بازیکنانی که قرار بود مایکل جردن آینده باشند

اهمیت موضوع:
بی اهمیتکم اهمیتمتوسطمهمخیلی مهم
Loading...

بعد از نجات NBA در دهه ۸۰ توسط مجیک جانسون و لری برد، مایکل جردن در دهه ۹۰ جذابیت لیگ را بیشتر کرد. اما وقتی جردن برای اولین بار در سال ۱۹۹۳ خود را بازنشسته کرد، نه تنها NBA برای جذب مخاطب، بلکه تمام دنیا منتظر مایکل جردنی جدید بودند.

ده ها نفر به عنوان مایکل جردن جدید معرفی شده بودند و تا به امروز بازیکنان با پتانسیل بالا را با جردن مقایسه می کنند. در این مطلب برخی از آنها را بررسی می کنیم.

هرولد ماینر

هرولد ماینر در سال ۱۹۹۲ توسط میامی هیت با پیک ۱۲ درفت شد. به محض اینکه او به لیگ آمد تبدیل به یکی از بازیکنان محبوب شد چرا که می توانست مانند جردن بالا بپرد و مهارت زیادی در درایو داشت که به این دلیل به او لقب بیبی جردن(Baby Jordan) دادند. او اسلم دانک کانتست ۱۹۹۳ را برد و در فصل اولش در لیگ میانگین ۱۰ امتیاز داشت و به نظر می آمد که تبدیل به ستاره شود اما در سال دومش در لیگ چندین جراحی زانو انجام داد و دیگر بازیکن سابق نشد و در سال ۱۹۹۵ خداحافظی کرد. او یکی از بزرگترین “اگر” های تاریخ است.

هرولد ماینر

پنی هاردوی

پنی در سال ۱۹۹۳ توسط وریرز درفت شد و در ازای کریس وبر به مجیک آمد تا با شکیل اونیل هم تیمی شود. شکیل چهره فرنچایز مجیک بود اما تصمیمات توسط هاردوی گرفته میشد. اورلاندو با کمک شک، پنی و هوریس گرنت به فینال NBA نیز رسید. هاردوی ماشین ۲۰ امتیاز و ۱۰ اسیستی بود و بازی شبیه به مجیک جانسون داشت تا جردن اما استعداد زیادی داشت که مصدومیت نگذاشت که کسی متوجه شود او چقدر خوب می توانست باشد.

پنی هاردوی و مایکل جردن

گرنت هیل

هیل در سال ۱۹۹۴ توسط پیستونز درفت شد. دوره بدبویز پیستونز تمام شده بود و دیگر خبری از پلی آف و قهرمانی نبود و فقط جو دومارز از آن دوره مانده بود و همه انتظار داشتند هیل پیستونز را نجات دهد. او دقیقا همان کسی بود که کمیسیونر NBA دیوید استرن می خواست. بازیکنی با مهارت های بالا در امتیازگیری، بازی سازی و دفاع و ابتدا جردن بعدی به نظر می آمد (جردن نیز اعتقاد داشت که هیل و پنی هاردوی جردن بعدی خواهند بود) او جایزه روکی سال را گرفت. در ۱۹۹۹ او میانگین ۲۶ امتیاز، ۵ ریباند و ۶ اسیست داشت اما بعد آن چندین جراحی زانو را پشت سر گذاشت و تا ۷ سال بعد بازی های محدودی بازی می کرد. او دیگر ستاره نبود و به خاطر آی کیو بسکتبالی بالایش فقط یک رول پلیر خوب به حساب می آمد.

گرنت هیل و مایکل جردن

جری استکهوس

جری مانند جردن در کارولینای شمالی بازی می کرد و یک استعداد خالص در حمله بود. او در فصل روکیش با سیکسرز میانگین ۲۰ امتیاز داشت. گرچه سبک بازی او جردن شبیه به هم نبود اما رسانه ها تلاش داشتند او را با جردن مقایسه کنند. در کل او کریر موفقی داشت به شکلی که در سال ۲۰۰۰ با دیترویت پیستونز میانگین ۲۹ امتیاز داشت اما تیم های ضعیفی داشت و به سرعت تیم هایش را عوض می کرد که این کار تمرکزش را می گرفت و هماهنگی خوبی با هم تیمی هایش نداشت. او برای سیکسرز، پیستونز، مورکس، هاکس، ویزاردز، باکس، نتس و هیت بازی کرد.

مایکل جردن و جری استکهوس

کوبی برایانت

کوبی جزئی از درفت رویایی ۱۹۹۶ بود که توسط شارلوت هورنتس درفت شد اما در ازای ولادی دیواک به لیکرز رفت. به نظر بسیاری او نزدیک ترین بازیکن به مایکل جردن است. حرکات او مانند فید اوی، میدرنج های بلند، دانک های زیبا و شوت های کلاچ همه را به یاد جردن می انداخت. او یکی از کلاچ ترین بازیکنان تاریخ است گرچه در فصل روکی خود در پلی آف مقابل جز ۴ شوت مهم را ایر بال کرد اما پس از آن او در بازی های مختلف اعتماد به نفس کسب کرد و حال رکورد دار شوت های کلاچ گل شده است. کوبی در ۲۰ سالش در لیکرز ۵ بار قهرمانی کسب کرد و نام خود را میان بهترین های تاریخ NBA نوشت.

مایکل جردن و کوبی برایانت

وینس کارتر

وقتی او به عنوان روکی وارد لیگ شد رسانه ها فشار زیادی به او آوردند و انتظارات بسیار زیاد بود. او یکی از بهترین اسکورر های تاریخ به حساب می آید گرچه با وجود بدن آماده در دفاع تلاش نمی کرد. او در تیم تازه تاسیس تورنتو رپترز تبدیل به یکی از محبوب ترین بازیکنان لیگ شد و بعد از اسلم دانک کانتست سال ۲۰۰۰ محبوبیت او دوچندان شد. گرچه او رهبری جردن را نداشت و افیشنت نبود و هیچ وقت نتوانست در پلی آف موفقیت چندانی بیاورد. وینس از ۲۸ سالگی مانند بسیاری از بازیکنان این لیست با مصدومیت رو به رو شد و در بازیش تغییر به وجود آورد و تبدیل به یک اسکورر سه امتیازی شد اما مقایسه با جردن نیز به پایان رسید.

وینس کارتر

تریسی مک گریدی

مک گریدی یکی از بهترین اسکورر های تاریخ به حساب می آید. با مراجعه به حرف های بهترین مدافعان دهه ۲۰۰۰ T_Mac سخت ترین فرد برای دفاع بود. بدنی آماده، به شدت سریع و قدرتمند داشت و توانایی شوت بسیار بالایی داشت اما او هیچ وقت در پلی آف خوب عمل نمی کرد و اوج خود را در اورلاندو مجیک گذراند که در آن زمان تیمی ضعیف بود و بعد از آن در هیوستون که با یائو مینگ هم تیمی شد مصدومیت های متوالی نگذاشت تا تمام قدرت او را ببینیم.

تریسی مک گریدی

بازیکنان دیگری مثل دریک رز، لبران جیمز، مایکل فنلی و… نیز توسط برخی رسانه ها در اوایل کریرشان با جردن مقایسه شدند و گفته میشد جردن بعدی خواهند بود.

نظرات