انفجار در یک مخزن دیگر و گسترش آتش سوزی در پالایشگاه تهران – آخرین فیلم

جستجو

انفجار در یک مخزن دیگر و گسترش آتش سوزی در پالایشگاه تهران – آخرین فیلم

اهمیت:
بی اهمیتکم اهمیتمتوسطخوبمهم (1 رای)
Loading...

آتش سوزی در پالایشگاه تهران، پس از گذشت 15 ساعت، با انفجار دست‌کم یک مخزن جدید،‌ گسترش یافت. پس از انفجارهای جدید، آتش شعله‌ور تر شده‌است.
خبرگزاری مهر صبح پنجشنبه نوشت: « یکی از مخازن ضایعات نفتی پالایشگاه تهران که شعله ور بود، ناگهان منفجر شده‌است.»
این در حالی است که صبح پنج‌شنبه ۱۳ خرداد ۱۴۰۰، شاکر خفایی، مدیر روابط عمومی پالایشگاه نفت تهران اعلام کرد که آتش‌سوزی در حال مهار است و منطقه آتش سوزی از سایر نقاط پالایشگاه جدا شده است.
مسئولان آتش‌نشانی تهران نیز ساعاتی پیش گفته بودند که خطر انفجارهای مهیب رفع‌شده‌است.
شاکر خفایی، مدیر روابط عمومی پالایشگاه تهران، در تناقضی آشکار گفت: «صدای انفجاری که شنیده می‌شود ناشی از تغییر شکل مخازن در اثر حرارت بوده و انفجار جدیدی رخ نداده است.»
رسانه‌های مختلف، چهارشنبه‌شب ۱۲ خرداد، در مورد وسعت آتش‌سوزی، از سوختن ۱۸ مخزن پـالایشگاه تـهران خبردادند. اما مقام‌های وزارت نفت آتش‌سوزی را محدود به دو مخزن اعلام کردند.
جلال ملکی، سخنگوی آتش‌نشانی تهران، صبح پنج‌شنبه از خاموشی آتش در «همه مخزن‌ها به غیر از یک مخزن» خبر داد.
در عملیات اطفای آتش سوزی پالایشگاه تهران، نیروهای آتش‌نشانی پالایشگاه تهران، آتش‌نشانی شهر ری و نیز آتش‌نشانی شهرهای نزدیک حضور دارند. از آتش‌نشانی تهران بیش از ۶۰ دستگاه خودرو و دست‌کم ۱۵۰ نفر آتش‌نشان در صحنه حضور دارند.
پیش بینی قبلی آتـش سـوزی در پـالایشگاه تهران
مقام‌های وزارت نفت گفتند اطفای آتش یکی از مخزن‌هایی که دچار حریق شده ناممکن است و آتش‌نشانان در انتظارند تا سوخت موجود در این مخزن به طور کامل بسوزد.
مجید فراهانی، عضو شورای شهر تهران، نیز گفت: نوع آتش سوزی پالایشگاه تهران به گونه‌ای است که مخزن قابل اطفا نیست و باید بسوزد تا مواد موجود تمام شود.
فراهانی پس از وقوع انفجار مهیب چندماه قبل در بیروت، احتمال چنین حادثه‌ای در مخازن نفت و بنزین در تهران را پیش‌بینی کرده‌بود.
پس از وقوع آتش‌سوزی در پالایشگاه تهران، صف‌های طولانی خودروها در پمپ بنزین‌های تهران شکل گرفت. نهایتأ، بیژن زنگنه وزیر نفت، اعلام کرد که آتش‌سوزی تاثیری در تامین بنزین پایتخت ندارد.
در همان ساعات اولیه، مسئولان پالایشگاه تهران، احتمال هر نوع خرابکاری را در این حادثه رد کردند. اما طبق تجربه‌های قبلی در نظنز یا هواپیمای اوکراینی، باید چند روز صبر کرد تا حقیقت را دریافت.
همزمانی آتش‌سوزی و غرق شدن ناو خارک، با آتش‌سوزی در پالایشگاه تهران، گمانه‌زنی در مورد خرابکاری عمدی را دامن‌ زده‌است.
شرکت پالایش نفت تهران با ظرفیت پالایش 250هزار بشکه در روز کار می‌کند. پالایشگاه تهران، در حدود 17 تا 20 درصد انرژی کشور را تولید می‌کند. این پالایشگاه سال 1347 تاسیس شده و اینک از دو پالایشگاه جنوبی و شمالی تشکیل می‌شود.
خبرها و ویدئوهای بیشتر در لینک: http://www.irankargar.com

Subscribe
خبر بده در مورد
guest
0 نظر
Inline Feedbacks
نمایش تمامی نظرات