انفجار در منطقه نظامی پارچین؛ تصاویر صداوسیما

اهمیت موضوع:
بی اهمیتکم اهمیتمتوسطمهمخیلی مهم
Loading...

انفجار در منطقه نظامی پارچین؛ تصاویر صداوسیمافیلم زیر: تصاویری که تلویزیون جمهوری اسلامی ظهر امروز از انفجار مهیب شب گذشته در منطقه نظامی پارچین در شرق تهران پخش کرد

پیش تر گزارش شده بود که انفجاری شدید در ساعت ۳۰دقیقه بامداد روز جمعه ۶تیر شرق تهران را لرزاند. صدای این انفجار مهیب در پردیس، بومهن و مناطق اطراف به‌وضوح شنیده شد.

خبرگزاری مهر گزارش داد که به دنبال انفجار، یک نور نارنجی در سراسر تهران دیده شده و صدای مهیب انفجار نیز پایتخت را تکان داده است.

سایت نورنیوز وابسته به سپاه پاسداران در این باره نوشت: تصاویری که از بامداد روز جمعه در فضای مجازی با عنوان وقوع انفجار در منطقه شرق تهران منتشر شده مربوط به انفجار یک مخزن گاز صنعتی در حاشیه یکی از مراکز وزارت دفاع بوده و هیچ ارتباطی به تأسیسات نظامی واقع در منطقه فوق ندارد.

یک سخنگوی وزارت دفاع جمهوری اسلامی هم سراسیمه به میدان آمد و مدعی شد: این نور شدید ناشی از انفجار یک مخزن گاز در منطقه عمومی پارچین بوده و تلفاتی در بر نداشت.

شش سال پیش نیز در منطقه نظامی پارچین انفجار مهیبی رخ داد که مقامات رسمی آن را “آتش سوزی در یک انبار مواد منفجره” توصیف کردند.

خاطر نشان می‌شود که تأسیسات نظامی پارچین در جنوب شرقی تهران پیش از این در گزارش های مرتبط با بازرسی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و هم‌چنین آزمایش‌های مربوط به تسلیحات هسته ای به‌عنوان مرکزی که در گذشته رژیم ایران در آن دست به آزمایش چاشنی انفجاری بمب اتمی زده است نام برده شده است.

www.youtube.com/watch?v=dtaC-WF-EBQ

با استفاده از لینک زیر می توانید ویدیوی مزبور را دانلود کرده و به اشتراک بگذارید. برای دانلود این ویدیو از سایت ایران پرس نیوز خارج میشوید.
DOWNLOAD

نظرات