تبلیغ برای ترمیم انزجار از خامنه‌ای؛ بیعت «۱۰هزار پرستار» با رهبر جمهوری اسلامی: «سپاس رهبرم»!

جستجو

تبلیغ برای ترمیم انزجار از خامنه‌ای؛ بیعت «۱۰هزار پرستار» با رهبر جمهوری اسلامی: «سپاس رهبرم»!

اهمیت:
بی اهمیتکم اهمیتمتوسطمهمخیلی مهم
Loading...

در حالی که فرمان ممنوعیت واردات واکسن‌های کُرونای آمریکایی و انگلیسی از سوی علی خامنه‌ای به معنای صدور مجوز برای افزایش ابتلا و مرگ ‌و میر و اعضای جامعه پزشکی و پرستاری کشور است، در یک نمایش تبلیغاتی جهت ترمیم فضای انزجار از خامنه‌ای ادعا می‌شود که ۱۰هزار پرستار با او «بیعت» کرده‌اند!

علی خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی دستور ممنوعیت خرید و واردات واکسن‌های کُرونای تولید آمریکا و انگلستان را در حالی صادر کرد که بر اساس آمارهای حکومتی از ابتدای شیوع ویروس کُرونا تا کنون ۴۵هزار پرستار به کُرونا مبتلا شدند. این آمار در کانال‌های پرستاری و پزشکی رقمی بالاتر از ۶۰هزار نفر عنوان می‌شود.

منابع خبری همچنین اعلام کردند که در برخی از شهرها تا حدود ۵۰ درصد پرستاران کادر درمان به کُرونا مبتلا شده‌اند که بیماری در تعداد زیادی از آنها شدید بوده و در بیمارستان‌ها بستری بوده‌اند و آسیب‌های زیادی را متحمل شده‌ و شماری نیز جان خود را از دست داده‌اند.

توفان توئیتری پرستاران همزمان با شب یلدا: #واکسن_بخرید؛ چرا مسئولان حداقل برای پرستاران و کادر درمان واکسن‌ معتبر کُرونا نمی‌خرند؟

در این میان ممنوعیت خرید واکسن‌های معتبر برای شهروندان ایران، به معنای درگیر شدن شمار بیشتری از پرستاران و کادر درمان با ویروس کُرونا و افزایش مرگ‌ و میرهاست به ویژه اینکه جامعه پرستاری جزو اولین صنف پر خطر در مقابله با این ویروس مرگبار در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی است.

دستور خامنه‌ای درواقع واکنشی به موج گسترده‌ی درخواست مردم و پرستاران و پزشکان بود که کمپین #واکسن_بخرید را در توئیتر فارسی به راه انداختند. این حق و مطالبه چنان همگانی است که سه بار به ترند جهانی توئیتر تبدیل شد. واکنش مقامات به این خواست مردم، اتهاماتی نظیر وابستگی مشارکت‌کنندگان این کمپین به دشمنان جمهوری اسلامی، جاسوس خواندن و دروغین‌بودن توئیت‌ها بود.

تشدید بحران کُرونا در ایران؛ موج گسترده‌ی مهاجرت پرستاران به کشورهای پیشرفته

اکنون به ویژه در جامعه پرستاری و پزشکی خامنه‌ای با انتقادهای بسیاری مواجه است و او را در مقام دشمن شماره یک کادر درمان نشانده چرا که رهبر جمهوری اسلامی آنان را سپر انسانی و نخستین گوشت قربانی در سفره‌ی آمریکاستیزی و غرب‌ستیزی خود کرده است.

از سوی دیگر، آنگونه که سازمان نظام پزشکی اعلام کرده، در ۱۰ ماه گذشته حدود ۳هزار پزشک ایرانی مهاجرت کرده‌اند و مهاجرت پرستاران افزایش ۳۰۰درصدی داشته است.

حالا برای ترمیم چهره‌ی مورد انزجار علی خامنه‌ای، روابط عمومی سازمان نظام پرستاری از راه‌اندازی پویش منزجرکننده‌ی «سپاس رهبرم» خبر داده و مدعی شده که «بیش از ۱۰هزار پرستار» آن را امضا کردند.

در متن این نامه که اصل‌ آن نیز منتشر نشده و همچنین از بیش از ۱۰هزار نفر ادعایی، تنها به آوردن نام چند ده نفر اکتفا کرده، نگارندگان احتمالی نوشته‌اند که خود را «مجری، مدافع و عامل به فرامین و منویات» خامنه‌ای می‌دانند. آنها در حالی که کشورهای مختلف جهان در حال واکسینه کردن شهروندان خود هستند گفته‌اند «می‌دانیم که واکسن بطور عام عامل پیشگیری است»!

رقص مرگبار کُرونا در میانه‌ی بیمارستان‌های کشور؛ «حق فوق‌العاده ویژه» پرستاران در بودجه سال آینده!

در این نامه خامنه‌ای «موتور محرکه» نگارندگان نامه عنوان شده و آمده که آنان پشت خاکریز دفاع از سلامت مردم می‌مانند تا «همکاران عزیزمان در حوزه ساخت واکسن داخلی به موفقیت کامل و تضمین شده برسند و نیز مسئولان حوزه تامین واکسن از سایر کشورها به مطمئن‌ترین و بهترین آنها دست یابند.»

خلاصه محتوای این نامه تبلیغاتی این است که نویسندگانش با دستور خامنه‌ای اعلام موافقت کرده و می‌نویسند منتظر می‌مانند تا واکسن‌های تولید داخل به نتیجه برسد و مقامات بالاخره یک واکسن به سلیقه خودشان خریداری کنند.

همزمان خبرگزاری «تسنیم» وابسته به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نامه‌ای از بیش از ۲۵۰۰ پزشک، استاد دانشگاه و اعضای هیئت علمی دانشگاه‌های پزشکی کشور به حسن روحانی رئیس دولت را منتشر کرده که در درخواستی عجیب و غیرعقلانی و غیرعلمی نوشتند: واکسن‌های آمریکایی، انگلیسی، فرانسوی، کوواکس سازمان بهداشت جهانی و حتا کشورهایی که با آنها تولید واکسن همکاری دارند را ممنوع اعلام کنید!

در این نامه با اشاره به سخنرانی خامنه‌ای آمده است: «مراقبت بفرمایید که واکسن‌های تولیدی این کشورها و هرگونه واکسن تولید شده از سوی مراکز غیرقابل اعتماد، به واسطه‌گری کشور ثالث نیز وارد کشور نشده و برخی واکسن‌های مربوط به ساز و کار کوواکس نیز که ماهیت مورد شبهه و مشکوک به ارتباط با جریانات کاملا مسئله‌دار بین‌المللی دارد، خریداری نشود»!

امضاکنندگان این نامه تمام واکسن‌های کُرونا شامل سه واکسن اصلی بازار را دارای عوارض کوتاه‌مدت و بلندمدت نامشخص و شاید «جبران‌ناپذیر» دانسته و نوشتند که در انگلیس و آمریکا نیز گروه‌های پُر خطر حاضر به واکسیناسیون نیستند!

در این نامه آمده است: «اگر مسئولان ناچار به وارد کردن واکسن مورد تأیید کوواکس هستند، ضروری است دقیقاً مشخص و اعلام شود که اولاً واکسن از چه‌نوعی است (ویروس ضعیف‌شده یا پروتئین نوترکیب یا واکسن ژنی و…) و چه‌ تعداد و چه ‌زمانی و به ‌عنوان محصول کدام کشور وارد خواهد شد.»

آنان به روحانی نوشتند که سازمان بهداشت جهانی برای تأیید واکسن‌های آمریکایی تحت فشار ایالات متحده آمریکاست که «این شرایط، لزوم اتخاذ احتیاط عاقلانه را بیش از پیش گوشزد می‌‌‌کند». همچنین در بخش دیگری از این نامه آمده که این واکسن‌ها «میلیاردها دلار به جیب شرکت‌‌های دارویی ریخت و اتفاقاً تأییدیه FDA آمریکا و یا WHO را نیز داشت، ثابت کرد نباید مقهور هیاهو و سیاه‌بازی‌‌‌های جریانات به‌ظاهر علمی و مافیای دارویی شد.»

امضاکنندگان تأکید کردند که «تولید واکسن ایرانی، برای پوشش نیاز بالای جمعیت داخلی یک‌ ضرورت است و علاوه بر ایجاد افتخار و غرور ملی، می‌‌تواند زمینه صادرات و فروش به بخشی از جمعیت جهان را هم داشته باشد.»

سازمان نظام پزشکی در نامه‌ای به روحانی: واکسن را سیاسی نکنید! «از طرق مختلف» و «زیر نظر مراجع علمی» اقدام کنید!

این در حالیست که هفته گذشته سازمان نظام پزشکی در نامه‌ای به روحانی نوشته بود، واکسن را سیاسی نکنید و با نظر مراجع علمی اقدام به تهیه واکسن کنید!

اما به نظر می‌رسید واکسن کُرونا نه تنها سیاسی بلکه عقیدتی و تبلیغاتی و اقتصادی نیز شده و در این شرایط فلاکتبار به رانت شرکت‌های وابسته به گروه‌های مافیایی نظام جهت به جیب زدن سودهای کلان نیز تبدیل شده است.

Subscribe
Notify of
0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments