تجمع بازنشستگان شرکت واحد اتوبوسرانی در اعتراض به عدم رسیدگی به مطالبات – فیلم

جستجوی توفیدز

تجمع بازنشستگان شرکت واحد اتوبوسرانی در اعتراض به عدم رسیدگی به مطالبات – فیلم

اهمیت:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

بازنشستگان شرکت واحد اتوبوسرانی یک تجمع اعتراضی برگزار کردند. باز‌نشستگان از ساعت ۱۰ صبح، در برابر اداره مرکزی این شرکت جمع شده و خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.
تجمع روز چهارشنبه بازنشستگان شرکت واحد بر‌اساس اعلام قبلی رانندگان بازنشسته شکل گرفت که نسبت به عدم‌ پرداخت مطالباتشان اعتراض داشتند. سندیکای کارگران شرکت واحد، ضمن برسمیت شناختن مطالبات رانندگان، خواستار رسیدگی هر چه زودتر نسبت به پرداخت معوقات آنان گردید.
تجمع اعتراضی بازنشستگان شرکت واحد بدلیل عقب افتادن ۳ ماهه پرداخت سنوات بازنشستگی آنان است. به گفته برخی از رانندگان، قرار است یک تجمع اعتراضی دیگر، روز ۱۰ تیر در برابر ساختمان شورای شهر تهران صورت گیرد. بازنشستگان شرکت واحد اتوبوسرانی گفته‌اند: «با تحصن در برابر ساختمان شورای شهر، به حرکت‌های اعتراضی خود ادامه خواهند داد.»
لازم به یادآوری است که مبلغ سنوات هر یک از بازنشستگان حدود ۱۰۰ میلیون تومان می‌باشد. اما تاکنون فقط ۵۰ درصد این مبلغ به آنها پرداخت شده است. حدود ۸۰۰ نفر از این بازنشستگان، برای دریافت مابقی سنوات خود، ۳ ماه است بلاتکلیف مانده‌اند. تا‌کنون کسی از مسئولان شرکت واحد حاضر به پاسخگویی نسبت به مطالبات بازنشستگان نشده است.
مطالبات بازنشستگان شرکت واحد اتوبوسرانی بشرح زیر می‌باشد:
۱- پرداخت کامل حق سنوات.
۲- پرداخت ۴درصد حق بیمه کارهای سخت و زیان‌آور از سوی مدیریت .
۳- واریز ۶ درصد حق کارگران از صندوق ذخیره کارکنان شهرداری تهران .
شـرکت واحـد اتوبوسرانی دائما تعهدات خود را به عقب می‌اندازد
یکی از بازنشستگان حاضر در صحنه گفت: «قرار بود شرکت واحد طبق روال، سنوات سال ۹۹ بازنشستگان را تا پایان فروردین ۱۴۰۰ پرداخت کند. اما متأسفانه شرکت واحد دائما اجرای تعهدات خود را به عقب می‌اندازد.
این در حالی است که بازنشستگان شرکت واحد اتوبوسرانی هیچ پولی در دست ندارند و فشار گرانی و تورم ادامه زندگی برای آنان را غیرممکن کرده است.
خبرها و ویدئوهای بیشتر در لینک: http://www.irankargar.com

Subscribe
خبر بده در مورد
0 نظر
Inline Feedbacks
نمایش تمامی نظرات