بزرگترین عملیات قاچاق “دارو” از ایران به عراق

اهمیت:
بی اهمیتکم اهمیتمتوسطمهمخیلی مهم
Loading...

در حالیکه دارو در ایران کمیاب و در بازار سیاه دست یافتنی است. دستگاه اطلاعات ارتش عراق در بیانیه‌ای گفته است نیروهای امنیتی عراقی در ستاد عملیات استان دیاله بزرگ‌ترین عملیات قاچاق دارو از ایران به عراق را کشف و خنثی کرده‌اند.

استان دیاله عراق کیلومتر مرز مشترک با ایران دارد. بارها عوامل سپاه پاسداران از طریق مرز استان دیالی عراق که با استان کرمانشاه مرز مشترک دارد. اقدام به قاچاق دارو و سایر اقلام به خاک عراق کرده‌اند.

به نوشته سایت خبری میدل ایست نیوز در این بیانیه که توسط دستگاه اطلاعات ارنش عراق صادر شده است. گفته شده که این بسته های دارویی قاچاق شامل ۱۹ کانتینر و صدها هزار عدد از انواع دارو به ارزش صدها هزار دلار را بوده است.

در حالیکه مردم ایران در زیر بار گرانی دارو کمرشان خم شده است و دارو در بازار سیاه دست به دست می‌شود. رئیس سازمان غذا و داروی نظام مدعی شد که بدلیل ارزان بودن دارو در ایران قاچاق دارو رواج دارد.

این بزرگترین عملیات قاچاق دارو از ایران به عراق بود که تاکنون کشف و ضبط شده است. سیستم اطلاعاتی ارتش عراق از توضیحات بیشتری حول این موضوع امتناع ورزید.

این محموله قاچاق دارو از طریق جاده نیسمیه در خانقین در استان دیاله وارد عراق شده است. بیانیه دستگاه اطلاعات ارتش عراق همچنین از بازداشت راننده‌های کامیون‌ها و ضبط آنها خبر داده است.

رسانه‌های عراقی و کردی در این خصوص نوشته‌اند که این اقدام دستگاه اطلاعاتی در راستای فرمان نخست وزیر عراق، مصطفی کاظمی مبنی بر مقابله با قاچاق در مرزهای مشترک با ایران انجام گرفته است. دخالتهای سازمانیافته سپاه پاسداران و ایادی خامنه‌ای در عراق امر جدیدی نیست.

همچنین در حالی که مردم در کشور با کمبود دارو و امکانات پزشکی مواجه هستند. این اقدامات سپاه در قاچاق دارو به کشورهای منطقه و مخصوصا عراق برای کسب درآمد برای حمایت از نیروهای نیابتی است.

Subscribe
Notify of
0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments