تجمع اعتراضی مالباختگان شرکت آذویکو در تهران – فیلم

جستجو

تجمع اعتراضی مالباختگان شرکت آذویکو در تهران – فیلم

اهمیت:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

شرکت صنعت خودروی آذربایجان (آذویکو) در دو سال گذشته اقدام به فروش بیش از ۶۴۰۰ دستگاه خودرو به مشتریانش کرد. اما با گذشت نزدیک به دو سال، از تحویل خودرو به حواله‌داران خودداری می‌کند. در حالی که از هر یک از حواله‌داران مبالغ کلانی را دریافت کرده است. مالباختگان شرکت آذویکو در طول سال‌ گذشته بارها برای برگرداندن پول خود و یا دریافت خودرو تجمع اعتراضی برگزار کرده‌اند. اما تاکنون هیچ پاسخی نگرفته‌اند.
مالباختگان شرکت آذویکو روز شنبه ۶ تیرماه ۱۴۰۰، در برابر دادستانی کل تهران دست به تجمع اعتراضی زدند. تجمع کنندگان خطاب به ابراهیم رئیسی که هنوز منصب ریاست قوه قضاییه را برعهده دارد، شعار میدادند:
«رئیسی، ‌رئیسی، دزدی به این بزرگی رو چطور هنوز ندیدی؟»
یک کلاهبرداری آشکار که قوه قضاییه به آن بی‌توجه است
شرکت خودرو سازی آذربایجان، در سال ۹۷، ادعا نمود تحریم‌ها هیچ تأثیری روی خودروهای تحویلی‌اش ندارد. این شرکت مدعی بود که به اندازه چندین برابر خودروی پیش‌فروش شده، در داخل کشور قطعه وجود دارد. این شرکت با چنین ادعاهایی اقدام به فروش ۶۴۰۰ خودرو به مردم نمود. شرکت آذویکو خودروهایش را با قیمت قطعی و سررسید تحویل ۱۰۰، ۱۲۰ و ۱۴۰ روزه به مردم فروخت و نیمی از پول خودروها را هم از مردم گرفت. حال پس از گذشت دو سال از پرداخت پول، مردم تنها یک حواله دستشان است و خودرویی تحویل آنان نشده است.
این دزدی و کلاهبرداری کلان در شرایطی بوقوع پیوسته که همه سیستم دولتی از وقوع آن و نحوه عمل شرکت آگاه هستند. اما تاکنون هیچ‌گونه حسابرسی دولتی از این شرکت به عمل نیامده است. دزدان و غارتگرانی که اموال مردم را با کلاهبرداری چپاول کرده‌اند، همچنان به کار خود ادامه می‌د‌هند. سیستم قضایی کشور نیز به این موضوع کاملا بی‌اعتنا است و بر این کلاهبرداری چشم بسته است. به همین دلیل است که مالباختگان آذویکو، ابراهیم رئیسی را که قرار است رئیس جمهور شود مورد خطاب قرار داده‌اند. مالباختگان از رئیسی به عنوان رئیس قوه قضاییه کشور سوال می‌کنند که چرا دزدی به این بزرگی در کشور را ندیده است؟
خبرها و ویدئوهای بیشتر در لینک: http://www.irankargar.com

Subscribe
خبر بده در مورد
guest
0 نظر
Inline Feedbacks
نمایش تمامی نظرات