ایلهان عمر نماینده مسلمان کنگره آمریکا در ازای دریافت پول «اطلاعات حساس» به ایران رسانده

اهمیت موضوع:
بی اهمیتکم اهمیتمتوسطمهمخیلی مهم (1 رای)
Loading...

دادگاهی در فلوریدا مدعی شده ایلهان عمر نماینده مسلمان و دموکرات عضو کنگره آمریکا در ازای دریافت پول اطلاعات محرمانه‌‌ای را از طریق قطر با واسطه به ایران رسانده است.ایلهان عمر نماینده مسلمان کنگره آمریکا در ازای دریافت پول «اطلاعات حساس» به ایران رساندهایلهان عمر نماینده مسلمان کنگره آمریکا در ازای دریافت پول «اطلاعات حساس» به ایران رسانده
روزنامه اسرائیلی «اورشلیم پست»، سه‌‌شنبه ۲۶ نوامبر (۴ آبان)، می‌‌نویسد: این ادعا‌ها هنگام ادای شهادت آلن بِندر (Alan Bender) یک تاجر کانادایی کویتی‌‌تبار که در محاکمه شیخ خالد بن حمد آل ثانی، برادر امیر قطر شواهد و مدارکی در دست داشت، مطرح شد.

برادر امیر قطر متهم است که به محافظ آمریکایی خود دستور داده  دو نفر را به قتل برساند و یک شهروند آمریکایی را به گروگان بگیرد. بر اساس مدرکی که به دست العربیه انگلیسی رسیده وکیل شاکی این موضوع را تایید کرده است.

بندر در تماسی ویدئویی از تورنتو به دادسرای ناحیه فلوریدا گفت که با محمد بن احمد بن عبدالله المسند وزیر امور امنیتی امیرنشین قطر و دو مقام ارشد قطر دیدار کرده و این سه مقام به او گفته‌اند: «اگر این پول ما نبود، ایلهان عمر فقط یک پناهنده سیاه سومالیایی در آمریکا بود که دلش به پول انعام از میز‌های رستوران‌ها در آخر هفته خوش بود.»

در این گزارش آمده، بندر شهادت داد که مقامات قطری از او خواسته‌اند سیاستمداران و روزنامه‌نگاران آمریکایی را به عنوان عوامل قطر استخدام کند و وقتی او مخالفت خود را اعلام کرد، به او گفته شد که به چندین شخصیت برجسته قبلاً در این رابطه دستمزد پرداخت شده است. آنها ایلهان عمر نماینده کنگره آمریکا را به عنوان «جواهر یک تاج» توصیف کرده‌اند.

او همچنین مدعی شده قطر قبل از آنکه ایلهان عمر به فکر رسیدن به مقام دولتی باشد او را از همان راه استخدام کرده بود. آنها او را برای این کار تربیت کردند و منابع مالی در اختیار وی قرار دادند. آنها این کار را حتی تا قبل از اینکه وی علاقه‌ای از خود برای ورود به سیاست نشان دهد، انجام دادند درواقع آنها او را متقاعد کردند که وارد این فعالیت شود.

هیئت مالی مبارزات انتخاباتی ایالت مینه سوتا اعلام کرده که ایلهان عمر قوانین مالی تبلیغات انتخاباتی را با استفاده نادرست از پول تبلیغاتی برای مسافرت‌های خارج از کشور و در حالی که نماینده ایالتی بود، نقض کرده است.

گروه محافظه‌کار «دیده‌بان قضایی» از کمیته اخلاق مجلس نمایندگان خواسته از ایلهان عمر در مورد جرائمی از جمله کلاهبرداری در امور مهاجرت تحقیق کند. اما به نظر می‌‌رسد این ادعا‌ها بسیار فراتر می‌روند و بیش از این هستند.

عمر یکی از ۱۰۷ عضو حزب دموکرات مجلس نمایندگان آمریکاست که پنجشنبه نامه‌ای را امضا کرد و از مایک پمپئو وزیر خارجه خواست تا بیانیه خود را درباره قانونی بودن شهرک‌ها در کرانه باختری رود اردن پس بگیرد. امضاکنندگان ادعا می‌کنند که چنین اقدامی به چشم‌انداز صلح در منطقه به شدت آسیب می‌زند.

نظرات