بسیج گسترده نیروی ویژه و محاصره خانه مولوی گرگیج – ویدئو

جستجوی توفیدز

بسیج گسترده نیروی ویژه و محاصره خانه مولوی گرگیج – ویدئو

اهمیت:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

مولوی گرگیج ساعاتی قبل از شروع نماز جمعه از امامت جمعه اهل سنت آزاد‌شهر عزل شد. نورمفیدی نماینده خامنه‌ای در استان گلستان صبح امروز یک آخوند طرفدار خامنه‌ای را به امامت جمعه اهل سنت آزاد شهر منصوب کرد.
اعتراضات گسترده مردم آزادشهر نسبت به عزل مولوی گرگیج
مردم آزاد‌شهر در اعتراض به عزل مولوی گرگیج با حضور گسترده خود وی را از منزل تا مسجد همراهی کردند.
در ادامه مردم با امامت مولوی عبدالکریم نماز جمعه را در مسجد جامع آزاد شهر اقامه کردند. مولوی گرگیج نیز در این مراسم حضور داشت
نورمفیدی یکی از اساتید حوزه علمیه اهل سنت به نام نعمت‌الله مشعوف را به امامت جمعه آزادشهر منصوب کرده بود. وی به جاسوسی برای سپاه در بین اهل سنت ترکمن مشهور است.
روحانیون اهل سنت، عزل و نصب امامان جمعه اهل سنت را دخالت در امور مذهبی خود می‌دانند. این روحانیون نسبت به این اقدام معترض می‌باشند.
فیلمهای بستن چند جاده در شهرهای بلوچستان در اعتراض به حکم زندان مولوی فضل الرحمن کوهی
انتقادات گسترده مولوی گرگیج از سران حکومت
مولوی گرگیج پیش از این در مقام پاسخگویی به سخنان کسانی برآمده بود که به مقدسات مردم توهین کرده بودند. این افراد پاسخ مولوی را توهین به مقدسات جمهوری اسلامی قلمداد کرده بودند.
مولوی گرگیج پیش از این چندین مرتبه به انتقاد از ظلم و فساد حاکم بر کشور پرداخته بود. وی در واکنش به تهدیدات نهادهای امنیتی گفته بود: « یک جان نه اگر هزار جان هم داشته باشم فدای دین می‌کنم»
در حال حاضر نیروهای یگان ویژه در شهرهای مختلف استان گلستان مستقر شده‌اند. مردم خواستار موضع‌گیری مولوی عبدالحمید هستند که خود را نماینده اهل سنت می‌داند. وی کماکان در قبال تعرض سران حکومت به روحانیون سنی سکوت کرده است.
تصاویر منتشر شده در رسانه‌ها از جمعیت انبوه مردم گالیکش، در اطراف خانه مولوی گرگیج خبر می‌دهند.
لازم به یادآوری است که انتصاب امام جمعه جدید آزادشهر توسط نور مفیدی در حالی است که انتصاب امامان جمعه اهل سنت با شاخص مقبولیت آنها بین مردم منطقه است. مردم آزاد‌شهر این اقدام را دخالت سران حکومت در امور مذهبی خود می‌دانند و نسبت به آن معترض هستند.
خبرها و ویدئوهای بیشتر در لینک: http://www.irankargar.com

Subscribe
خبر بده در مورد
0 نظر
Inline Feedbacks
نمایش تمامی نظرات