ایوانکا ترامپ از ‘ایمیل شخصی برای مکاتبات اداری استفاده کرده است’

جستجو

ایوانکا ترامپ از ‘ایمیل شخصی برای مکاتبات اداری استفاده کرده است’

اهمیت:
بی اهمیتکم اهمیتمتوسطمهمخیلی مهم
Loading...
ایوانکاحق نشر عکس Getty Images
Image caption ایوانکا ترامپ پس از انتخاب پدرش از شغل تجاری خود کناره گرفت و به عنوان مشاور به کاخ سفید رفت

ایوانکا ترامپ، دختر رئیس جمهوری آمریکا، برخلاف مقررات امنیتی، از یک حساب ایمیل شخصی برای امور اداری استفاده کرده است.

روزنامه واشنگتن پست به نقل از منبعی که از آن نام نبرده نوشته است که این موضوع در جریان بررسی ایمیل‌های ارسالی کاخ سفید توسط مقامات دفتر ریاست جمهوری کشف شد.

این روزنامه افزوده است که ایوانکا ترامپ در واکنش به هشدار امنیتی کاخ سفید گفته است که از مقررات مربوط به ایمنی مکاتبات از طریق ایمیل اطلاع کامل نداشته و پس از آگاهی از این مقررات، از ایمیل دولتی برای مکاتبات اداری استفاده کرده است.

به نوشته واشنگتن پست، سخنگوی وکیل حقوقی دونالد ترامپ تایید کرده است که تمامی ایمیل‌های اداری ایوانکا ترامپ چند ماه پیش در اختیار دفتر امنیتی کاخ سفید قرار گرفت. براساس این گزارش، استفاده از ایمیل شخصی برای مکاتبات اداری به دوره قبل از آغاز کار او به عنوان کارمند رسمی دولت باز می‌گردد.

پس از انتخاب دونالد ترامپ به ریاست جمهوری، ایوانکا ترامپ به عنوان “مشاور” به کاخ سفید رفت و بعدا به عنوان یکی از کارمندان دولت فدرال، استخدام شد هرچند برای این شغل، حقوقی دریافت نمی‌کند. او پیش از تصدی این سمت، به خاطر جلوگیری از تضاد منافع، از شغل خود در تشکیلات تجاری پدرش کناره گرفته بود.

+ یکی از نزدیکان ترامپ سراغ ایمیل‌های کلینتون را از ویکی‌لیکس گرفته بود

+ مقام سابق: کلینتون کنترل حزب دموکرات را در دست گرفته بود

+ ادعاهای مدیر اف‌بی‌آی درباره ای‌میل‌های کلینتون ‘دقیق نبود’

حق نشر عکس Getty Images
Image caption ترامپ در جریان مبارزات انتخاباتی بارها کلینتون را به خاطر استفاده از ایمیل شخصی هدف حمله لفظی شدید قرار داد

روزنامه واشنگتن پست به نقل از وکیل آقای ترامپ نوشته است که ایمیل‌های ارسالی از این مسیر حاوی اطلاعات محرمانه یا ویژه نبوده اما در هر حال، مکاتبات اداری محسوب می‌شده و می بایست در چارچوب مقررات مبادله می‌شد.

با وجود اطمینان از اینکه نحوه عمل ایوانکا ترامپ زیان امنیتی نداشته، اما انتشار گزارش واشنگتن پست انتقاد تند مخالفان دونالد ترامپ را در پی داشته است.

آنان رئیس جمهوری را به داشتن معیارهای دوگانه متهم کرده و یادآور شده‌اند که در جریان مبارزات انتخابات ریاست جمهوری سال ٢٠١٦، او هیلاری کلینتون، رقیب انتخاباتی خود را به خاطر استفاده از ایمیل شخصی برای امور اداری بارها به نادیده گرفتن امنیت ملی ایالات متحده متهم کرد و حتی خواستار محاکمه او شد.

طرفداران آقای ترامپ هم در شعارهای خود هیلاری کلینتون را به نادیده گرفتن امنیت ملی آمریکا متهم کرده و مستوجب زندان می‌دانستند.

خانم کلینتون در زمان تصدی سمت وزارت خارجه در دولت باراک اوباما برای مدتی از یک ایمیل شخصی برای مکاتبات دولتی استفاده می‌کرد و این تخلف اداری برای رسیدگی به مراجع قانونی ارجاع شده بود.

یازده روز پیش از رای‌گیری در انتخابات ریاست جمهوری، رئیس وقت پلیس فدرال – اف‌بی‌آی – گفت که تحقیقات در ایمیل‌های هیلاری کلینتون از سر گرفته خواهد شد. برخی ناظران گفت‌ اند که این اظهارات به شکست انتخاباتی خانم کلینتون کمک کرد.

Subscribe
Notify of
0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments