بازداشت بیش از ۵۵ شکارچی متخلف همزمان با صدور حکم شلاق و حبس برای چند متخلف دیگر

اهمیت موضوع:
بی اهمیتکم اهمیتمتوسطمهمخیلی مهم
Loading...

خبرگزاری هرانا – طی هفته گذشته مسئولان حوزه محیط زیست در نقاط مختلف ایران از بازداشت بیش از ۵۵ شکارچی متخلف خبر دادند. در خبری دیگر رئیس اداره حفاظت محیط زیست دزفول از محکومیت سه سال حبس و پرداخت جریمه نقدی برای ۲ شکارچی غیر مجاز در این شهرستان خبر داد. همچنین رییس اداره حفاظت محیط زیست مهاباد از صدور حکم حبس و شلاق برای یک متخلف شکار، خبر داد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از ایرنا، فاروق سخنور، رییس اداره حفاظت محیط زیست مهاباد از صدور حکم حبس و شلاق برای یک متخلف شکار، خبر داد.

وی گفت: “طی گشت و کنترل ماموران یگان حفاظت این شهرستان در سواحل جنوبی پارک ملی دریاچه ارومیه در نزدیکی روستای داشخانه، یک نفر متخلف قبل از اقدام به شکار شناسایی شد”.

وی ادامه داد: “در این عملیات شکارچی متخلف به مامور یگان حفاظت محیط مهاباد که در حین انجام وظیفه بود توهین و تمرد کرده بود و بر همین اساس این اداره از شکارچی متخلف شکایت و ادعای حیثیت کرد”.

سخنور اضافه کرد: “مراجع قضایی هم با بررسی موضوع و اطمینان از اقدام صورت گرفته، حکم بر محکومیت متهم به تحمل یکسال حبس تعزیری و تحمل ۷۴ ضربه شلاق تعزیری از بابت اتهام به توهین و تمرد کرد”.

همچنین به گزارش خبرگزاری صداوسیما، دو شکارچی متخلف در منطقه شکار ممنوع تالاب بین‌المللی کانی‌برازان مهاباد در استان آذربایجان غربی دستگیر شد.

سخنور، در این خصوص گفت: “از متخلفان دو قبضه اسلحه شکاری دو لول وتک لول به همراه لاشه یک قطعه خوتکا شکار شده کشف و ضبط شد و متخلفین با تشکیل پرونده به مراجع قضایی معرفی شدند”.

محکومیت ۲ شکارچی غیر مجاز در دزفول 

به گزارش ایسنا، رئیس اداره حفاظت محیط زیست دزفول از محکومیت سه سال حبس عاملین شکار غیرمجاز یک قلاده پلنگ و یک راس بز کوهی خبر داد.

مصطفی استاد چینی‌گر، گفت: “با همکاری پرسنل یگان حفاظت محیط زیست شهرستان دزفول و نیروی انتظامی این شهرستان، دو متخلف به همراه بقایای لاشه یک قلاده پلنگ و یک راس بز کوهی دستگیر شدند”.

وی افزود: “پس از پیگیری قضایی به عمل آمده، در نهایت عاملین این امر طبق رای دادگاه کیفری شهرستان دزفول، هر کدام به تحمل سه سال حبس و پرداخت جریمه نقدی به مبلغ ۲۰ میلیون ریال محکوم شدند”.

بازداشت شکارچیان متخلف در تهران

به گزارش میزان، مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران از بازداشت شکارچیان غیر مجاز در عرصه‌های طبیعی استان خبر داد.

سعید محمودی، گفت: “روز جمعه ۱۸ بهمن ماه، سه اکیپ شامل ماموران اجرایی یگان حفاظت استان به همراه یگان‌های حفاظت شهرستان‌های ری و شمیرانات عملیات ویژه‌ای را از ساعات آغازین روز تا پاسی از شب در عرصه‌های طبیعی استان انجام دادند”.

وی با اشاره به اینکه در این عملیات یک روزه که بر اساس یک اقدام خاص و ویژه طراحی شده بود، مأموران محیط زیست موفق به کشف و ضبط ۱۰ اسلحه شکاری شدند، اظهار داشت: “خوشبختانه با هوشمندی و اقدام به موقع محیط بانان، عمده این کشفیات قبل از اقدام به شکار شکارچیان بود”.

بازداشت ۵ شکارچی غیر مجاز در خلخال و بیله سوار مغان

به گزارش ایرنا، پنج شکارچی متخلف و غیر مجاز به همراه ادوات شکار در شهرستان‌های خلخال و بیله سوار مغان دستگیر شدند.

بهنام برزگر، رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بیله سوار گفت: “ماموران یگان حفاظت محیط زیست شهرستان بیله سوار هنگام گشت و کنترل منطقه و جلوگیری از شکار و صید غیرمجاز، موفق به دستگیری چهار نفر از متخلفان شکار غیرمجاز پرنده حمایت شده دراج شدند”.

وی اظهار داشت: “از این شکارچیان متخلف که در محدوده منطقه شکار ممنوع نوار مرزی بیله سوار و همچنین اراضی شرکت کشت و صنعت اقدام به شکار غیرمجاز پرندگان حمایت شده می کردند، ۲ قبضه اسلحه شکاری تک لول، هشت عدد فشنگ پر و لاشه یک قطعه پرنده حمایت شده بومی دراج کشف و ضبط شد”.

مهدی کسائی، سرپرست اداره حفاظت محیط زیست خلخال نیز گفت: “شکارچی متخلف و غیر مجاز پرندگان وحشی در این شهرستان دستگیر شد”.

وی اظهار داشت:” از این فرد متخلف یک قبضه اسلحه شکاری و لاشه هفت قطعه کبک چیل به همراه سایر ادوات شکار کشف و ضبط شد”.

بازداشت شکارچیان غیر مجاز در شاهرود

به گزارش بسیج، رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان شاهرود گفت: “با تلاش یگان حفاظت محیط زیست شکارچیان غیرمجاز دستگیر شد”.

علی اکبر قربانلو، اظهار کرد: “گشت سیار این شهرستان حین گشت و کنترل مناطق به سرنشینان یک خودروی پرادو مشکوک شدند و خودروی آن‌ها را بازرسی کردند”.

وی افزود: “در این بازرسی مقداری گوشت شکار از نوع قوچ و میش تازه شکار شده که متعلق به یک راس قوچ و یک راس بره کمتر از یک سال بود کشف شد”.

به گفته وی، علاوه بر گوشت شکار، ماموران توانستند یک شاخ قوچ و پوست کله را که چند ماه از شکار شدن آن گذشته را هم در خودرو کشف کردند و سرنشینان اعتراف کردند قصد داشتند آن را تاکسیدرمی کنند.

متخلفان به همراه موارد کشف شده و نیز یک قبضه سلاح دو لول و تعدادی فشنگ به مراجع قضایی شهرستان شاهرود تحویل داده شدند.

بازداشت ۲ شکارچی غیر مجاز در پاسارگاد

به گزارش ایلنا، رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان پاسارگاد در استان فارس از دستگیری متخلفان زیست محیطی که اقدام به شکار پرندگان وحشی کرده بودند، خبر داد.

علی اکبر کشاورز، رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان پاسارگاد بیان داشت: “یگان حفاظت محیط زیست این شهرستان، طی گشت و کنترل حوزه استحفاظی در ارتفاعات منطقه سرپنیران، از حضور دو نفر متخلف مطلع شدند، که اقدام به شکار پرندگان وحشی می کردند”.

کشاورز افزود: “ماموران پس از طی مسافت چند کیلومتری در ارتفاعات منطقه سر پنیران، موفق به دستگیری متخلفان شدند و از آنها ادوات شکار از قبیل، دو قبضه سلاح ساچمه زنی دو لول و تک لول، دَفَک، چاقو و چند لاشه پرنده، نیز کشف و ضبط شد”.

بازداشت ۶ شکارچی غیر مجاز در بردسیر

به گزارش صراط، میلاد اسماعیلی، سرپرست اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بردسیر گفت: “ماموران یگان حفاظت محیط زیست این شهرستان، موفق به دستگیری شش نفر از شکارچیان متخلف حرفه‌ای این شهرستان شدند”.

وی افزود: “طی سه اقدام مجزا و هماهنگی با مقامات قضایی شهرستان متخلفین حرفه‌ای که از کمین ماموران ما متواری شده بودند با اقدامات اطلاعاتی لازم به همراه مقداری گوشت و سه قطعه کبک دستگیر و نهایتا تحت بازداشت قرار گرفتند”.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست شهرستان بردسیر گفت: “در ماموریت دوم نیز سه قطعه پرنده وحشی از نوع قرقاول در منزل یک متخلف دیگر کشف و ضبط شد”.

او تصریح کرد: “همچنین در ماموریت سوم نیز چهار تن از شکارچیان که در حال پروژکتور گردانی بودند قبل از شکار و هرگونه آسیب به حیات وحش دستگیر شدند”.

“بَرْدْسیر” یکی از شهرهای استان کرمان است.

بازداشت ۱۸ شکارچی غیر مجاز در مازندران

به گزارش رکنا، ماموران یگان حفاظت محیط زیست استان مازندران ۱۸ شکارچی غیرمجاز را در شهرستان های نور، آمل، ساری، کیاسر، چالوس و نکا بازداشت کردند.

بر اساس این گزارش، ماموران یگان حفاظت محیط زیست نور، هنگام گشت و کنترل در منطقه شکار ممنوع رزن، یک شکارچی متخلف را دستگیر و یک قبضه سلاح شکاری و تعدادی فشنگ کشف کردند.

ماموران یگان حفاظت محیط زیست آمل هم ۳ شکارچی غیرمجاز در مناطق کوهستانی لهر و ناندل را به دام انداختند و دو قبضه سلاح شکاری و لاشه سه قطعه کبک را ضبط کردند.

در ساری هم با تلاش ماموران محیط بانی هولار دو شکارچی غیرمجاز در منطقه لاجیم با دو قبضه سلاح شکاری و تعدادی فشنگ بازداشت شدند.

در گزارشی دیگر، کامیار ولی پور، مدیر روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست مازندران گفت: “ماموران یگان حفاظت محیط زیست کیاسر در دو ماموریت شبانه در محدوده پارک ملی ۷ شکارچی غیرمجاز را به همراه ۳ قبضه سلاح شکاری، تعدادی فشنگ، لاشه یک طاقه قرقاول و یک قطعه کبک دستگیر کردند”.

او افزود: “ماموران یگان حفاظت محیط زیست نکا حین گشت و کنترل در حوزه استحفاظی منطقه لایی، یک شکارچی غیرمجاز را به همراه یک قبضه سلاح شکاری قاچاق دستگیر کردند”.

همچنین مدیرکل حفاظت محیط زیست مازندران گفت: “ماموران یگان حفاظت محیط زیست شهرستان چالوس حین گشت زنی در منطقه حفاظت شده البرز مرکزی، دو شکارچی غیرمجاز را به همراه دو قبضه سلاح شکاری دستگیرکردند”.

حسینعلی ابراهیمی کارنامی، افزود: “در شهرستان ساری هم ماموران سرمحیط بانی محمدآباد حین گشت و کنترل در منطقه دودانگه موفق به دستگیری یک شکارچی غیرمجاز به همراه یک قبضه سلاح شکاری و تعدادی فشنگ شدند”.

مدیرکل حفاظت محیط زیست مازندران تصریح کرد: “یک شکارچی غیرمجاز به همراه مقداری گوشت خوک شکارشده، تعدادی فشنگ و سایر ادوات شکار بازداشت شد”.

بازداشت ۵ شکارچیان غیر مجاز در قصرشیرین

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، رییس حفاظت محیط زیست شهرستان قصرشیرین در استان کرمانشاه از دستگیری ۵ شکارچی متخلف که در منطقه شکار و تیراندازی ممنوع زله زرد بسوی محیط بانان سنگ پرانی کرده بودند، خبر داد.

پژمان فتاح پور گفت: “در پی پایش مناطق تحت مدیریت، محیط بانان شهرستان با یک اکیپ شکارچی ۵ نفره متخلف مواجه شدند که پس از بررسی‌های بعمل آمده از این اکیپ شکارچی یک قبضه سلاح کلاشینکف کشف و ضبط شد”.

وی افزود: “پس از کشف اسلحه توسط محیط بانان، شکارچیان اقدام به سنگ پرانی و توهین بسوی محیط بانان می‌کنند که با کمک نیرو‌های نظامی مستقر در منطقه زله زرد بلافاصله متخلفان دستگیر و با حکم دادستان شهرستان این افراد بازداشت شدند”.

بازداشت شکارچیان غیر مجاز در زنجان

به گزارش رکنا، تحقیقات فراوان پلیس زنجان موجب دستگیری یک شکارچی متواری در زنجان شد.

مدنی، رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان خدابنده اظهار داشت: “شکارچی متواری در کوه‌های اطراف روستای منطش بخش مرکزی شهرستان خدابنده که اقدام به حمل سلام به طور غیر مجاز متعلق به دیگری و شروع به شکار کرده بود پس از تحقیقات فراوان شناسایی و دستگیر شد”.

مدنی افزود: “جرم متخلف شروع به شکار در فصل ممنوعه و حمل سلاح متعلق به دیگری می‌باشد که پرونده در حال رسیدگی در مرجع قضایی شهرستان خدابنده می‌باشد”.

همچنین مدنی گفت: “با همکاری پاسگاه انتظامی محمود آباد شهرستان خدابنده و مأمورین حفاظت محیط زیست شهرستان، متخلفین شکار غیر مجاز در اراضی روستای کهل آباد دستگیر شدند”.

او افزود: “از این شکارچیان تعداد ۷۵ قطعه طرقه و چکاوک به همراه یک قبضه اسلحه ساچمه زنی دولول کشف و ضبط شد”.

مدنی افزود: “متخلفین بومی بوده که از آنها دو عدد پوکه خالی و یک عدد قشنگ ساچمه ای کشف و پرونده آنها جهت رسیدگی به مراجع قضایی شهرستان خدابنده ارسال شد”.

بازداشت ۷ شکارچی غیر مجاز در مانه‌و‌سملقان و گرمه

به گزارش خبرگزاری صداوسیما، علی فرجی، رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان مانه و سملقان گفت: “شش متخلف که برای شکار دو راس قوچ وحشی اقدام کرده بودند، دستگیر و دو قبضه اسلحه از آنها کشف شد”.

همچنین رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان گرمه نیز گفت: “در گشت و پایش یگان حفاظت محیط زیست شهرستان در ارتفاعات کوه بهار، یک شکارچی غیر مجاز دستگیر شد”.

احمد صفرزاده، افزود: “در این عملیات، لاشه یک قطعه کبک و یک قبضه سلاح شکاری تک لول غیرمجاز کشف و ضبط و متهم به مراجع قضایی معرفی شد”.

شهرستان های “مانه و سملقان” و “گرمه” در استان خراسان شمالی واقع شده است.

بازداشت یک شکارچی غیر مجاز در بدره

به گزارش مهر، فرمانده انتظامی شهرستان بدره در استان ایلام گفت: “با تلاش و هوشیاری ماموران پلیس یک شکارچی غیر مجاز دستگیر و لاشه ۵ حیوان وحشی کشف شد”.

عزت الله متین فر، اظهار داشت: “در راستای برخورد با شکارچیان غیر مجاز، پس از هماهنگی با مرجع قضائی ماموران انتظامی پاسگاه دوستان یک دستگاه خودروی سواری ۴۰۵ را متوقف کردند”.

وی افزود: “در بازرسی اولیه از این خودرو، لاشه ۳ گراز وحشی و۲ جوجه تیغی به صورت تکه تکه شده کشف شد”.

بازداشت ۶ شکارچی غیر مجاز در آستارا

به گزارش ایرنا، رئیس اداره حفاظت محیط زیست آستارا از توقیف ۶ قبضه اسلحه شکاری غیرمجاز و دستگیری ۶ متخلف در این رابطه خبر داد.

مصطفی فلاح، اظهار کرد: “این شکارچیان در هفته جاری بدون پروانه شکار در مناطق حفاظت شده محیط زیست یا در روزهای ممنوعه به شکار پرندگان اقدام کرده بودند و به مرجع قضایی معرفی شدند”.

شهرستان “آستارا” از شهرستان‌های ساحلی استان گیلان در شمال ایران است.

Subscribe
Notify of
0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments