برگزیت؛ ترزا می: برکناری من روند خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا را آسان نمی‌کند

جستجو

برگزیت؛ ترزا می: برکناری من روند خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا را آسان نمی‌کند

اهمیت:
بی اهمیتکم اهمیتمتوسطمهمخیلی مهم
Loading...
ترزا میحق نشر عکس AFP
Image caption ترزا می

ترزا می، نخست وزیر بریتانیا، به همکارانش در حزب محافظه‌کار که با توافق برگزیت مخالف هستند، هشدار داده که برکناری او، خطر به تاخیر انداختن مذاکرات برگزیت (خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا) را به دنبال خواهد داشت و این روند را آسان‌تر نخواهد کرد.

خانم می که از زمان ارائه پیش نویس توافق برگزیت در هفته گذشته با احتمال رای عدم اعتماد از سوی برخی از هم حزبی‌هایش روبرو شده، چند روزی را که به برگزاری نشست اتحادیه اروپا باقی مانده، “بحرانی” توصیف کرد.

قرار است نشست اتحادیه اروپا در هفته جاری در بروکسل برگزار شود.

نخست وزیر بریتانیا گفته تا جایی که می‌داند مخالفانش در حزب محافظه کار هنوز از پشتیبانی کافی برای به جریان انداختن روند رای عدم اعتماد علیه او برخوردار نیستند.

خانم می در حالی از طرحش برای برگزیت دفاع می‌کند که شماری از اعضای کابینه، از جمله دومینیک راب، وزیر برگزیت، در اعتراض به این طرح از مقام خود استعفا دادند.

دفاع ترزا می از پیش‌نویس برگزیت علیرغم استعفای وزیران مخالف

برگزیت؛ وزیر محیط زیست بریتانیا قصد کناره‌گیری ندارد

شماری از اعضای دولت بریتانیا در مخالفت با پیش‌نویس توافق‌نامه برگزیت استعفا کردند

عاقبت خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا چه خواهد شد؟

ترزا می در دفاع از پیش نویس توافق برگزیت گفته که این طرح عملی کردن آن چیزی است که مردم بریتانیا در همه‌پرسی دو سال پیش به آن رای دادند.

همزمان جرمی کوربین رهبر حزب کارگر، عمده ترین حزب مخالف دولت، گفته که حزب او می‌تواند در زمان مناسب به توافق بهتری برای برگزیت دست یابد.

گمانه‌زنی هایی در مورد تصویب این طرح در پارلمان بریتانیا از سوی احزاب مخالف از جمله حزب اتحادگرای دموکراتیک ایرلند شمالی وجود دارد.

Subscribe
Notify of
0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments