما اوریکا، شرکتی که تامین‌کننده مواد منفجره برای صنعت معدن است، می‌گفت که این محموله با رعایت مسائل ایمنی در مناطقی انبار شده است که “هم ویژگی‌های ضدحریق دارند و هم صرفا برای مواد غیر قابل اشتعال ساخته شده‌اند”.

و نهاد ناظر بر ایمنی محل کار در جنوب استرالیا نیز گفت که نیترات آمونیوم در ۱۷۰ مکان در سراسر این منطقه نگهداری می‌شود که همگی تحت نظارت و بر اساس قوانین سخت‌گیرانه فعالیت می‌کنند.

گمرک اندونزی این محموله آمونیوم نیترات را در سال ۲۰۱۶ توقیف کرد

توضیح تصویر،

گمرک اندونزی این محموله آمونیوم نیترات را در سال ۲۰۱۶ توقیف کرد

بندرهای بریتانیا

تحقیقات درباره ذخیره نیترات آمونیوم در بندر ایمینگهام در شرق بریتانیا و همچنین دیگر نقاط این منطقه آغاز شده است.

شرکت آسوشیتد بریتیش پورتس که این اماکن را اداره می‌کند گفت که بندرهای بریتانیا به اجبار باید از قوانین سخت‌گیرانه‌ای پیروی کنند و از رعایت قوانین ایمنی هنگام انبار مواد خطرناک کسب اطمینان کنند.

بندر ایمینگهام در بریتانیا

توضیح تصویر،

بندر ایمینگهام در بریتانیا

از طرف دیگر شرکت پورتیکو که در بند پورتسموث مستقر است از درخواست خود مبنی بر انبار کردن نیترات آمونیوم صرف نظر کرده است و می‌گوید که این ماده وارد این مکان نخواهد شد.

با اینکه این خبر درست پیش از انفجار بیروت منتشر شد، این شرکت می‌گوید که تصمیمش صرفا جنبه تجاری داشته است.

ریچارد برو، رئيس انجمن هماهنگی مدیریت بار بین‌المللی، گفت که نیترات آمونیوم “به این دلیل شامل قوانین نظارتی می‌شود که به عنوان ماده‌ای خطرناک ثبت شده است”.

به گفته او “این ماده به تنهایی خطر چندانی ندارد. مشکل از جایی شروع می‌شود که به دلیلی آلوده شود، مثلا با نفت تماس پیدا کند.”

Subscribe
Notify of
0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments