بیست و یکمین روز اعتصاب کارگران هفت تپه ؛ سخنان نماینده کارگران در مقابل فرمانداری شوش– فیلم

جستجو

بیست و یکمین روز اعتصاب کارگران هفت تپه ؛ سخنان نماینده کارگران در مقابل فرمانداری شوش– فیلم

اهمیت:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

روز دوشنبه ۱۱مرداد۱۴۰۰ اعتصاب کارگران هفت ‌تپه وارد بیست و یکمین روز خود شد. کارگران اعتصابی هفت تپه بیش از ۱۸ روز اعتراض خود را در محوطه کارخانه انجام دادند. بدلیل عدم رسیدگی مسئولین شهرستان و استان، کارگران هفت‌ تپه مجبور به راهپیمایی در خیابانهای شوش شدند.
مسیر تجمع و حرکت اعتراضی کارگران هفت تپه در خیابان‌های شوش تا روبروی فرمانداری بود. کارگران اعتصابی هفت‌ تپه در مسیر پل شهرداری( پل رودخانه شاه وور) روبروی فرمانداری نیز تجمع داشتند.
خواسته‌های کارگران به شرح زیر است:
اخراج فوری کارفرمای خلع ید شده و محاکمه مختلسین.
پرداخت فوری حقوق معوقه همه همکاران.
تمدید فوری قراردادهای تمام همکاران منجمله همکاران دفع آفات و غیرنیشکری.
بازگشت به کار همکاران اخراجی.
مختومه کردن پرونده قضایی وکیل مان خانم فرزانه زیلابی.
واکسیناسیون عمومی، سریع و رایگان در مقابل کرونا.
کارگران هفت تپه در مسیر راه‌پیمایی شعار می‌دادند:
کارگر می‌میرد ذلت نمی‌پذیرد.
مظاهرات سلمیه، مطالبات صنفیه.
مسئول بی لیاقت نمی‌خوایم نمی‌خوایم.
مرگ بر اسدبیگ
آنها همچنین نسبت به بی‌عملی استاندار معترض بوده و شعار می‌دادند:
«دشتکی حیا کن خوزستان رو رها کن».
تجمع در مقابل فرمانداری و صحبتهای نماینده کـارگران هفـت تپه
آنها پس از راهپیمایی در خیابان‌های شوش در مقابل فرمانداری تجمع کردند. نماینده کارگران اعتصابی هفت تپه در رابطه با خواسته‌های آنها صحبت کرد. وی در قسمتی از صحبتهایش گفت:
«امروز ۱۱ مرداد ۱۴۰۰ مصادف با بیست و یکمین روز اعتصاب کـارگران هفـت تپه است. ما نزدیک به ۱۷ روز در خود شرکت اعتراض کردیم. ولی متاسفانه مسئولین شهرستان و استان و با جرات می‌گویم کشوری، این ادب و فرهنگ کارگر هفت تپه را ندارند…
کارگر هفت تپه سعی کرد در همان محوطه کارگاهی اعتراض‌شان را نشان بدهد، تا شاید مسئولی بیاید و آنجا جوابگو باشد… نمی‌دانم چه حکمتی است که مسئولین شهرستان و استان نوشدارو را بعد از مرگ سهراب می‌آورند که دیگه فایده‌ای ندارد. من به بچه‌ها گفتم امروز آقای غزی (فرماندار شوش) بیانیه می‌دهد، مطمئن بودم بیانیه می‌دهد. چون همیشه عادت کردیم به کارهای «مسئولان لا مسئول».
همیشه بعد از مرگ سهراب می‌آیند نوش دارو تقدیم می‌کنند که دیگر بی‌فایده است. آقای غزی ۱۸ روز ما اعتصاب کردیم. آقای دشتکی (استاندار خوزستان) ۱۸ روز ما تو محوطه کارگاهی اعتصاب کردیم که شهر رو بهم نریزیم….. شما کجا بودید که الان با آقای دشتکی جلسه گرفتید و گفتید ما با کارفرما، مگر کارفرمایی مانده است. ۱۸ اردیبهشت خلع ید کارفرما اعلام شده شما با چه جراتی می‌گید کارفرما.؟
اگه کارفرما بود که ما اینجا نبودیم. الان حقوق‌مان را داده بود، مزایایمان را داده بود ما هم سرکار و زندگی‌مان مانده بودیم. نمی‌آمدیم در شهر مگه پولمان زیاد است. بنزین‌مان کجا بود بیکاری‌مان کجا بود. آقای غزی واقعا شرم‌آوره برای مسئولی که نتونه تو حیطه استحفاظی‌اش چی داره می‌گذرد.»
کـارگران هفـت‌ تپه از فرمانداری و استانداری خواهان رسیدگی به وضعیت کارخانه و پرداخت حقوق‌های عقب افتاده خود هستند. اما تاکنون به خواسته‌های آنها پاسخی داده نشده است.
#هفت_تپه
خبرها و ویدئوهای بیشتر در لینک: http://www.irankargar.com

Subscribe
خبر بده در مورد
guest
0 نظر
Inline Feedbacks
نمایش تمامی نظرات