بازگشت کرونا به چین/ 138 نفر در منطقه سین کیانگ مبتلا شدند

اهمیت:
بی اهمیتکم اهمیتمتوسطمهمخیلی مهم
Loading...
ویروس کرونا در چین,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت
۱۳۸ نفر در منطقه سین کیانگ واقع در شمال غرب چین به کرونا مبتلا شدند.

امروز مسئولان اموربهداشتی در منطقه سین کیانگ واقع در شمال غرب چین به رغم تدابیر شدید محدود کننده در این کشور برای پيش‌گيري و مهار همه گیری کرونا، از ابتلای ۱۳۸ نفر به این ویروس و شناسایی کانون جدیدی از بیماری خبر دادند.

به گزارش ایرنا به نقل از تلویزیون مرکزی چین، این ۱۳۸ نفر در تماس یا یک مبتلا در شهر «کاشی» سین کیانگ به کرونا (corona) مبتلا شده اند و شمار مبتلایان ظرف دو روز گذشته بسرعت افزایش یافته است.

امروز مرکز بهداشت محلی اعلام‌کرد که فرد مورد نظر از اهالی شهرستان «شوفو» است که در طول یک سال پیش در این منطقه بوده و هیچ سفر خارجی نداشته و با حیوانات نیز در تماس نبوده و ابتلای او به کرونا به یک معما تبدیل شده است.

مرکز بهداشت محلی ضمن اعلام واکنش اضطراري با فوریت تحقیقات اپیدمیولوژیک را آغاز کرده است و همه کسانی که از نزدیک با بیمار در تماس و ارتباط بوده شناسایی و تحت نظر پزشکان قرار گرفته اند و به بسياري از محلی ها برای انجام آزمایش کرونا فراخوان داده شده است.

این مرکز با انتشار بیانیه ای آورده است که تحقیقات جامعی از تمامی مکان هایی که فرد مبتلا در آن ها فعالیت و یا رفت و آمد داشته در حال انجام است و اطلاعات مربوطه بموقع برای عموم منتشر می شود.

بخشهای پزشکی به عموم مردم یادآوری کرده اند که باید پيش‌گيري های لازم را انجام داده و در صورت فراخوان سریعاً آزمایش کرونا بدهند.

از سوی دیگر تمامی مجتمع های مسکونی این منطقه و بعضی از محله های شهر کاشی در سین کیانگ چین نیز ممنوعیت ورود و خروج برای ساکنان درنظر گرفته اند و به مسافرانی که می خواهند با هواپیما پرواز کنند اعلام شده است در صورتی که نتیجه آزمایش آن ها منفی باشد، حق خروج خواهند داشت و بسیاری از پروازها به این منطقه لغو شده است.

ویروس کرونا در چین,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت

روزنامه گلوبال تایمز چین نوشت: تعدادی از ساکنان شهر کاشی امروز پیام تلفنی از دولت محلی دریافت کرده اند مبنی بر این که همه ساکنان شهر باید تحت آزمایش گسترده اسید نوکلئیک قرار گیرند. همچنین در این مدت محدودیت های عبور و مرور در نظر گرفته می شود.

این گزارش می افزاید که ساکنان شهرستان شوفو در کاشی در حصر هستند و تحقیقات گسترده در منطقه در جریان است. تصاویر منتشر شده حاکی است که قبل از اعمال این محدودیت ها مردم شهرستان به فروشگاه ها برای خرید مایحتاج در صورت اعلام قرنطینه طولانی مدت یورش برده اند.

این اتفاق در شرایطی می افتد که در اوایل ماه جاری به دنبال پیدا شدن ۱۲ مورد ابتلا به کرونا در شهر چینگ دایو در شرق چین کل جمعیت ۱۱ میلیون نفری شهر تحت آزمایش کرونا قرار گرفتند.

این دومین بار در سه ماه گذشته است که سین کیانگ از شیوع ویروس کرونا خبر می دهد.

sarpoosh

با این خبر موافقم با این خبر مخالفم

Subscribe
Notify of
0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments