ایران؛ از عجایبی که درهیچ نقطه‌ای از جهان سابقه ندارد!

اهمیت:
بی اهمیتکم اهمیتمتوسطمهمخیلی مهم
Loading...

نمایندگان مجلس ولایت، حتی شان خودشان را هم حفظ نمی‌کنند

روزنامه جمهوری اسلامی نوشت: امام خمینی در توصیف مجلس شورای اسلامی، آن را در رأس امور دانستند و فرمودند مجلس باید در رأس امور باشد. اما با گذشت ۶ ماه از عمر مجلس یازدهم، بعضی موضعگیری‌ها و حتی رفتن به سوی بعضی طرح‌ها برای تبدیل نمودن آن‌ها به قانون و یا اصلاح بعضی از قوانین موجود، خلاف آنچه جایگاه مجلسی که باید در رأس امور باشد ایجاب می‌کند را نشان داده است.

یکی از تازه‌ترین موارد، طرحی است برای ممنوع‌الخروج ساختن مسئولین دولتی بعد از پایان دوره اشتغال. این طرح، از یکطرف با قانون اساسی که درباره آحاد شهروندان، اصل برائت را جاری می‌داند منافات دارد، از طرف دیگر وهن مسئولین نظام و خود نظام است و مهم‌تر اینکه هیچ مبنای عقلی و منطقی ندارد. سخن گفتن از چنین طرحی، پائین آوردن شأن مجلس را به همراه دارد، صادر کردن حکم کلی برای تمام مسئولین، از عجایبی است که در هیچ نقطه‌ای از جهان سابقه ندارد.

چنین چیزی اگر در قالب قانون به شورای نگهبان عرضه شود، قطعاً رد خواهد شد، زیرا نه با شرع منطبق است و نه با قانون اساسی. سخن بر سر این یک مورد نیست نکته مهم اینست که این قبیل اقدامات، موجب وهن مجلس هستند و نمایندگان نباید مرتکب کاری شوند که به اعتبار مجلس لطمه وارد شود. حرمت امام‌زاده را متولی باید حفظ کند.

مجلس شورای اسلامی مرده است و در رأس امور نیست

سخنان روز چهارشنبه محمدرضا صباغیان، عضو مجلس ولایت: ..امروز آقای قالیباف مجلس در رأس امور که نه پایین امور هم حساب نمی‌شود. ببینید شورای عالی اقتصادی دارد هر تصمیمی می‌خواهد می‌گیرد در مورد یک موضوع امروز ستاد کرونا برای کل کشور تصمیم می‌گیرد برای مجلس هم دارد تصمیم می‌گیرد. در صورتی که یک نفر تو ستاد کرونا نیست از آقای قالیباف برای یک بار که شده خدمت مقام معظم رهبری برسد بگویید، آقا امروز مجلس چیزی از آن باقی نمانده نام هست و یک ساختمان و ۲۹۰نفر آدم امروز مجلس مرده است گرچه نفس ما می‌کشیم…

Subscribe
Notify of
0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments