بایدن؛ با بودن مافیای ولایت چیزی تغییر نخواهد کرد

اهمیت:
بی اهمیتکم اهمیتمتوسطمهمخیلی مهم
Loading...

یک فعال سیاسی اصلاح طلب با بیان اینکه لغو یا عدم لغو تحریم‌ها تاثیر چندانی بر شرایط کشور ندارد، بیان داشت: در واقع چه بایدن باشد یا نباشد و تحریم لغو شود یا نشود، تاثیر چندانی به حال ما ندارد به این دلیل که ما در داخل سیاست درست اقتصادی که متضمن پیشرفت آینده کشور و حل مشکلات جامعه و مردم باشد، نداریم.

به گزارش ایلنا، مصطفی هاشمی‌طبا، در خصوص برخی گمانه‌زنی های داخلی مبنی بر بهبود شرایط بعد از حضور بایدن در کاخ سفید، گفت: با آمدن بایدن چیزی تغییر نخواهد کرد. تصور کنیم آقای بایدن بخواهد با شرط و شروط به برجام بازگردد که البته پیش‌تر هم شرط‌هایی را مطرح کرده است اما شرط‌های او پذیرفتنی نیست.

وی افزود: اگر بایدن بخواهد به برجام بازگردد و دعوت به مذاکره کند اما حدود این مذاکره را فراتر از انرژی هسته‌ای قرار دهد، آن هم پذیرفتنی نیست. پس بنابراین شرایط تغییر اساسی‌ با آمدن بایدن اتفاق نخواهد افتاد.

هاشمی‌طبا ادامه داد: یک فرض دیگر را هم در نظر بگیریم که آقای بایدن بدون هیچ شرطی به برجام بازگردد و هیچ موضوعی غیر از انرژی هسته‌ای را هم برای مذاکرات احتمالی بعدی مطرح نکند، همه تحریم‌ها را لغو کند و مراودات ما با دنیا مانند گذشته و بهتر از قبل شود. در این شرایط هم مشکل ما حل نخواهد شد چراکه به محض لغو تحریم‌ها، سیستم مدیریتی ما در داخل کشور مجددا به واردات روی می‌آورد و ریخت و پاش شروع می‌شود. در واقع همان سیاست‌ها و روندهای قبلی که ما را دچار مشکل کرده است، بازهم ادامه پیدا می‌کند.

وی اضافه کرد: در نتیجه این بی‌سیاستی داخلی، اگر بایدن نسبت به ما سختگیری کند شرایط همانند وضع کنونی باقی می‌ماند و اگر هم تغییر رویکرد دهد و با ما رفتار درستی داشته باشد، ما هم FATF را بپذیریم و شرایط به کلی خوب باشد، باز هم همان سیاست‌های گذشته که نتیجه آن اتلاف ارز و هدر دادن منابع است، مجددا باز خواهد گشت.

واکنش جالب به یاوه گويی وزیر روحانی

بیژن زنگنه، وزیر نفت دولت روحانی امروز با این ادعا که محروم کردن جمهوری اسلامی از درآمدهای نفتی سبب شد در مقابله با کرونا با مشکل روبه‌رو شویم، گفت: آمریکا مسئول کشته شدن روزانه صدها ایرانی بر اثر کرونا است.

در واکنش به این یاوه گويی وزیر دزد و اختلاسگر جمهوری اسلامی، نایب رئیس سابق اتاق بازرگانی در تهران گفت: همه چیز را گردن خارج نیندازید.

پدرام سلطانی در توئیتی ضمن انتقاد از آمار بالای مرگ و میر کرونایی در ایران نوشت:

‏سوریه‌ی جنگ‌زده
لبنان پرآشوب
یمن بحران‌زده
عراق بی‌سامان
ونزوئلای تحریم‌شده
افغانستان اسیر تروریسم

در همه این کشورها آمارهای مطلق و نسبی مرگ بر اثر ‎کرونا کمتر از ایران است. هر گاه خواستید تقصیر را متوجه آنسوی آبها کنید، مثالهای بالا را به یاد بیاورید!

Subscribe
Notify of
0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments