برگزاری کنکور کارشناسی ارشد ایران با وجود کرونا آغاز شد

اهمیت موضوع:
بی اهمیتکم اهمیتمتوسطمهمخیلی مهم
Loading...

۷ دقیقه پیش

کنکور در ایران

توضیح تصویر،

پیش از این کنکور دوره دکتری هم برگزار شده است

وجود شیوع ویروس کرونا و اعلام “وضعیت قرمز” در ۱۴ استان از طرف وزارت بهداشت ایران، برگزاری آزمون سراسری ورود به دانشگاه‌ها در مقطع تحصیلی کارشناسی ارشد آغاز شده است.

تصمیم به برگزاری کنکور با وجود شیوع کرونا در هفته‌های اخیر انتقادهای را، از جمله از طرف نمایندگان مجلس و مقام‌های دولتی برانگیخته است.

در عین حال دولت می‌گوید تعویق دوباره کنکور باعث اضطراب و اجحاف در حق داوطلبان می‌شود و در سال آینده با انباشت داوطلبان مشکل‌ساز خواهد شد.

برگزاری مراسم عزاداری محرم هم با وجود شیوع کرونا ممنوع نشده است.

ایران در میان ۱۰ کشوری است که بیشترین شمار قربانیان را داشته‌اند. بی‌بی‌سی به اطلاعاتی دست یافته که نشان می‌دهد شمار واقعی درگذشتگان نزدیک سه برابر چیزی است که مقام‌های ایرانی اعلام کرده‌اند.

کرونا
خط

نزدیک ۷۰۰ هزار نفر برای شرکت آزمون کارشناسی ارشد (فوق لیسانس) ثبت نام کرده‌اند.

قرار است دو هفته دیگر هم آزمون دوره کارشناسی (لیسانس) برگزار شود که بیش از یک میلیون و ۳۰۰ هزار نفر برای شرکت در آن ثبت نام کرده‌اند.

مقام‌های وزارت بهداشت و وزارت علوم ایران می‌گویند برای آنکه جمع شدن داوطلبان کنکور در یک محل باعث تشدید شیوع کرونا نشود این آزمون با رعایت فاصله‌گذاری و استفاده اجباری از ماسک برگزار می‌شود.

داوطلبانی که مبتلا به کووید-۱۹ هستند جداگانه امتحان می‌دهند.

سعید نمکی، وزیر بهداشت ایران، می‌گوید برای اطمینان از رعایت اقدامات لازم بر مهار کرونا ناظرانی از این وزارتخانه، مجلس و سازمان بسیج انتخاب شده‌اند.

بنا بر آمار رسمی در روز چهارشنبه ۱۸۵ نفر دیگر با کووید-۱۹ درگذشتند. معاون نظام پزشکی ایران درباره کمبود تخت‌های آی‌سی‌یو هشدار داده است.

Subscribe
Notify of
0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments